Patchworki

Rodzina patchworkowa - wyzwanie, któremu możesz sprostać!

W Polsce rozwodzi się już co trzecie małżeństwo, a to daje ponad 60 tys. rozchodzących się par rocznie. Czy rozwód po polsku musi być dla każdego traumatycznym doświadczeniem i kończyć się wojną totalną? Czy stworzenie nowej, ,,pozszywanej" rodziny jest aż tak karkołomnym przedsięwzięciem, jak mogłoby się wydawać?

Z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się rodzice samotnie wychowujący potomstwo? Jak rozmawiać z dziećmi, aby były w stanie zaakceptować nowe rodzeństwo oraz nowe domowe zasady i nie marzyły o powrocie rodziców do poprzedniego małżeństwa?

Popularny dziennikarz i doświadczony tata Wojciech Harpula w rozmowach ze specjalistami szuka ,,złotego środka" na problemy rodziców, którzy się rozstają, myślą o stworzeniu kolejnego związku lub już żyją w patchworkowej rodzinie.

Autor zaprosił do rozmowy: Magdalenę Bajsarowicz - prawniczkę i psycholożkę, dr Annę Cierpkę - psycholożkę i terapeutkę rodzinną, Kasię i Piotra Skrzypczaków - patchworkowych rodziców,

Karolinę Małek - psychoterapeutkę par i rodzin, Annę Andrzejczak - pedagoga społecznego, bajkoterapeutkę i macochę oraz Katarzynę Tubylewicz - pisarkę i znawczynię patchworkowych rodzin szwedzkich.

Dzięki tym rozmowom czytelnik otrzymuje kompleksową wiedzę i konkretne wskazówki na temat optymalnych metod postępowania wobec dzieci postawionych w sytuacji rozwodu rodziców, a następnie wchodzenia przez nich w nowe związki.

,,Patchworki" to pierwsza tak kompleksowa pozycja na polskim rynku, z której rodzice dowiedzą się, jak w zdrowy sposób ułożyć sobie i swoim dzieciom przyszłość.

Informacje dodatkowe o Patchworki:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2023-08-23
Kategoria: Socjologia, filozofia

Tagi: Antropologia społeczna (kulturowa)

Kup książkę Patchworki

Czy diabeł mieszka na Kremlu?
Wojciech Harpula0
Okładka ksiązki - Czy diabeł mieszka na Kremlu?

Zachód przez ostatnie dwie dekady nie chciał widzieć, że w Rosji znów powstają z grobów demony nacjonalizmu i dyktatury. A władza w Rosji zawsze jest święta...

Polska-Rosja. Historia obsesji, obsesja historii
Wojciech Harpula0
Okładka ksiązki - Polska-Rosja. Historia obsesji, obsesja historii

Książka autorów bestsellerowych Zwrotnic dziejów Fascynująca rozmowa z prof. Andrzejem Chwalbą o polsko-rosyjskiej historii i jej wariantach Skąd...