Paprocany

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-11-12
Kategoria: Krymina, sensacja, thriller

Ocena: 4.71 (38 g這s闚)

W Miejskiej Komendzie Policji w Tychach wybucha afera: kilku policjant闚 mia這 rzekomo zgwa販i prostytutk. Pokrzywdzona jako g堯wnego sprawc wskazuje Krzysztofa Strzeleckiego - wzorowego funkcjonariusza i w og鏊e cz這wieka ,,do rany przy堯". Strzelecki twierdzi stanowczo, 瞠 jest niewinny, ale zostaje odes豉ny na przymusowy urlop. Jedyn osob, kt鏎a bez zastrze瞠 wierzy w jego niewinno嗆 jest jego szef. Niestety, on sam te ma k這poty, a konkretnie nie tyle on, co jego przybrana c鏎ka, kt鏎a mocno niepokoi si losem swojej 18-letniej bratanicy. Dziewczyna by豉 zawsze tzw. ,,trudnym dzieckiem", rodzice ju dawno wywiesili bia陰 flag. Wielokrotnie na d逝go znika豉 z domu; teraz te przepad豉 bez 郵adu, ale jej ciotka jest przekonana, 瞠 tym razem chodzi o co powa積ego, konkretnie o porwanie. Urlopowany Strzelecki chwilowo dysponuje nadmiarem wolnego czasu, wi璚 jej ojczym prosi go o pomoc w prywatnym 郵edztwie. Tropy wydaj si prowadzi do Paprocan闚 - jeziora w Tychach, popularnego na 奸御ku miejsca wypoczynku.

Tagi: Thrillery prawnicze i polityczne b鏬

Kup ksi捫k Paprocany

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Paprocany

Avatar u篡tkownika - mundurowa_czyta_
mundurowa_czyta_
Przeczytane:2021-08-16, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,

Zosia jest atrakcyjn, pewna siebie pani adwokat. Po tym jak w niewyja郾ionych okoliczno軼iach znika jej siostrzenica kobieta postanawia ja odszuka.
Pomaga jej w tym Krzysztof policjant, kt鏎y po nies逝sznych oskar瞠niach o gwa速 zostaje zawieszony w obowi您kach.
Ta dw鎩ka to zupe軟e przeciwie雟twa, kt鏎e si przyci庵aj 🙈

Czy pomi璠zy tak wybuchow par zaiskrzy co wi璚ej?
Czy uda si im odnale潭 Karolinie?
Przekonajcie si sami 😊

To ju druga przeczytana ksi捫ka tej autorki i na pewno nie ostatnia. Wci庵a od pierwszych stron. Czyta si j szybko i przyjemnie.
Du瘸 dawka humoru jak i sarkazmu.
Oczywi軼ie nie zabrak這 gor帷ych scen 😈
Zdecydowanie polecam 😊

Avatar u篡tkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-03-06,

Paulina 安ist "Paprocany"

Zofia Borycka to energiczna i pewna siebie mecenas. Jej bratanica Karolina zagin窸a i prosi o pomoc swojego ojczyma Franciszka, komendanta. On jednak proponuje jej prywatne 郵edztwo, i do pomocy wysy豉 policjanta Krzysztofa Strzeleckiego. Wsp鏊ne dochodzenie prowadzi ich nad tyskie jezioro Paprocany, gdzie w tym miejscu 郵ad po m這dej dziewczynie si urywa...

Dwutorowa akcja z perspektywy Zo鄂i i Krzy鄂a. Dla mnie troch za szybkie przeskakiwanie z jednej osoby na drug. Ich pocz徠kowa relacja nie by豉 przyjazna, lecz z czasem przekonali si do siebie. S康z, 瞠 pikanteria gra tu g堯wn rol a w徠ek kryminalny jest odsuni皻y na bok. G堯wna bohaterka momentami irytuj帷a i zbyt pyskata. J瞛yk prosty, codzienny i wulgarny. Jest to ksi捫ka, kt鏎 mo積a przeczyta na raz, a czy pozostaje w pami璚i to ju zale篡 od gustu czytelnika. 🙄

Co tu pisa, oj mo積a by du穎, ale rzeczy samej ksi捫ki Pauliny po prostu wymiataj. Kto cho raz przeczyta jej jak捷 pierwsz, ten wpada jak 郵iwka w kompot.
Troch erotyki, szczypta pikanterii, mocnych, pieprznych sów, wpleciony w徠ek kryminalny oraz spora dawka humoru, która zapewni czytelnikowi mocne dotlenienie i dawk emocji.
Historia pisana lekkim piórem o szanowanej pani adwokat Zosi Bojarskiej oraz jej ch這paka policjanta, czyta si bardzo szybko, na jeden wieczór poch這nie czytelnika w ca這軼i.
Dla mnie ocena bardzo dobra.

Avatar u篡tkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-06-13, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Mam,

Moja druga ksi捫ka spod pióra Pani 安ist i jestem ponownie zachwycona, jej stylem , humorem, no wszystkim. Ja takie ksi捫ki ewidentnie uwielbiam .

Nasza bohaterka - Zosia, jest adwokatem, osob która w s這wach nie przebiera , mówi co my郵i , a tok my郵enia ma niezmiernie b造skotliwy. Ci篹ko jej nie lubi, przez co ma nie ma貫 grono przyjació. Nawet w鈔ód przest瘼ców, których broni.

Jej bratanica znika i mimo, 瞠 ka盥y uwa瘸 , 瞠 "m這da zabalowa豉", Zo鄂a wie , 瞠 to podejrzane, 瞠 mog豉 wpakowa si w tarapaty. Wpakowa si w nie niew徠pliwie Krzysiek, policjant, ulubieniec ojczyma Zosi, który jest komendantem. I przez ten zbieg okoliczno軼i ta para zaczyna wspólnie poszukiwa bratanicy Zosi.

Jak si oka瞠 sprawa nie jest tak 豉twa i oczywista jakby si wydawa這. A ta dwójka sp璠zi czas nie tylko na poszukiwaniach zaginionej nastolatki.

Ta ksi捫ka by豉 po prostu 鈍ietna, chcia豉bym przy ka盥ej sp璠za tak przyjemnie czas. Wybucha niekontrolowanym 鄉iechem co stron albo co kilka. Ostre i nami皻ne sceny seksu to kolejna zaleta. Nic tylko chwyta kolejne , bo ta autorka ma talent do wci庵ania w swoje historie .

Polecam serdecznie

Avatar u篡tkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2021-04-14, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam, 26 ksi捫ek 2021,

Mia豉m wielkie oczekiwania po przeczytaniu opisu ksi捫ki. I teraz sama nie wiem co mam my郵e o niej. Ogólnie ksi捫ka nie by豉 z豉, lecz... nie wiem czego, ale czego mi w niej brakowa這. Mimo wszystko ksi捫k oceniam na 8/10 i polecam na ciep貫 wieczory na balkonie.

Tychy – na Komendzie wybucha afera. Okazuje si, 瞠 jeden z policjantów zgwa販i prostytutk. Krzysztof Strzelecki by jednym z lepszych funkcjonariuszy, nieposzlakowana opinia, dobre serce – to wszystko mówi “to nie on” lecz pokrzywdzona upiera si. W zwi您ku z tym Krzysiek zostaje odes豉ny na urlop a do czasu wyja郾ienia ca貫j sprawy. Jedyn osob, która wierzy w jego niewinno嗆 jest szef.

Niestety szef ma równie k這poty, mo瞠 nie tyle bezpo鈔ednio on lecz jego pasierbica – Pani Mecenas Zofia Bojarska. Zagin窸a jej pe軟oletnia bratanica -Karolina, osoba, z któr kobieta by豉 bardzo zwi您ana i kocha豉 jak w豉sn córk. Do pomocy podczas poszukiwa Karoliny zostaje poproszony Krzysztof. Czy uda im si znale潭 dziewczyn? Czy Krzysztof faktycznie zgwa販i prostytutk? A mo瞠 te dwie sprawy maj co ze sob wspólnego? Przeczytajcie ksi捫k a wszystkiego si dowiecie!

Nie chc wi璚ej zdradza, lecz napisz, 瞠 relacja Zosi i Krzy鄂a jest bardzo swobodna. Teksty Pani Mecenas wiele razy mnie rozbawi造 i pod tym wzgl璠em mog powiedzie, 瞠 ksi捫ka jest rewelacyjna. Lecz patrz帷 na ca這嗆.. No w豉郾ie… Zabrak這 mi tego czego, tego “wielkiego wow”!

Troszk krymina逝, troszk erotyki, 瘸rtu – w ksi捫ce mo積a znale潭 chyba wszystko. Fajne jest to, 瞠 czyta si j lekko i szybko. Lecz nie jest to ksi捫ka, która zostanie w pami璚i na d逝go.

🔼Ostry seks 🔼Ostry j瞛yk 🔼Ostra jazda

Tak to wszystko si zgadza. Historia, któr wci庵n窸am nosem. Za szybko si czyta這, za szybko si sko鎍zy這.

Ona - Pani mecenas Zo鄂a na codzie broni gro幡ych bandziorów. On - Krzysztof policjant oskar穎ny o gwa速 prostytutki. Zagini璚ie Karoliny sprawia, 瞠 ich drogi si przetn. I zacznie si jazda.

Fabu豉 jest 鈍ietna, która wci庵n窸a mnie od samego pocz徠ku. Bohaterowie wyrazi軼i i charakterni. Zo鄂a i Krzysiek to duet Idealny. Uwielbiam ich. Ostry i ci皻y j瞛yk. Zabawne dialogi. Wymi瘯am przy nich. Oj dzia這 si, dzia這. I ju nie mog si doczeka kontynuacji. Chc wi璚ej.

Po prostu uwielbiam twórczo嗆 autorki. I ka盥 jej ksi捫k.

Czy czytali軼ie jak捷 ksi捫k @paulina_swist?? Która jest wasz ulubion??

Avatar u篡tkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-12-23, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam na p馧ce,

Gówna bohaterka to Zosia - pewna siebie pani adwokat, która zawsze musi mie ostatnie zdanie i nigdy nie owija w bawe軟. W ostatnim czasie w jej 篡ciu maj miejsce ma這 pozytywne wydarzenia: nie uk豉da si jej w zwi您ku, a na dodatek zagin窸a jej bratanica Karolina, o której mo積a 鄉ia這 powiedzie, jest jej klonem.

Z kolei Krzysztof - to jak dot康 wzorowy policjant, który zostaje oskar穎ny o gwa速 na prostytutce, przez co jest zmuszony uda si na bezp豉tny urlop. Jednak jego szef ma dla niego inn prac: zleca mu pomoc Zosi w odnalezieniu Karoliny. Pocz徠kowo m篹czyzna jest nie do ko鎍a zainteresowany t opcj, jednak w ko鎍u bardzo anga簑je si w pomoc pani adwokat.

Gówni bohaterowie s niczym ogie i woda: jej jest wsz璠zie pe軟o, a on najch皻niej usun掖by si w cie. Jednak to tylko pozory, Krzysztof te potrafi „pokaza pazurki”, oczywi軼ie je郵i trzeba.

Zarówno ona jak i on, zarzekaj si, 瞠 nie s kompletnie w ich typie. Mo積a si tylko domy郵i jak to wszystko si dla nich sko鎍zy 😈.

To moja druga ksi捫ka tej autorki. „Paprocany” zdecydowanie bardziej przypad造 mi do gustu ni „Przekr皻”.

Od pocz徠ku wiedzia豉m, czego mog si spodziewa. W ksi捫ce na pewno znajdziecie ostre sceny erotyczne, du膨 dawk humoru i trzymaj帷 w napi璚iu akcj. Dialogi mi璠zy gównymi bohaterami by造 rewelacyjne. Naprawd po陰czenie osobowo軼iowe Zosi i Krzysztofa, to strza w dziesi徠k. Ta dwójka skrad豉 moje serce.

W ksi捫ce autorka poruszy豉 problem odpowiedzialno軼i za innych oraz tego, 瞠 niejednokrotnie dla swoich bliskich jeste鄉y w stanie zrobi wszystko i 瞠 s ludzie, którzy nie my郵 tylko i wy陰cznie o sobie. A pozory nie raz mog myli. Musz przyzna, 瞠 na pocz徠ku 幢e oceni豉m Zosi. Uwa瘸豉m j za m這d pani adwokat, która szasta pieni璠zmi na prawo i lewo i uwa瘸, 瞠 ca造 鈍iat kr璚i si wokó niej. Jednak 郵edz帷 jej losy, dosz豉m do wniosku, 瞠 bardzo si myli豉m. Ona nie stawia siebie na pierwszym miejscu. Dla niej najwa積iejsza jest przyja潯 i rodzina i dla nich jest w stanie, jak to si mówi, „przenosi góry”.

Bardzo si ciesz, 瞠 zdecydowa豉m si na kolejn ksi捫k tej autorki. W „Przekr璚ie” troch dra積i mnie policyjno - adwokacki slang. Tutaj tego nie by這 i przez to czyta這 mi si znacznie szybciej i przyjemniej. Przyznam, 瞠 bardzo trudno by這 mi od這篡 t pozycj na pó趾. Czy si璕n po poprzednie i kolejne ksi捫ki tej autorki? Jak najbardziej!

Ok豉dka tej ksi捫ki jest specyficzna, chyba jak ka盥a tej autorki. Widzimy kobiet id帷 boso po molo, a w d這ni trzyma czerwone szpilki. Stronice s kremowe, czcionka du瘸, dzi瘯i czemu czyta si szybko. Odst瘼y mi璠zy wersami i marginesy zosta造 zachowane. Literówek nie dostrzeg豉m. Posiada skrzyde趾a, na których znajduj si obie serie autorki. Dzi瘯i skrzyde趾om ma dodatkow ochron przed uszkodzeniami mechanicznymi, np.zagi璚iami.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autork, ale nadal mam nieco mieszane uczucia. Czyta這 si szybko i lekko. Pisarka ma przyst瘼ne pióro, ksi捫k si dos這wnie poch豉nia w par godzin, nie jest zbyt d逝go. Lekko ponad trzysta stron. Niemniej jednak wci庵n窸am si w stworzon histori. Akurat dwa dni przed przeczytaniem recenzowanej lektury, rozmawia豉m o autorce z moj klientk. Akurat pani Ela te sporo czyta i podczas tej pogaw璠ki, podzieli豉 si ze mn swoimi spostrze瞠niami dotycz帷ymi pióra Pauliny 安ist. Ja nie mia豉m wyrobionego w豉snego zdania, ale teraz ju wiem, o co jej chodzi這... Ale do tego przejd za moment. Nie wiem, jakie s poprzednie historie, czy utrzymane w tym samym stylu co ta, ale chyba nie odwa輳 si si璕n望 po trylogi. Mo瞠 jak wyda co nowszego, jednotomowego, to si skusze...

Najwi瘯szy 瘸l mam do gównej bohaterki, Zo鄂i. Niby wyszczekana, ale jak na swój wiek (jest po trzydziestce) w dodatku jest prawnikiem, to takie zachowanie nie do ko鎍a mi pasowa這. Jej odzywki, pyskówki, niekoniecznie wszystkie by造 鄉ieszne i tym troch mocno mnie dra積i豉. Mia這 by zabawnie. Okej, na pocz徠ku by這, ale pó幡iej to ju sta這 si nie鄉ieszne... Nie wiem, czy by to celowy zabieg, ale znacznie mnie zniech璚i. Jest bardzo specyficzn, barwn postaci, nie wiem, czy spotka豉m tak osob kiedykolwiek w swoim 篡ciu...
Jest te Krzysztof, do którego mam mieszane uczucia. Niby taki cichy i w ogóle spokojny, a tu nagle odpowiada na zaczepki, sam nie lepiej si zachowuje... No i jest co, co rozdra積i這 mnie do pot璕i...

Praktycznie si nie znaj. I l康uj... wiadomo gdzie. By這 kilka scen seksu, wi璚 od razu o tym ostrzegam. Ogólnie ich relacja jest do嗆... specyficzna. Pyskuj do siebie non stop, co tylko przez chwil by這 鄉ieszne. Jednak gdybym si mia豉 decydowa, wola豉bym Krzysztofa, bo on tu gra zdominowanego. Tutaj Zo鄂a jest t pewniejsz siebie, bezczelniejsz kobiet. A nie facet, jak to zwykle bywa.
Co mnie jeszcze irytowa這? Na samym pocz徠ku, zbyt krótkie rozdzia造. Przeskakiwanie z narracji na inny punkt widzenia, na kogo innego. Bez przesady... Tak krótkie rozdzia造, wprowadzi造 niepotrzebny chaos, takie odnosz wra瞠nie. Ca貫 szcz窷cie, po kilku niezwykle krótkich rozdzia豉ch, mamy kolejne ju zdecydowanie d逝窺ze.

Si璕aj帷 po t ksi捫k, spodziewa豉m si bardziej thrilleru czy te krymina逝. Jednak pierwsze skrzypce gra造 tutaj relacje mi璠zy Krzy鄂iem i Zo鄂, ale i sceny erotyczne. Z kolei w徠ek kryminalny by tutaj dodatkiem, przynajmniej ja odnios豉m takie wra瞠nie. Bardziej nazwa豉bym t ksi捫k komedi kryminaln z domieszk erotyku i obyczajówki. Niektórych mo瞠 te barwne wypowiedzi bohaterki b璠 鄉ieszy ca造 czas, mnie nie do ko鎍a niestety uj窸y. Gdyby si skupi na akcji kryminalnej, by豉by niez豉 ksi捫ka, bo by to ciekawy temat... A niestety zosta potraktowany po macoszemu. Nie chc zdradza zbyt wiele, by nie spoilerowa, ale w pewnym momencie by豉m zawiedziona, gdy tak nagle Luca pozwoli na to, po rozmowie z pani adwokat. No takie to... nierealne mi si wydawa這.

Reasumuj帷 by豉 to niez豉 ksi捫ka, ale ma pewne minusy, które zosta造 przeze mnie zauwa穎ne. Szkoda, bo wiem, 瞠 autorka ma naprawd wielu czytelników. Zadowolonych czytelników. Nawet teraz, przypomnia豉 mi si klientka z zesz貫go roku, która równie opowiada豉 o serii tej autorki i pami皻am, 瞠 omy趾owo przekr璚i豉 nazwisko, z pocz徠ku nie mog豉m si domy郵i, ale nagle mnie o鈍ieci這 - by豉 bardzo zadowolona. Ja na ten moment chyba si wstrzymam z czytaniem innych jej powie軼i i tak jak pisa豉m wy瞠j, jak wyjdzie co nowszego, to mo瞠 si skusz. Czy polecam? Fanom autorki zdecydowanie. Je郵i my郵icie jednak, 瞠 jest to krymina czy thriller, uwa瘸jcie, niestety mo瞠cie si zawie潭, bo nie gra ten w徠ek gównej roli.

Avatar u篡tkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2020-12-15, Ocena: 4, Przeczyta豉m,

Recenzja „Paprocany”
Oskar穎ny o gwa速 policjant, uparta Pani adwokat i sprawa zaginionej, niezno郾ej nastolatki. Jak sko鎍z si ich losy?
„Nie wiem czemu zachowywa貫m si jak idiota, ale by這 w niej co takiego, co kaza這 mi by niemi造m.”
"Paprocany” to powie嗆 wydana w 2020r. Jej autork jest Paulina 安ist. Prywatnie adwokat prowadz帷a w豉sn kancelari adwokack we Wroc豉wiu. W鈔ód jej ksi捫ek mo積a znale潭 takie pozycje jak cykl „Prokurator” czy „Karuzela”. Ostatnio wysz豉 jej najnowsza powie嗆 „Paprocany”.
Krzysztof Strzelecki jest dobrym policjantem i jeszcze lepszym cz這wiekiem. Kiedy zostaje pos康zony o gwa速 na prostytutce, niestety jedyn osob która mu wierzy jest jego szef. Ze wzgl璠u na okoliczno軼i Krzysztof musi uda si na przymusowy urlop. Jego szef jednak dba o swoich ludzi wi璚 aby Krzysztof si nie nudzi, prosi go by pomóg on w 郵edztwie Zofii Bojarskiej, jego przybranej córce. Kobieta jest adwokatk, ale gdy znika jej siostrzenica jest gotowa zrobi wszystko by j odnale潭. Karolina jest bardzo podobna do ciotki, tak samo uparta, krn帳rna i inteligentna. Tyle, 瞠 jest jeszcze nastolatk i mo瞠 pope軟ia wiele b喚dów. Krzysztof i Zofia ruszaj na jej poszukiwania, po 郵adach nastolatki trafiaj do „Paprocany” jeziora w Tychach. Czy znajd nastolatk? Co si stanie jak b璠 sp璠za tyle czasu razem? Czy si dogadaj?
„Paprocany” to pierwsza powie嗆 Pauliny 安ist jak mia豉m okazj przeczyta, ale kunszt autorki sprawi 瞠 mam ochot si璕n望 po jej inne ksi捫ki. Ci庵貫 napi璚ie wzrasta nie tylko w sprawie poszukiwania, ale równie mi璠zy bohaterami, do tego cudowne poczucie humoru sprawi這 瞠 t powie嗆 czyta這 si lekko i ci篹ko si by這 od niej oderwa. Osobi軼ie doceniam równie dodane do dialogów cytaty z polskich piosenek, które ja osobi軼ie dobrze znam, wi璚 by to dla mnie bardzo mi造 dodatek a bohaterka sta豉 si mi bli窺za.

Avatar u篡tkownika - Women_books
Women_books
Przeczytane:2020-12-06, Ocena: 6, Przeczyta貫m,

"Ostry seks. Ostry j瞛yk. Ostra jazd

Zofia, pani mecenas z wyj徠kowo ci皻ym j瞛ykiem i sarkastycznym poczuciem humoru.

Krzysztof, u這穎ny, grzeczny policjant, trze德o st徙aj帷y po ziemi.

Ogie i woda. A jednak zaiskrzy 🙊

Uhhh co to by豉 za ksi捫ka! Istny rollercoaster, mieszanka wybuchowa. Gówna bohaterka skrad豉 moje serce a jej humor i j瞛yk wr璚z zachwyci. A zapisalam sobie par tekstów Zo鄂i, aby czasem sypn望 jak捷 ci皻a riposta. (Np. "napisz jej 瞠 wygra豉 talon na wpierdol s這wnikiem") ha genialne a uwierzcie takich tekstów znajdzie mnóstwo w tej ksi捫ce. 😂 Ale ksi捫ka nie sk豉da si tylko z dobrego humoru, mamy porwanie, morderstwo i 郵edztwo z bardzo przystojnym policjantem, które tak瞠 ma powa積e k這poty.

Ksi捫k czyta si szybko wr璚z si j poch豉nia, napisana jest 鈍ietnie z honorem ale i z nut niebezpiecze雟twa. Idealnie! Ja dosta豉m wszystko, a nawet jeszcze wi璚ej ni oczekiwa豉m.

Pok這ny dla autorki a ja wiem 瞠 przygoda z ksi捫kami @paulina rozpocz窸a si na dobre.

Avatar u篡tkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2020-12-13,

Chc Wam dzisiaj przedstawi recenzj ksi捫ki Pauliny 安ist "Paprocany". Od razu pragn podzi瘯owa wydawnictwu Muza za egzemplarz recenzyjny tej 鈍ietnej ksi捫ki!

By這 to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, ale uwa瘸m je jak najbardziej za udane! My郵, 瞠 z przyjemno軼i si璕n w przysz這軼i po inne jej ksi捫ki.

Pierwszy raz mia豉m okazj czyta ksi捫k, której akcja toczy si w miejscach tak dobrze mi znanych!

Paprocany - bardzo urokliwe miejsce💙 - uwielbiam tam sp璠za czas, Gliwice, Mikoów... kopalnia Guido... wszystkie te miejsca s mi bliskie :)
- i za to ta ksi捫ka ma ode mnie du瞠go plusa!

Oczywi軼ie nie tylko za to. Fabu豉 by豉 bardzo wci庵aj帷a, a zyska豉 na tym przede wszystkim poprzez dobrze wykreowanych bohaterów oraz ich poczucie humoru :D

Poznajemy tutaj Zofi - m這d pani adwokat, która zacz窸a poszukiwania swojej 18-letniej bratanicy. Pomaga jej w tym urlopowany policjant, który zosta nies逝sznie oskar穎ny o zgwa販enie prostytutki..

Do czego doprowadzi wspólne 郵edztwo tej dwójki?

Na pewno do tego, 瞠 mocno si do siebie zbli膨 podczas tych poszukiwa:D Ten w徠ek te by bardzo ciekawie przedstawiony mi璠zy t dwójk🙈

A co jeszcze wydarzy si podczas poszukiwa? Przeczytajcie sami :)

My郵, 瞠 to jest fajna odskocznia i bardzo ciekawa pozycja ;)

Macie w planach?

Czytali軼ie co innego tej autorki?

Avatar u篡tkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2020-11-19, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

Ksi捫ka pe軟a humoru
Ksi捫ka pe軟a seksu
Ksi捫ka pe軟a tajemnic
Ksi捫ka pe軟a porzadania
Ksi捫ka pe軟a czarnych interesów .

Pierwszy raz w ksi捫ce zakocha豉m si w bohaterce . Zofia ci皻y j瞛yk, pewno嗆 siebie i charakterem od pocz徠ku do ko鎍a.
Krzysiu fajny go嗆 którego od razu polubi豉m.
T dwójk po陰czy jedna sprawa i zbli瘸 si bardzo do siebie . Po陰czeniu ich dwoje to pe軟a petarda A grzeczny ch這piec pokaza nam diabelka .

Styl pisania autorki lekki i przyjemny przy czym czyta si szybko i jednym tchem a 瘸l w trakcie odkladac ksi捫k .A tajemnice któr trzeba rozwi您a zaciekawia z kartki na kartk coraz bardziej.

Ksi捫ka zdecydowanie dla niegrzecznych 😈😈

Piosenki w ksi捫ce dobrze mi znane i lubiane A szczególnie wdowa i ta scena ah by這 gor帷o 🔥🔥🔥

Autorka zagwarantowa豉 mi wspania造 czas z ksi捫ka.

A no i Luca 😍 serduszko ruszy這 i pragn go wi璚ej 🔥🔥🔥🔥

❤❤❤RECENZJA❤❤❤

Jestem 鈍ie簑tko po lekturze najnowszej ju siódmej ksi捫ki Pauliny 安ist pod tytu貫m „Paprocany” i powiem Wam tak - te ksi捫ki czyta si od razu, jak tylko wpadn w r璚e. Rzuca si cokolwiek tam ma si do roboty czy tam do czytania i poch豉nia si je w ci庵u paru godzin.
Przynajmniej ja tak mam.
Uwielbiam wszystkie siedem, a i musz zaznaczy, 瞠 to dzi瘯i „Prokuratorowi” ( pierwszej ksi捫ce P ), pokocha豉m literatur erotyczn polskich autorek.
Ale wracaj帷 do „Paprocan”, Zosia piekielnie seksowna i ( mam wra瞠nie ), tak samo wyszczekana jak znana z poprzednich cz窷ci - mecenas Kinga B這雟ka, stara si odnale潭 zaginion par dni wcze郾iej Karolin - swoj 18letni bratanic .
Pomaga jej w tym znany ju nam z poprzednich cz窷ci ( raczej jako dupa nie m篹czyzna 🙈) - Krzysztof Strzelecki - policjant tymczasowo zawieszony w obowi您kach za pobicie i brutalne zgwa販enie w agencji towarzyskiej - prostytutki.
Tych dwoje tak bardzo ró積ych od siebie zaczyna wspó逍rac dzi瘯i jej ojczymowi Franciszkowi, który jednocze郾ie jest jego bezpo鈔ednim prze這穎nym.
Od samego pocz徠ku rozbrajaj帷y charakter Zosi, irytuje, ale te intryguje Krzysztofa. Przyci庵aj si i odpychaj, ca趾owicie nie pasuj帷 jedno do drugiego, ale wiedz ta瞠, 瞠 ich bliska wspó逍raca jest nieunikniona, bo tylko on mo瞠 jej pomóc znale潭 Karol i tylko ona mo瞠 obroni go przed postawionymi mu bezpodstawnym zarzutami. Pod wp造wem irytuj帷ych zachowa Zosi - pyskowaniu i nabijaniu si z „za grzecznego” zachowania Krzysztofa, ten nagle wypuszcza na wolno嗆 drzemi帷 w nim besti seksualn i od tej chwili ich wspó逍raca zmienia si diametralnie. A niesamowity sex zdarza im si uprawia nawet w pizzerii. W mi璠zy czasie wychodz na jaw dziwne przypadki i powi您ania, pojawiaj si byli partnerzy i partnerki, wszystko wydaje si by zagmatwane i mega podejrzane, ale ci庵le nie wiadomo gdzie jest m這da i czy w ogóle 篡je. Oczywi軼ie wszystko ma drugie, a nawet trzecie dno, nowe postacie, nowe ofiary, nowi uczestnicy tej gry. Robi si bardzo niebezpiecznie, nie wiadomo czy wszystkim uda si wyjs z tego ca這 i bez szwanku, a przede wszystkim czy uda si odnale潭 Karol i przywróci Krzysztofa do s逝瘺y.
I dopiero na ko鎍u okazuje si o co tak na prawd chodzi這 i kto poci庵a za wszystkie sznurki...
No i mamy „nowego” gangusa pokroju Szarego ( na pocz徠ku nawet my郵a豉m, 瞠 to on, bo on lubi teatralne wej軼ia ), ale ten bardziej mi przypad do gustu, „wizualnie i elokwentnie” bym to tak nazwa豉, nawet bym si nie zdziwi豉, 瞠 jest po studiach i w豉da paroma j瞛ykami - takie inteligentne ciasteczko.
W sumie licz bardzo na rozwini璚ie postaci Pana L. w nast瘼nych ksi捫kach.
No i jeszcze jedno moje przemy郵enie - inaczej ni w poprzednich ksi捫kach, w tej znamy tylko Krzysia Strzeleckiego, a pozostali bohaterowie to ca趾iem nowe osoby. Chocia wy豉pa豉m jedno zdanie o Zimnym ❤ jest go stanowczo za ma這, ja rozumiem, 瞠 on ma King, ale mog豉by si nim troch podzieli😜
Tym, którzy czytali poprzednie ksi捫ki Pauliny, nie potrzeba zach皻y do przeczytania „Paprocan”, ale je郵i jeszcze nie znasz twórczo軼i Pauliny, to koniecznie to nadrób i to najlepiej zaczynaj帷 tak jaj ja od „Prokuratora”.

Po raz pierwszy mia豉m okazj si璕n望 po twórczo嗆 Pauliny 安ist. I przyznam, 瞠 mi這 sp璠zi豉m czas z t lektur, akcja mkn窸a w niespotykanym tempie, a momentami nie mog豉m z豉pa oddechu. Jeden wieczór wystarczy, aby polubi Zofi Bojarsk. Z ni nikt na pewno nie b璠zie si nudzi, ona na to nie pozwoli …

Zofia Bojarska na co dzie broni gro幡ych przest瘼ców w procesach karnych. Jest mistrzyni w swoim zawodzie. Pewnego dnia otrzymuje informacj, 瞠 zagin窸a jej siostrzenica, Karolina. Zreszt nie po raz pierwszy. Ciotka poszukuje m這dej, a pomaga jej w tym policjant Krzysztof Strzelecki. Policjant ma swoje problemy, zosta oskar穎ny przez prostytutk o gwa速. Zapiera si, 瞠 jest niewinny, a kto chce si na nim zem軼i. Tylko kto? Zostaje zawieszony w obowi您kach do czasu wyja郾ienia sprawy. A w tym czasie bli瞠j poznaje szalon adwokat Zofi i pomaga jej w odnalezieniu Karoliny. Prowadz帷 ciche 郵edztwo trafiaj na 郵ad zorganizowanej grupy przest瘼czej, a z nimi to ju nie ma 瘸rtów. Zofia wpadnie w k這poty nie tylko zawodowe, ale i osobiste. A 郵ady zaprowadz ich nad Paprocany – jezioro w Tychach, popularne na 奸御ku miejsce wypoczynku. Czy uda im si odnale潭 siostrzenic Bojarskiej? Czy Krzysztof faktycznie balowa w agencji towarzyskiej, a teraz nic nie pami皻a? Czy mo瞠 faktycznie ma wroga, który chce go unicestwi? Ka盥a z mo磧iwo軼i wydaje si prawdopodobna, ale czy która z nich jest dobrym tropem? Przekonajcie si, nie zajmie to wam du穎 czasu …

Bior帷 do r瘯i Paprocany musicie uwa瘸, j瞛yk autorki jest do嗆 dosadny i wulgarny. Czasami to konieczny zabieg, aby wzmocni wra瞠nia i nada kolorytu ca貫j fabule. Tak jest w豉郾ie w przypadku tej historii. Co jeszcze dostaniecie w prezencie? Szybki seks, mnóstwo sarkazmu i ironii, ale w bardzo inteligentnym wydaniu. Mo積a si u鄉ia patrz帷 z boku na rozwój znajomo軼i Zofii i Krzysztofa, ich wzajemne relacje i docinki. Dzi瘯i nim ma si ochot brn望 dalej. Chocia pomys na fabu喚 jest ciekawy, to dla mnie ma造 intryguj帷y i tajemniczy. Uwa瘸m, 瞠 ca貫 郵edztwo zosta這 sp造cone i potraktowane powierzchownie. Brakowa這 mi emocji i mocnych wra瞠, jak na thriller ca豉 sfera odczu wypada do嗆 blado. Nie otrzyma豉m znanego mi z innych powie軼i sensacyjnych napi璚ia, mocniejszego bicia serca czy wypieków na twarzy. Jak na ksi捫k tego gatunku jest do嗆 lekka w odbiorze. Uwa瘸m, 瞠 zbyt du穎 miejsca po鈍i璚ono parze bohaterów, kosztem w徠ku sensacyjnego. I to si odbi這 na moim odbiorze tej lektury.

Troch rozczarowa這 mnie to pierwsze spotkanie z autork. Czy dam jej kolejn szans? Spróbuj, nie mog ca趾owicie si od niej odci望 po pierwszym spotkaniu. Ka盥y mo瞠 mie gorsz chwil, wi璚 si璕n po inn powie嗆, aby si przekona, czy teraz mia豉m racj czy b璠zie ju tylko lepiej. Nie sugerujcie si moj opini, by mo瞠 wam ta fabu豉 przypad豉 do gustu. A wiadomo, z gustami si nie dyskutuje.

Jedno jest pewne, z Zofi nie b璠ziecie si nudzi! Je瞠li nie macie jeszcze planów najbli窺zy wieczór, to si璕nijcie po Paprocany. Mi貫 i radosne chwile przed wami.

Pierwszy plus - liokalizacja. Kolejne - bohaterowie i dylematy, z kt鏎ymi musz si zmierzy. Nast瘼ne - poruszane problemy (stereotypy, brak uczciwo軼i i odpowiedzialno軼i 篡ciowej oraz zawodowej). Jedyny minus - "pikanteria".

Avatar u篡tkownika - krzysztofadamski
krzysztofadamski
Przeczytane:2022-07-31, Ocena: 5, Przeczyta貫m, 52 ksi捫ki 2022,

安ietna. Dobrze si czyta

Ksi捫ki Pauliny 安ist to po造kam w ca這軼i w jeden dzie. Nie da rady si oderwa od lektury. Uwielbiam ciety j瞛yk bohaterki i jej teksty, kt鏎e rozk豉daj mnie na 這patki. Historia taka jak inne ale nadal wci庵aj帷a. Nie mog nic zarzucic tej ksi捫ce pr鏂z tego 瞠 za szybko si ko鎍zy. Czekam na kolejn

Avatar u篡tkownika - zaczytana_sowka
zaczytana_sowka
Przeczytane:2021-10-27, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,

Uwielbiam wszystkie ksi捫ki autorki. Ksi捫ka jest 鈍ietna. Polecam.

Ksi捫ka by豉 czytana, aby troch rozlu幡i swoje ostatnie podboje czytelnicze. I rzeczywi軼ie jest to lekka ksi捫ka, mam wra瞠nie 瞠 opisy s specjalnie napisane pod sta造ch czytelników romansów. Ale to mo瞠 by tylko moje wra瞠nie. Nie licz帷 niepotrzebnych opisów ludzi, to jest sprawnie poprowadzona. Jest historia, jest troch sensacji, brakuj mi krymina逝, ale mimo wszystko nie uwa瘸m, tego za stracony czas. Tylko ju nie si璕n dalej po ksi捫ki tej autorki.

Inne ksi捫ki autora
Przekr皻
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Przekr皻

Gdzie jest granica chciwo軼i? Nie ma jej? A mo瞠 po prostu jej nie wida, kiedy oczy przes豉nia mg豉 po膨dania? Kilka osób b璠zie musia這 powa積ie...

Sztauwajery
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Sztauwajery

Po bestsellerowych ,,Paprocanach" i ,,Chechle" intryguj帷a prawniczka prezentuje kolejny tom serii - ,,Sztauwajery". Na czytelnik闚 czekaj bezb喚dne dialogi...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Recenzje miesi帷a
Holly