Papierowa miłość

W walce o własne szczęście.

Kiedyś...

Anka i Piotr przez wszystkie szkolne lata byli parą. Oboje pochodzili z toksycznych rodzin. On - wzorowy uczeń, ona - dziewczyna z problemami, łamiąca wszelkie zasady. Mimo różnic doskonale się uzupełniali i uczyli od siebie nawzajem. Anka pokazywała Piotrowi jak wychodzić poza wyuczone schematy, a on zabierał ją w świat seksualnych doznań. Ich drogi nieoczekiwanie się rozeszły, a jedno z nich zabrało ze sobą tajemnicę...

Teraz...

Pewnego razu Piotr odprowadza swoją córkę do przedszkola. Okazuje się, że dyrektorką placówki jest Anka, jego dawna miłość, której nie widział piętnaście lat. Wraz z przypadkowym spotkaniem dawnych kochanków wracają do nich traumatyczne wspomnienia. Czy Anka i Piotr będą potrafili zawalczyć o wspólne szczęście, mierząc się z błędami wychowawczymi własnych rodziców?

Powieść mocna i poruszająca, która uświadamia, że teraźniejszość ma korzenie w przeszłości, a konsekwencje dziś podjętych decyzji ponosić będą kolejne pokolenia. Polecam!

Barbara Sęk, pisarka

Informacje dodatkowe o Papierowa miłość:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2021-08-17

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Papierowa miłość

Papierowa miłość - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-08-15,

Fabuła rozgrywa się na dwóch przestrzeniach czasowych. Dzięki czemu możemy dogłębnie poznać losy naszych bohaterów.
Poznajemy Anię i Piotra, którzy przez szkolne lata byli parą. On wzorowy uczeń.
Ona wolny ptak. To ona pokazywała mu jak żyć w zgodzie z sobą, spontanicznie i odważnie. On wprowadził ją w intymną część życia. Pozornie inni. Jednak jest coś co ich łączy. To toksyczne rodziny. Matka Anki skupiona tylko na jednym dziecku odrzuca Ankę, która potrzebuje miłości i wsparcia. Ojciec Piotra i jego chore ambicje. Anka to osoba poniżej poziomu, patologia.
Nieoczekiwanie ich drogi rozchodzą się, a spotkanie po piętnastu latach jest ogromnym zaskoczeniem dla obojga.
Anka jest dyrektorką, gdzie Piotr prowadza swoją córkę.
Czy przypadkowe spotkanie przywoła wspomnienia? Czy wrócą dawne uczucia? Czy teraz będą walczyć o siebie? Czy uknuta wiele lat temu intryga ujrzy światło dzienne?
Nie chcę zdradzać Wam więcej. Najciekawszy, a zarazem najbardziej wstrząsający smaczek zostawiam w tajemnicy. Autorka stworzyła mocną powieść. Głowni bohaterowie wyraziści, realni, świetnie wykreowani.
To nie tylko uczucie dwojga ludzi, które zostało zabite przez rodzinę. To nie tylko cierpienie psychiczne młodych ludzi. To obraz tego jak słowa i czyny mogą niszczyć. Jak łatwo jest ocenić kogoś przez papierek. Wystawić etykietkę, skreślić. Zabić radość życia i chęć aby je poznawać.
Decyzje kiedyś podjęte po latach zbiorą żniwo.
Wachlarz emocjonalny jaki dostałam w tej książce był na najwyższym poziomie. Tu było wszystko. Miłość, rozpacz, ból, nienawiść.
Mam nadzieję, że chociaż troszkę zachęciłam Was do sięgnięcia po nią.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2023-08-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Fabuła bardzo mnie wciągnęła, byłam bardzo ciekawa jak skończą się relacje głównych bohaterów. Autorka zastosowała dwa plany czasowe, dawniej to lata szkolne Piotra i Anki. Teraz to główni bohaterowie po 15 latach. Narracja prowadzona jest przemiennie przez Annę i Piotra. Piotr i Anna wydają się przeciwieństwami. On wzorowy uczeń, ona wszystko olewa. On wydaje się początkowo, że ma wzorową rodzinę, ona ma ojca pijaka i matkę, która się nią nie interesuje. . Jednak obie rodziny są dysfunkcyjne. Powieść bardzo realistyczna, takie rodziny można spotkać.

Krucha miłość
Nina Bylicka-Karczewska0
Okładka ksiązki - Krucha miłość

W walce o prawdę i miłość   Przypadkowe spotkanie Anki i Piotra po piętnastu latach było dla nich przełomem. Ona widziała w Piotrze szansę na ułożenie...