Pani Shaladoru

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2011-09-22
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788362577095
Liczba stron: 464
Tytuł oryginału: Shalador's Lady
Język oryginału: Angielski

Tom 8 cyklu Czarne Kamienie

Ocena: 5.54 (13 głosów)

Przed wiekami Shaladorczycy, uchodźcy ze zniszczonego terytorium, znaleźli schronienie w Dena Nehele. Nim jednak zdążyli zadomowić się w nowym miejscu, władzę przejęły tam okrutne królowe. Zabraniały uchodźcom kultywowania rodzimych tradycji, a tych, którzy ośmielali się stawiać opór, bezwzględnie karały. Shaladorczycy - skazani na życie w rezerwatach - nigdy nie nazwali tej krainy domem.

Po oczyszczeniu Terreille ze skazy Dorothei SaDiablo władzę w Dena Nehele obejmuje Cassidy - Królowa nosząca Różowy Kamień. Stawiając czoła wielu przeciwnościom, stara się odbudować terytorium i udowodnić, że potrafi godnie władać zarówno nim, jak i jego ludem. Choć wie, jak trudne to wyzwanie, nie zdaje sobie sprawy, że będzie zmuszona wezwać moce, które omal nie pozbawią jej życia. Oddany Cassidy Gray pomoże jej wyjść z tej próby obronną ręką, jednak już niebawem będą na nią czyhać kolejne niebezpieczeństwa. Czarne Wdowy dostrzegają w splątanych sieciach niepokojącą wizję - nadchodzi coś, co na zawsze zmieni i Dena Nehele, i jego Królową.

Kup książkę Pani Shaladoru

Zobacz także

Opinie o książce - Pani Shaladoru

Avatar użytkownika - Luciria
Luciria
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
W tej części poznajemy dalsze losy dworu Cassidy, Królowej noszącej Różowy Kamień. Do Szarej Przystani dociera cień z jej przeszłości - Kermilla. Ta sama, która ukradła poprzedni dwór Różowej Królowej. Reakcja Cassidy nie podoba się Theranowi Szaremu, który jest wręcz urzeczony młodą, piękną Królową. Ranon, Gray, Shira i reszta Pierwszego Kręgu nie są zachwyceni postępowaniem ich ,,gościa", a wszyscy wiemy, że nie należy igrać z Książętami Wojowników i Czarną Wdową. Co z tego wyniknie? Czy Theran wreszcie zrozumie jak dużo Cassidy daje z siebie by Dena Nehele powstało z gruzów? Czy Kermilla skradnie serce najważniejszego mężczyzny - Graya? Dowiemy się tego, czytając ,,Panią Shaladoru".
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Zakończenie historii dziejącej się w Terreile w której ponownie spotkaliśmy bohaterów starych i nowych. Czyta się z zapartym tchem i na jednym wdechu ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - eren_neko
eren_neko
Przeczytane:2011-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
"Druga część" w serii czarnych kamieni. Po Przymierzu ciemności łatwo związać się z bohaterami, zwłaszcza Cassidy i Gray-a :D
Link do opinii
Avatar użytkownika - andziagandzia
andziagandzia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Czytałam z przyjemnością
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-05-09, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF,
Kolejne przygody Cassisy i jej dworu. Tym razem na jej dwór przybywa Królowa Kermilla, która już raz odebrała jej dwór. Czy i tym razem uda się jej zrobić to samo? Przeczytajcie sami.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AsiaSobieraj
AsiaSobieraj
Przeczytane:2018-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - pierzu2
pierzu2
Przeczytane:2015-12-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2015-05-25, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Królowa Ciemności
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Królowa Ciemności

Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud...

Murder of crows
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Murder of crows

After winning the trust of the terra indigene residing in the Lakeside Courtyard, Meg Corbyn has had trouble figuring out what it means to live among them...

Zobacz wszystkie książki tego autora