Patrioci

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-10-17
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381105101
Liczba stron: 376
Tytuł oryginału: Patrioterna

Ocena: 0 (0 głosów)

Grupa szwedzkich ,,Patriotów" próbuje rozprawić się z muzułmanami, którzy ,,okupują" ich ojczyznę. Oskarża polityków i dziennikarzy o zakłamanie i oddanie kraju w ręce tych ,,brudnych świń". Carl Cederhielm, który poprzysiągł za wszelką cenę chronić swój kraj przed wrogami, sporządza listę dziesięciu czołowych dziennikarzy nawołujących do współczucia wobec przybyszy. Postanawia działać w imieniu narodu, który nie ma odwagi stanąć do walki.

Gdy zamordowana zostaje sztokholmska dziennikarka, w branży wybucha panika. Wielu pracowników już wcześniej otrzymywało pogróżki, ale dopiero teraz naprawdę boją się o swoje życie. Jedyną niewzruszoną pozostaje młoda dziennikarka ,,Nyhetsbladet",Madeleine Winther, która doskonale wie, jak skierować swoją karierę na właściwe tory - wystarczy zająć się najgorętszą sprawą ostatnich dni.

W pewnym odległym kraju mężczyzna tęskni za ojczyzną. Mieszkańcy miasteczka się go boją, ponieważ pracuje jako ochroniarz rosyjskiego przemytnika broni i narkotyków.

Wkrótce jego losy połączą się z Madeleine, a Szwecja obudzi się w nowej, przerażającej rzeczywistości. Według Cederhielma plan nie został przecież jeszcze wykonany. Już pora, by wyeliminować kolejną osobę z listy.

Opinie o książce - Patrioci

Kup książkę Patrioci

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także