Pasja według św.Hanki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2012-06-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-08-04930-3
Liczba stron: 368

Ocena: 4 (4 głosów)

Opowieść o miłości totalnej

Miłość chodzi po ludziach i szuka kochanków. Wszystko jedno kim są i jak uwikłani w życie, ile lat mają, ile sił, pieniędzy, czasu, jakie mają poglądy, plany, obowiązki, powinności. (…)

Zakochany człowiek nie ma sumienia. Możesz mieć męża, żonę, dzieci, chorą matkę, debet w banku, czterdzieści lat, wszystko jedno. I tak dzielą cię od tego pradystans i lata gwiezdne. W dodatku masz tę absolutną pewność, jaką miewają prorocy, że wiesz, co robisz, i wszystko będzie, jak ma być. Jakbyś się sam ze sobą na dusze pozamieniał!

(fragment)

Najnowsza książka Anny Janko to piękna opowieść o potężnej sile miłości, która jak demon, zarazem tworzy i niszczy, prowadzi na szczyty egzystencjalnych doznań, ale także porzuca na krawędzi, spycha na dno, w pobliże śmierci.

Hanka, bohaterka "Dziewczyny z zapałkami" zbliża się do czterdziestki, jest matką dwójki dzieci, rozczarowaną małżeństwem żoną, niespełnioną poetką. I wtedy pojawia się ON, a wraz z nim wielka namiętność, ekstremalne przeżycia, szansa na szczęście. Ale też poczucie winy i ból. Autorka opisuje z przenikliwością, niezwykłą dynamiką, dramat miłości i udowadnia, że polszczyzna jest w stanie unieść temat erotyki i seksu. Uczta dla zmysłów, uczta dla umysłu.

Kup książkę Pasja według św.Hanki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pasja według św.Hanki

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2013-04-19, Ocena: 3, Przeczytałam, polskie czytanie, Z własnej biblioteczki,
"Dziewczynkę z zapałkami" przeczytałam szybko z wypiekami na twarzy.Chłonęłam każdą stronę, każdą linijkę z lubością. Kiedy ujrzałam kolejną książkę p. Janko w księgarni, bez zastanowienia zakupiłam i pozwoliłam jej trochę dojrzeć na półce. Niestety, okrutnie się męczyłam czytając kolejne akapity. Powodem jest chyba takie czytanie z doskoku. A jest to książka, w której trzeba się zatopić . Rwana narracja nie ułatwiała koncentracji. Na razie jestem na nie. Kiedyś spróbuję jeszcze raz.
Link do opinii
Avatar użytkownika - koshi
koshi
Przeczytane:2013-08-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013,
"Pasja według św. Hanki" pokazuje życie dojrzałej kobiety, która mimo tego, że ma rodzinę, czuje się samotna i zagubiona wśród codziennych obowiązków oraz rytuałów. Dlatego, choć jest mężatką, wdaje się w namiętny romans, całkowicie bez opamiętania. Książka napisana została przepięknym, poetyckim wręcz językiem, który doskonale obrazuje prawdziwą miłość, jak i rozdarcie emocjonalne. Autorka uświadamia, jak w obecnych czasach zaburzone są relacje małżeńskie, gdzie każdy żyje po swojemu, obok drugiej osoby, a przy pędzie i braku czasu trudno o jakieś głębsze uczucia. Każdy potrzebuje ciepła, oparcia, poczucia bycia kochanym, ale również zmian, które dodałyby życiu blasku, jakiejś świeżości, nowości. Przejmujące jest to, jak bardzo niektóre współczesne kobiety są nieszczęśliwe i jak cierpią próbując sprostać wymaganiom, normom, jakie stawia im społeczeństwo. Książka odsłania trudy wyborów, rozmaite dylematy, usiłowania zagłuszenia poczucia samotności, walkę o to, by coś jeszcze z tego życia mieć. Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Rozkrytyk
Rozkrytyk
Przeczytane:2020-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Zakochany człowiek nie ma sumienia. Możesz mieć męża, żonę, dzieci, chorą matkę, debet w banku, 40 lat, wszystko jedno.
I tak dzielą cię od tego pradystans i lata gwiezdne…

Najpiękniejsza historia o nieokiełznanej miłości, nieujarzmionej namiętności i niefrasobliwym postradaniu zmysłów.
Poetycka książka Anny Janko – utalentowanej poetki to pełna czarownego erotyzmu historia kobiety zmuszonej do wyboru pomiędzy rodzinną stabilizacją a oszałamiającą miłością.
Nie można uciekać na raz w dwóch kierunkach.
Nie można też uciec donikąd…..
Ten szalony lot ku spełnieniu to najbardziej emocjonalna historia jaką przeczytałam.
Nie przegapcie tej powieści!

Link do opinii
Avatar użytkownika - monalewa
monalewa
Przeczytane:2015-09-09, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku,
Inne książki autora
Finalistka
Anna Janko0
Okładka ksiązki - Finalistka

Brawurowa. Wywrotowa. Autoironiczna. Hanna M. to pisarka w tak zwanym dojrzałym wieku, aktywistka-pesymistka, która niejedno w życiu przeszła. Ma...

Boscy i nieznośni
Anna Janko0
Okładka ksiązki - Boscy i nieznośni

Znakomite szkice biograficzne autorstwa Anny Janko. Poetka i pisarka z niezwykłą błyskotliwością kreśli portrety niezwykłych osób - m.in. Margaret Mitchell...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy