Paprocany

Recenzja „Paprocany”
Oskarżony o gwałt policjant, uparta Pani adwokat i sprawa zaginionej, nieznośnej nastolatki. Jak skończą się ich losy?
„Nie wiem czemu zachowywałem się jak idiota, ale było w niej coś takiego, co kazało mi być niemiłym.”
"Paprocany” to powieść wydana w 2020r. Jej autorką jest Paulina Świst. Prywatnie adwokat prowadząca własną kancelarię adwokacką we Wrocławiu. Wśród jej książek można znaleźć takie pozycje jak cykl „Prokurator” czy „Karuzela”. Ostatnio wyszła jej najnowsza powieść „Paprocany”.
Krzysztof Strzelecki jest dobrym policjantem i jeszcze lepszym człowiekiem. Kiedy zostaje posądzony o gwałt na prostytutce, niestety jedyną osobą która mu wierzy jest jego szef. Ze względu na okoliczności Krzysztof musi udać się na przymusowy urlop. Jego szef jednak dba o swoich ludzi więc aby Krzysztof się nie nudził, prosi go by pomógł on w śledztwie Zofii Bojarskiej, jego przybranej córce. Kobieta jest adwokatką, ale gdy znika jej siostrzenica jest gotowa zrobić wszystko by ją odnaleźć. Karolina jest bardzo podobna do ciotki, tak samo uparta, krnąbrna i inteligentna. Tyle, że jest jeszcze nastolatką i może popełniać wiele błędów. Krzysztof i Zofia ruszają na jej poszukiwania, po śladach nastolatki trafiają do „Paprocany” jeziora w Tychach. Czy znajdą nastolatkę? Co się stanie jak będą spędzać tyle czasu razem? Czy się dogadają?
„Paprocany” to pierwsza powieść Pauliny Świst jaką miałam okazję przeczytać, ale kunszt autorki sprawił że mam ochotę sięgnąć po jej inne książki. Ciągłe napięcie wzrasta nie tylko w sprawie poszukiwania, ale również między bohaterami, do tego cudowne poczucie humoru sprawiło że tą powieść czytało się lekko i ciężko się było od niej oderwać. Osobiście doceniam również dodane do dialogów cytaty z polskich piosenek, które ja osobiście dobrze znam, więc był to dla mnie bardzo miły dodatek a bohaterka stała się mi bliższa.

Informacje dodatkowe o Paprocany:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-11-12
Dodał/a opinię: Colibri

Tagi: Thrillery prawnicze i polityczne bóg

Zobacz opinie o książce Paprocany

Kup książkę Paprocany

Oblitus
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Oblitus

Trzech to zbyt wielu, trzeci to już PRZESZKODA! Trzecia część cyklu. Trzeci element układanki. Trzeci bok trójkąta. Śmierć Kruka nie...

Chechło
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Chechło

Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu...