Pani Churchill

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-05-20
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-7793-9
Liczba stron: 352

Ocena: 4 (2 głosów)

NAJBARDZIEJ WPŁYWOWĄ OSOBĄ CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ BYŁA CHURCHILL

Jest rok 1909. Clementine wysiada z pociągu wraz ze świeżo poślubionym mężem. Z tłumu wypada rozwścieczona kobieta i wpycha Winstona pod nadjeżdżający pociąg. Clementine w ostatniej chwili chwyta go za marynarkę. Ratuje mężowi życie po raz pierwszy. I nie po raz ostatni.

Oczekiwano od niej, że będzie uległą, poświęcającą się rodzinie panią domu. Choć oficjalnie stała w cieniu Churchilla, tak naprawdę pełniła funkcję jego najważniejszego doradcy. Z kobiecym wdziękiem łagodziła spory, naprawiała jego wpadki, ale też jako jedyna wiedziała wszystko i współdecydowała o losach wojny. O jej przychylność zabiegali Stalin, de Gaulle i Roosevelt.

Pani Churchill to błyskotliwa opowieść o ambitnej, ale i niedocenianej kobiecie schowanej w cieniu Winstona Churchilla. Historia partnerki, która mężnie przetrwała czas wojny i stawiła czoło zarówno wymaganiom swojego otoczenia, jak i wrogom kraju.
Bez niej historia Winstona Churchilla i całego świata byłaby zupełnie inną historią.

Tagi: historyczne

Kup książkę Pani Churchill

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pani Churchill

Avatar użytkownika - ola_lifestyle
ola_lifestyle
Przeczytane:,

Jest to czwarta z serii o kobietach znanych mężczyzn, autorstwa Marie Benedict „Pani Churchill”. Jak wskazuje tytuł, jest to fabularyzowana biografia żony Winstona Churchilla, pisana w narracji pierwszoosobowej, więc czyta się ją jak pamiętnik.

Historia to mój konik, dlatego każda książka zawierająca choćby ledwie wątek historyczny, ma u mnie duży kredyt zaufania już na starcie. Ta również mnie nie zawiodła. Bardzo sprawnie napisana, dzięki czemu lekko się czyta. Porusza oczywiście wiele tematów politycznych - tej „wielkiej, męskiej” polityki pierwszej połowy XX wieku, ale jednocześnie pokazuje jak dużą i niedocenioną historycznie rolę odgrywają żony znanych przywódców i polityków. Tym bardziej gdy są to inteligentne, dobrze wykształcone kobiety. Clementine Churchill - jak wiele ówczesnych żon - stała w cieniu męża i tylko ich dwoje wiedziało jak ambitna i niedoceniona to była dama. Niewielu też pewnie wiedziało, że dosłownie uratowała Winstonowi życie - ale w jakich okolicznościach do tego doszło i jak wyglądały szczegóły ich małżeńskiego życia, to już możecie przeczytać sami - zapraszam do lektury.

Link do opinii

Kup książkę Pani Churchill

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Rok Zaćmienia
Marta Knopik
Rok Zaćmienia
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Pokaż wszystkie recenzje