Password

Mick, wchodząc do pokoju swego najlepszego przyjaciela Jerro, dostrzega, że ten leży nieprzytomny. Szybko powiadamia pogotowie. Ponieważ nie należy do rodziny, nie wolno mu towarzyszyć przyjacielowi w karetce. Lecz gdy chwilę później w szpitalu chce się czegoś o nim dowiedzieć, spotyka go coś osobliwego.

Na Stefana czeka pod szkołą nieznany mężczyzna. Chłopiec mu nie ufa, więc odchodzi. Czego ten facet od niego chce? Stefan rozpaczliwie próbuje zgubić śledzącego go człowieka. Życiorysy trzech chłopców splatają się ze sobą w szczególny sposób. Przedziwne wydarzenia następują jedno po drugim, a Jerro i Stefan znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie. Natomiast Mick dochodzi do szokującej prawdy...

Informacje dodatkowe o Password:

Password - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2016-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Mick to pulchny, kochający filmy science fiction dzieciak. Na popularność w szkole nigdy nie miał szans. Jerro natomiast pochodzący z bogatej rodziny, którego ojciec jest producentem gier nie może się odpędzić od wielbicieli. Tak się jednak składa, że jako wielbiciel komiksów najlepiej dogaduje się z Mickiem. Książka o prawdziwej przyjaźni dla, której poświęca się wiele i walczy do samego końca. Historia o tym , że różnice nie mają znaczenia i nie pieniądze są najważniejsze. Kiedy karetka zabiera przyjaciela a ten nie trafia od razu do szpitala Mick nie traci czujności. Zaczynają się dziać podejrzane rzeczy. Pozostaje tylko jedno pytanie - czy pamiętasz hasło?
Avatar użytkownika - Nimphelos
Nimphelos
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 2015, Z biblioteki,
"Password" to książka dość specyficzna, lecz przeczytałam ją z przyjemnością. Można ją podzielić na trzy części, w których odgrywają się te same zdarzenia, jedynie opisane z perspektywy trzech chłopców. Dzięki temu historia stworzona przez Mirjam Mous staje się jeszcze bardziej wciągająca, gdyż wszystko składa się w logiczną całość etapami. Historia podszyta dreszczem i nawiązująca wciąż do scen z science fiction (głównie takie porównania tworzy jeden z głównych bohaterów - Mick - fan filmów tego gatunku). Warto przeczytać i zaplątać się w tą niebezpieczną przygodę.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-08-29,
Wielu geniuszów wpada na pomysły tak intrygujące, że bardzo często poprowadzenie ich nie może odbyć się legalnie. Za tym idzie utrzymywanie całości w tajemnicy. Jak wiadomo, demony przeszłości obudzone przypadkiem nie dają już o sobie zapomnieć, a my musimy liczyć się z ich konsekwencjami. Mirjam Mous wpadła na genialny pomysł, który wykorzystała w swojej powieści "Password". Szalony pomysł sprzed lat zbiera swoje owoce w teraźniejszości. Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/08/a-moze-ty-tez-posiadasz-blizniaka.html
Avatar użytkownika - KasikO
KasikO
Przeczytane:2013-12-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Recenzenckie,
NIE POTRZEBUJECIE ŻADNEGO HASŁA BY PRZECZYTAĆ. Password to dość prosty i zwyczajny tytuł w tłumaczeniu na język polski - HASŁO. Okładka też jest z tych mniej rzucających się w oczy, prosta czarno biała z pisanym na czerwono tytułem. Dopiero opis daje czytelnikowi nutkę tajemnicy jaką do odkrycia ma w sobie książka. A jak to jest z tą tajemnicą? Najpierw mamy Micka przeciętnego nastolatka z przeciętnymi problemami jakie spotykają chłopów w zbliżonym wieku. Zatargi z kolegami, nauka życia, odpowiedzialności za siebie i innych. I spokojna, stereotypowa rodzina. I przyjaciel Jerro. Ten dla odmiany to dobry rozważny dzieciak z tak zwanego dobrego domu, którego bogaci rodzice być może nie jedno mają na sumieniu?. Miłośnik komiksów. I Tajemniczy Stefan. Jak to czasem bywa wszystko w swojej historii ma swój początek. Tym razem jest to niespodziewany incydent zasłabnięcia czy też choroby Jerro. Ja to w takich sytuacjach chłopca zabiera pogotowie. I nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że potem próby odnalezienia go w szpitalu przez Micka spełzają na niczym... A kiedy sprawa wreszcie się wyjaśnia przyjaciel nie jest do kończ sobą. Wszystko da się jednak wyjaśnić. Ach, i jest też Stefan...? To jak się to ma do tytułowego Hasła? Żeby odpowiedzieć na to pytanie zastanówmy się nad znaczeniem słowa hasło, które może oznaczać hasło, jako znak dla kogoś do podjęcia odpowiednich działań, ale może to być także forma jakiegoś sloganu np. w kampaniach społecznych "Czytanie jest Fajne". Jako hasła określa się też tytuł/wyraz do artykułu/ notatki/ definicji chociażby w encyklopedii czy słowniku. Jednak najpowszechniejsze w dzisiejszych czasach jest hasło rozumiane jako "strażnik" systemów komputerowych czy internetowych. Zadanie takiego hasła to zabezpieczenie naszych danych, prywatność, finansów przed przejęciem przez obcego. Jednym zdaniem to ochrona naszego życia...? Ale są system i jesteśmy bezpieczni. Ale czy na pewno? Tego pewnie nie jesteśmy wstanie przewidzieć... A wracając do połączenia historii z tytułem to mnie także to zaintrygowało i zachęciło do sięgnięcia po Password. I choć z początku przyznaję książka nie przypadła mi do gustu. Bo nie wciąga, bo opisy ... itd. Jednak zważywszy na mój ówczesny stan wróciłam do niej za czas jakiś i nie żałuję czyta się szybko, przyjemnie, gładko. Cóż więcej mogę dodać polecam, zwłaszcza chętnym do odkrycia do czego jeszcze może się nam przydać HASŁO.
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-10-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
,,Password" to interesująca powieść, która pod podszewką przedstawionych wydarzeń przemyca przesłanie dotyczące prawdziwej przyjaźni. Starsi czytelnicy mogą być zawiedzeni brakiem zaskoczenia i zwrotów akcji, jednak dla młodszej młodzieży będzie to intrygująca i ciekawa przygoda. Moja dwunastoletnia córka pochłonęła tę książkę w tydzień i stwierdziła, że ona od razu by poznała gdyby z Olą stało się coś podobnego, ale na wszelki wypadek ustalą własne hasło. Książkę polecam młodszym czytelnikom lubiącym zagadki i mającym ochotę na sprawdzenie swoich zdolności detektywistycznych. Gotowym na spotkanie z rówieśnikami, muszącymi stawić czoło zdarzeniom, które nigdy nie powinny mieć miejsca w ich życiu.
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki kolejne w 2013,
Sympatyczna to książka, jednak rzeczywiście przeznaczona raczej dla młodszych czytelników. Autorka znana jest już z wcześniejszej, trzymającej w napięciu, młodzieżowki "Boy7", myślę więc, że czytelnicy, którym ta powieść przypadła do gustu, muszą obowiązkowo zaopatrzyć się w "Password". http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/09/password-mirjam-mous.html
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2013-09-02, Ocena: 3, Przeczytałam,
Jakiś czas temu w moje ręce trafiła książka ,,Boy 7" autorstwa Mirjam Mous. Trochę się jej obawiałam, ale okazała się być naprawdę dynamiczną lekturą, którą bardzo miło mi się czytało. Toteż dlatego bardzo ucieszyłam się, gdy ukazała się zapowiedź kolejnej książki tej autorki, a mianowicie ,,Password". Liczyłam na to, że będzie równie dobra, co ,,Boy 7", a może nawet lepsza. A jak wyszło naprawdę? Poznajemy tutaj trzech chłopców w wieku 15 lat. Mick i Jerro są najlepszymi przyjaciółmi. Spędzają zwyczajne popołudnie w domu Jerro, jednak, gdy Mick wychodzi z łazienki i wchodzi do pokoju swojego przyjaciela, zastaje go nieprzytomnego, leżącego na łóżku. Jak najprędzej chce wezwać pogotowie, jednak nie może jechać wraz z przyjacielem karetką, gdyż nie jest członkiem rodziny. Wkrótce Jerro wychodzi ze szpitala, ale nie jest już tym samym chłopakiem, co kiedyś. Trzecim chłopcem jest Stefan, którego od kilku dni prześladuje tajemniczy, nieznany mężczyzna. Piętnastolatek zachowuje się bardzo dojrzale i nie zbliża się do nieznajomego i nie ma zamiaru z nim rozmawiać. Problem polega na tym, że ów tajemnicza postać nie zamierza odpuścić... Co może łączyć losy tych trzech nastolatków? Tego Wam już nie napiszę, bo powinniście to sami odkryć podczas czytania, o ile będziecie mieli oczywiście na to ochotę. Pomysł jest nieco mniej intrygujący niż w przypadku poprzedniej książki autorki, ale i tak zapowiadało się na coś ciekawego. Najważniejszą rzeczą jest chyba to, że rozbudza się nasza ciekawość, a to zawsze sprawia, że chcemy jak najszybciej odkryć prawdę. Problemem jest jednak to, że w pewnym momencie robi się ona zbyt przewidywalna. Jest oczywiście bardzo logiczna, ale po czasie zbyt prosta, więc nasz entuzjazm nieco opada. Cieszy mnie to, że autorka zadbała o szczegóły historii i zwracała uwagę na takie drobne fakty, które z pewnością każdy uważny czytelnik zauważy. Dosyć dobrze skonstruowała bohaterów i ową historię, ale nadal czegoś mi w niej brak. Myślę, że zabrakło mi tutaj elementów zaskoczenia i tej potężnej dawki dynamiki, która była obecna w książce ,,Boy 7". Rozwój wydarzeń następuje może i szybko, ale zabrakło mi tutaj napięcia i lekkiego poczucia strachu czy niepewności. No i sam fakt, że już po jakimś czasie wiedziałam, kto za czym stoi i dlaczego, sprawił, że nie czytało mi się tego już z taką fascynacją, jakby to miało miejsce, gdybym nie przewidziała wszystkiego. Język utrzymywany jest dokładnie na tym samym poziomie, co w poprzedniej książce. Skierowany typowo do młodego czytelnika. Przyjemny i łatwy w odbiorze, ale nie prymitywny. Bohaterowie potrafią wzbudzić naszą sympatię i mimo tych niedociągnięć, które są tutaj obecne, całkiem przyjemnie śledzi się ich postępowania. Nie jest to lektura górnych lotów, raczej taka lekka i krótka opowiastka na jeden wieczór. Na pewno czyta się ją szybko i przyjemnie, ale jeżeli liczycie na skomplikowane intrygi i emocjonujące sceny pełne napięcia, to niestety, tego tutaj nie znajdziecie. Pomysł też można było nieco rozbudować oraz wprowadzić więcej dynamiki - wtedy książka na pewno wiele by zyskała. ,,Password" ma ciekawą, choć raczej jednowątkową fabułę, ale niestety nie dorównuje poprzedniej książce autorki. Może to chwilowy spadek formy u pani Mous? Nie jest bardzo zła, bo mimo wszystko czytało mi się ją przyjemnie, ale po ,,Boy 7" naprawdę nastawiałam się na coś mocniejszego. Ma swoje plusy i minusy, które raczej się wyrównują. Lekka i niezbyt skomplikowana powieść na jeden wieczór, która zapewnia chwilową rozgrywkę. Wystawiam 5,5/10 i liczę na to, że kolejna historia, która wyjdzie spod pióra pani Mirjam Mous wbije mnie w fotel. www.sheti-shetani.blogspot.com
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-08-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Historia bardzo wciągająca, sprawiała że nie mogłam oderwać się od książki. Autorka umieściła historię z punktu widzenia 3 narratorów co pozwala zrozumieć tok rozumowania każdego z nich. Oceniam książkę bardzo pozytywnie, choć myślę, że "Boy 7" była o wiele ciekawsza.

Avatar użytkownika - emulina
Przeczytane:2014-05-12, Ocena: 3, Przeczytałem, Przeczytane,
Paradise Project: Pozory mylą
Mirjam Mous0
Okładka ksiązki - Paradise Project: Pozory mylą

Nastoletni Mink jest zafascynowany światem magii i iluzjonistów. Tam też chce odbyć swoją szkolną praktykę, ale nie znajduje magika, który...

Boy 7
Mirjam Mous0
Okładka ksiązki - Boy 7

Wyobraź sobie, że budzisz się na gorącej jak rozżarzony węgiel, wypalonej łące i nie masz pojęcia, dokąd podróżujesz, ani skąd pochodzisz. Nie wiesz...