Pan Przypadek i mediaktorzy

Pan Przypadek i mediaktorzy to piąty tom przygód rodzimego detektywa geniusza. Tytułowy bohater, Jacek Przypadek, trochę romantyk, bardziej cynik, ponownie musi się zmierzyć z niecodziennymi zagadkami, tym razem w środowisku mediów. W pierwszej ze spraw o kryptonimie Wodagate Jacek stara się dowiedzieć, czy słynny redaktor Zbyszek Broda wypadł z balkonu sam, czy jednak ktoś mu pomógł. W drugim ze śledztw, nazwanym Kosiarzem traw, detektyw stara się odnaleźć zaginionego dziennikarza,który niechcący stał się przedmiotem medialnej nagonki i przepadł bez śladu. W ostatniej historii zatytułowanej "W samą północ" Przypadek sam musi oczyścić się z zarzutu zamordowania dwóch medialnych gwiazd, które uważane były za jego prywatnych wrogów. Przy rozwiązywaniu tych spraw detektyw jak zwykle przysporzy sobie nieprzyjaciół, a z najpotężniejszym z nich, Klempuchem, będzie musiał stoczyć ostateczny pojedynek. Czy na pewno uda mu się wygrać? A może będzie musiał pogodzić się z porażką? Więcej o bohaterze można się dowiedzieć z jego bloga dostępnego pod adresem internetowym: www.panprzypadek.blogspot.com

Informacje dodatkowe o Pan Przypadek i mediaktorzy:

Pan Przypadek i mediaktorzy - opinie o książce

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2017-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek 2017, Mam,
Nieprzewidywalny autor. Nieprzewidywalny bohater. Nietypowa fabuła. Nietypowe nazwiska. Nieodgadnione zachowania. Nieodgadnione wydarzenia. Bogactwo charakterów. Bogactwo pomysłów. Bez norm. Bez "spiny".* Tradycyjne trzy rozdziały. Tradycyjne biegi Przypadka. Realne problemy, humor, ironia, zależności w hierarchii międzyludzkiej. Ot, życie... Stąd nietypowa recenzja :) Tylko nie wczytujcie się w szczegóły podczas lektury zbyt mocno, bo i tak nie przebijecie Przypadka a tylko szybkość czytania znacznie zmaleje... * bez "spiny" z zasadami wyrażeń użytych w książce, zdarzają się bowiem potoczności całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/02/jacek-getner-pan-przypadek-i-mediaktorzy.html

Piąta odsłona ciekawych i mocno zawiłych spraw detektywa-jasnowidza. Tym razem Jacek Przypadek musi rozwikłać trzy zagadki dotyczące redaktorów (mediaktorów)- ich morderstw lub dziwnych zaginięć. Ponadto autor przestawia dalsze perypetie znajomych Jacka, np. Pani Redaktor Ani Sobani i jej chłopaka Błażeja Sakowicza.
Poza tym czytelnik dowiaduje się wielu informacji o wrogu nr 1 Jacka- lichwiarzu Wiktorze Klempuchu oraz tajemniczej pani aspirant Storczyk, która pilnuje detektywa w dzień i w nocy:)
A z takiej ciekawostki to możemy się dowiedzieć dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona seria o Panu Przypadku; niewątpliwie jest to szeroka grupa czytelników:)
Miła i przyjemna lektura na kilka wieczorów. Zdecydowanie polecam.

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Znamienne stany świadomości (audiobook)
Jacek Getner0
Okładka ksiązki - Znamienne stany świadomości (audiobook)

Przypadek chodzi po ludziach, czyli kolejna komedia kryminalna z genialnym detektywem Jackiem Przypadkiem w roli głównej! Jacek, nie mogąc liczyć na przychylność...

Dajcie mi jednego z was
Jacek Getner0
Okładka ksiązki - Dajcie mi jednego z was

Na ulicach miast, w szkołach i restauracjach coraz częściej pojawiają się szaleńcy z bronią, którzy postanawiają ukarać społeczność w jakiej żyją...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;