Paranoja

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2018-10-17
Język oryginału: Polski

Tom 2 cyklu W lekarskim fartuchu

Kontynuacja Obsesji autorki bestsellerowej serii ,,Kwiat paproci" Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Lato w Warszawie, pomimo leniwej, wakacyjnej atmosfery, obfituje w serię dziwnych samobójstw. Lekarz medycyny sądowej Marek Zadrożny zaczyna przyglądać się kolejnym przypadkom. Wbrew opinii policji samobójstwa wydają mu się podejrzane. Na palcu jednej z ofiar znajduje kawałek czerwonej nitki. Podobny wyciąga z kieszeni innego zmarłego. Nikt jednak nie wierzy w jego teorie, a on sam zaczyna zastanawiać się, czy ma paranoję. Tymczasem Joanna Skoczek, wygadana lekarka psychiatrii, wraca do stolicy po urlopie. Wciąż usiłuje otrząsnąć się po tym, jak ledwie uniknęła śmierci z rąk tajemniczego wielbiciela. A może to także tylko paranoja?

Kup książkę Paranoja

Opinie o książce - Paranoja

"Paranoja" to druga część cyklu "W lekarskim fartuchu". Bohaterami książki są te same postaci, które poznaliśmy wcześniej. Tym razem autorka bardziej skupiła się na osobie Marka Zadrożnego - lekarza medycyny sądowej i jego przyjaciela - komisarza Sebastiana Pola. Obaj mają do rozwikłania kolejną zagadką seryjnego mordercy. Joanna Skoczek - psychiatra, która w "Obsesji" była główną bohaterką też tu jest, jednak jest jej tu odrobinę mniej. Ucieszyło mnie to, bo trochę irytowała mnie ta osoba.

"Paranoja" jest lekkim kryminałem z odrobiną romansu i nutą humoru. Bawiły mnie przekomarzania się głównych bohaterów. Fajnie też czytało mi się ich szczere męskie rozmowy. Powieść czyta się dobrze, napisana jest lekko i przyjemnie. Bardziej mnie zainteresowała niż poprzednia część tej serii. Niestety zabrakło mi tu większej charakterności bohaterów, wartkiej akcji i dreszczyku emocji. Jeśli liczycie na wciągający i przerażający kryminał, to raczej się zawidziecie. To historia dla niewymagających, lubiących sympatyczne i przyjemne historie. Ja jestem zwolenniczką mocniejszych i bardziej emocjonujących opowieści.

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2018-12-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Moje kolejne spotkanie z twórczością Katarzyny Bereniki Miszczuk i kolejne bardzo udane. Zaczynam myśleć, że każda książka napisana przez autorkę trafi w mój czytelniczy gust. Aczkolwiek patrząc na oceny Jej powieści na różnych portalach, stwierdzam, że nie jestem odosobniona, bo autorka podbija serca kolejnych czytelników.

Paranoja to drugi zaraz po Obsesji tom cyklu zatytułowanego W lekarskim fartuchu z Markiem Zadrożnym i Joanną Skoczek w rolach głównych. W moim odczuciu powieść przeważyła nieco na stronę romansu niż thrillera, niemniej nie przeszkadzało mi to, bo z czystą przyjemnością śledziłam perypetie bohaterów i bardzo szybko się z nimi zżyłam. Joanna, będąca w Obsesji na pierwszym planie, dzięki której można było bliżej poznać zawód, jaki wykonuje – lekarz psychiatrii – tutaj została nieco zepchnięta na boczny tor. A wszystko za sprawą doktora Marka Zadrożnego, lekarza medycyny sądowej, którego postać nieco zilustrowała zagadnienia wykonywanego przez niego zawodu.

Uważam, że autorka bawi się słowem, w dialogach przemyca sporo humoru i sarkazmu, rozładowując tym samym emocje i co osobiście bardzo lubię w książkach. Ponadto bohaterowie i ich charakterystyka zostali bardziej rozbudowani. Moim zdaniem wątek dochodzeniowy nadaje powieści realistycznego wymiaru, a niektóre momenty zaskakują.Może nie jest to wybitne dzieło, ale z pewnością książka, przy której można spędzić kilka przyjemnych chwil i potraktować ją jako odskocznię od tego, co widzimy na co dzień. Jeżeli miałabym wybrać, która, Paranoja czy Obsesja, jest lepszą powieścią, nie potrafiłabym udzielić odpowiedzi na to pytanie. Moim zdaniem plasują się one na równej pozycji.

Mnie osobiście autorka nie zawiodła, bo Paranoja dostarczyła mi mnóstwo pozytywnych wrażeń podczas czytania. Czekam na ciąg dalszy, z racji tego, że mieliśmy już obsesję i paranoję, to zastanawiam się tylko, jakie zaburzenie tym razem autorka weźmie pod lupę? Polecam.

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jak zwyke świetna. Ciekawi bohaterowie, intrygujaca kryminalna zagatka. Miło było odiwdzić znanych sobie bohatreów poznanych w Obsesji.

Avatar użytkownika - gwiazda_ar
Przeczytane:2019-08-26, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jaga
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Jaga

Prequel bestsellerowej serii Kwiat paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk. To powieść dla wszystkich tych, którzy swoje serca zostawili w Bielinach...

Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka wiedzieć powinna
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Sekretnik Szeptuchy Co każda Słowianka wiedzieć powinna

Gratka dla fanek cyku Kwiat paproci!  Oto niespodzianka dla fanek cyklu Kwiat paproci, sekretnik dla każdej szeptuchy, a w nim: zabawne psychotesty...

Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix