Panny i wdowy. Tom 2

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-10-11
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788381233637
Liczba stron: 424

Tom 2 cyklu Panny i wdowy

Ocena: 5 (5 głosów)
Inne wydania:

Kolejne pokolenia kobiet z Lechic za bezkompromisowość i wierność uczuciu płacą samotnością. Od powstania styczniowego aż do upadku komunizmu w Polsce Lechice będą świadkiem oddania i zdrady, w fascynującym splocie połączą się ze sobą wielkie namiętności i wielka historia.

W II tomie: początek XX wieku, niespełniona w miłości Suzanne staje się strażniczką rodzinnego dworu. Jej siostra Karolina odkrywa uroki Paryża. W jej życiu pojawiają się mężczyźni, jednak nie rezygnuje z własnych ambicji, chce zdawać na prawo. Niestety, pojawiają się uczuciowe komplikacje, spotyka miłość swojego życia i będzie musiała wybierać pomiędzy zawodową karierą a wielkim uczuciem.

Maria Nurowska jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek, m.in. "Hiszpańskie oczy", "Listy miłości", "Miłośnicę" - fabularyzowaną biografię Krystyny Skarbek, opowieść o Ryszardzie Kuklińskim - "Mój przyjaciel zdrajca", "Księżyc nad Zakopanem", a w ostatnich latach "Drzwi do piekła", "Dom na krawędzi", "Wariatkę z Komańczy", "Bohaterowie są zmęczeni", "Dziesięć godzin" i "Pamiętnik znaleziony w Katyniu". Jej książki zostały wydane w 23 krajach; w Niemczech, we Francji i w Chinach były bestsellerami.

Tagi:

Kup książkę Panny i wdowy. Tom 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Panny i wdowy. Tom 2

Opowieść o kobietach, których życie nie oszczędza- osobiste trudności nie są jedynymi, z którymi muszą sobie radzić w życiu, bo życiowe plany niejednokrotnie przekreśla sytuacja w państwie. Kolejne pokolenia kobiet przeżywają wzloty i upadki, tracą bliskich, odkrywają rodzinne tajemnice, miłość i samotność. Uczą się żyć i realizować swoje marzenia wbrew przeciwnościom losu. Umiejętnie splecione losy kolejnych kobiet z ważnymi wydarzeniami historycznymi w Polsce. Wciąga, zachwyca, wzrusza, świetnie się czyta. Polecam. II tom to głównie historia Karoliny, która postanawia za wszelką cenę studiować prawo i mimo ogromnych trudności udaję się jej ukończyć studia jako jedynej kobiecie. Tragiczna śmierć Karoliny kończy jej młode życie, prawniczą karierę i kładzie się tajemnicą i cieniem na życiu jej malutkich dzieci- Eweliny i Jana.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2014-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2014-06-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2014-06-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2010-02-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Miłośnica
Maria Nurowska0
Okładka ksiązki - Miłośnica

Polska, rok 1982. Znany pisarz zwraca się do młodej dziennikarki, która popadła w niełaskę władz z prośbą o zebranie dokumentacji na temat hrabiny Krystyny...

Sprawa Niny S.
Maria Nurowska0
Okładka ksiązki - Sprawa Niny S.

Radca prawny Jerzy Baran zostaje zastrzelony w swoim warszawskim mieszkaniu. Śledztwo prowadzi komisarz Zawadka, doświadczony policjant, wciąż szukający...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Czarne Miasto
Marta Knopik
Czarne Miasto
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Światło ukryte w mroku
Sharon Cameron
Światło ukryte w mroku
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
I co ona ma zrobić?
Holly Bourne
I co ona ma zrobić?
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Szpieg za miliard dolarów
David E. Hoffman
Szpieg za miliard dolarów
Pokaż wszystkie recenzje