Perfect on paper

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-02-23
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788367137126
Liczba stron: 424
Tytuł oryginału: Perfect On Paper

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Jej rady są idealne. Jej życie miłosne? Zdecydowanie nie!

Darcy Phillips prowadzi w szkole anonimową poradnię związkową, w której pomaga uporać się z każdym problemem miłosnym - oczywiście za opłatą. Ma również słabość do swojej najlepszej przyjaciółki Brooke. Która... jest zakochana w zupełnie kimś innym.

Wszystko idzie dobrze aż do dnia, kiedy Alex (chłopak, którego dziewczyna nie znosi najbardziej na świecie) przyłapuje ją na wyciąganiu listów z szafki 89, z której prowadziła swój wątpliwie legalny interes. W zamian za dochowanie tajemnicy Darcy ma pomóc chłopakowi odzyskać jego byłą dziewczynę.

W teorii wszystko wydaje się proste. Co może pójść nie tak?

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Kup książkę Perfect on paper

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Perfect on paper

„Perfect on paper” to przede wszystkim przyjemna, wciągająca młodzieżówka. Główna bohaterka – Darcy – prowadzi w szkole anonimową poradnię związkową, która jest także jej źródłem dochodu. Mimo udzielania najczęściej trafionych rad, dziewczyna kiepsko radzi sobie we własnym życiu uczuciowym. Ma słabość do swojej przyjaciółki, która jednak zainteresowana jest kimś innym. Życie Darcy jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy Brougham poznaje tożsamość tajemniczej doradczyni. Aby nikt nie dowiedział się, że to Darcy udziela porad, zostaje zmuszona do pomocy w odzyskaniu byłej dziewczyny przez Broughama.


Fabuła „Perfect on paper” opiera się głównie na relacjach międzyludzkich. Co ciekawe, są to nie tylko związki i przyjaźnie, jak można by spodziewać się po przeczytaniu opisu, ale także relacje pomiędzy siostrami, dziećmi a rodzicami, czy też między rozwiedzionymi rodzicami. Niektóre z nich należą do tych bardziej dynamicznych, co napędza akcję powieści. Z kolei relacja pomiędzy siostrami została ukazana niezwykle stabilnie, ciepło, dziewczyny wspierały się, były dla siebie oparciem w trudnych chwilach. Przyjaźń Darcy i Brooke natomiast przeżywała swoje wzloty i upadki, co sprawiało, że relacja ta była bardziej realistyczna.


Na uwagę zasługuje również kreacja bohaterów. Każdy z nich posiada zarówno wady, jak i zalety, popełnia błędy, które stara się naprawić. Początkowo Darcy może dostrzegać w danej osobie wyłącznie jej wady, poznając ją jednak potrafi zmienić zdanie i dostrzec też pozytywne cechy.


Jest to powieść ściśle związana z obecnością reprezentacji LGBT, której występuje tutaj dość sporo, m.in. z powodu tego, że główna bohaterka należy do queer clubu. Jako, że Darcy jest osobą biseksualną, został podjęty temat jej odnajdywania się w społeczności queerowej oraz bifobii.


Listy Darcy z poradami urozmaicały treść. Jej rozeznanie w temacie związków i stałe pogłębianie tej wiedzy było dość ciekawym acz nietypowym hobby. Można się dowiedzieć kilku interesujących rzeczy np. na temat stylów przywiązania, co zachęca do dalszego zgłębiania tego zagadnienia.


Niektóre sceny przywodziły mi na myśl filmowe komedie romantyczne, bywały nieco zbyt wymyślne. Wątek szkolny nie został natomiast zbyt mocno rozwinięty, chociaż poruszono mimochodem temat stypendysty w szkole prywatnej, do której uczęszcza głównie potomstwo bogatych rodziców.


Jest to powieść niewymagająca, z ładnym przesłaniem, chociaż traktowałabym ją w kategoriach bardziej rozrywkowych. Bardzo miło mi się ją słuchało/czytało, wciągnęła, niemniej nie jest to książka najlepsza w swoim gatunku.


Tłum. Monika Wiśniewska

Link do opinii
Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2022-02-27,

 

 


Mieliście kiedyś tak, że po przeczytaniu pierwszej strony książki wiedzieliście, że będzie ona całkowicie wyjątkowa. Mnie się to właśnie przytrafiło przy powieści Sophie Gonzales „Perfect on paper", która była niezwykle autentyczna, a zarazem bardzo życiowa, opowiadająca o miłości i przyjaźni.

 


𝓙𝓮𝓳 𝓻𝓪𝓭𝔂 𝓼ą 𝓲𝓭𝓮𝓪𝓵𝓷𝓮.  𝓙𝓮𝓳 ż𝔂𝓬𝓲𝓮 𝓶𝓲ł𝓸𝓼𝓷𝓮?  𝓩𝓭𝓮𝓬𝔂𝓭𝓸𝔀𝓪𝓷𝓲𝓮 𝓷𝓲𝓮!

 


Darcy to główna bohaterka książki, a zarazem założyciela szafki z numerem 89, która służy uczniom za poradnię. Każdy anonimowo może wrzucić list do szafki 89 ze swoimi rozterkami miłosnymi, a Darcy pomoże im w rozwiązaniu problemu robiąc dogłębny research. Wszystko się zmienia, gdy pewnego razu podczas wyciągania listów z szafki - Darcy zostaje przyłapana przez Alexandra…

 


Główna bohaterka - Darcy jest bardzo sympatyczna i nie sposób jej nie polubić podczas czytania tej historii. Przez całą książke mocno jej kibicowałam i miałam nadzieję, że będzie umiała poradzić sobie w różnych trudnych sytuacjach. Uczucie jakim darzę bohaterów tej książki są ogromnie ciepłe. Bez dwóch zdań mogę nazwać ich swoimi przyjaciółmi, wiem, że bez problemu mogłabym się z nimi zaprzyjaźnić. Czuję, że znam ich wszystkich bardzo dobrze. Potrafię wczuć się w sytuację każdego z nich, wiem ile musieli przejść, by odnaleźć radość. Ta historia porusza wiele ważnym tematów. Właśnie takie książki new adult chce czytać! Wciągnęła mnie od pierwszych stron! Zachwyciła swoją mądrością! I sprawiła, że podczas lektury bawiłam się wyśmienicie 🧡 Czytajcie „Perfect on paper”! To cudowna książka!

 


𝗠𝗼𝗷𝗮 𝗼𝗰𝗲𝗻𝗮 𝟱/𝟱⭐💖

Link do opinii
Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2022-02-27,

W szkole, do której chodzi Darcy, w szafce nr 89 działa anonimowa poradnia miłosna. Uczniowie spragnieni mądrej rady w kwestiach uczuciowych wrzucają do szafki list, załączając drobną opłatę i czekają na odpowiedź mailową. Nikt w całej szkole nie wie, że to właśnie Darcy za tym wszystkim stoi.
Dziewczyna, mimo że potrafi dawać innym bardzo trafne rady, sama nie radzi sobie z uczuciem, jakim darzy swoją najlepszą przyjaciółkę.
Na domiar złego pewnego dnia zostaje przyłapana przez jednego z uczniów na wyciąganiu listów z szafki. Alexander obiecuje jej jednak dyskrecję w zamian za pomoc w odzyskaniu byłej dziewczyny.

Jakie to było świetne! Dawno żadna młodzieżówka mnie tak nie porwała 🙈
W ,,Perfect on paper" poruszane są bardzo ważne tematy, takie jak bifobia czy różnego rodzaju problemy w związkach. Jest to także powieść o przyjaźni, zaufaniu i uczeniu się na błędach. Bardzo przypadł mi do gustu wątek romantyczny, który wyróżnia się na tle innych subtelnością, oryginalnością i niespiesznym tempem rozwoju relacji.
Inkluzywny język, bohaterowie dający się lubić (ale też popełniający błędy!) to dla mnie największe plusy tej powieści!

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - niedoczytane
niedoczytane
Przeczytane:2022-02-16, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Ta książka była jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier tegorocznych i nawet nie wiecie jak się ucieszyłam możliwością zrecenzowania jej! Od razu zaciekawił mnie opis, ale i tak ta historia przerosła moje oczekiwania. To nie jest tylko opowieść o anonimowowej poradni miłosnej, ale także o przyjaźni, zaufaniu, miłości, codziennych problemach ale i o czymś naprawdę ważnym - orientacji, naszej tożsamości i poznawaniu siebie. Relacja pomiędzy bohaterami rozwija się w powolnym tempie, ale to dodawało prawdziwości do tej historii. Niesamowitym pomysłem było pokazywanie listów które Darcy otrzymywała oraz jej odpowiedzi z radami, ponieważ będą one przydatne również dla nas - czytelników. Uważam, że wszystko tutaj było przemyślane i zdecydowanie polecam!

Link do opinii

Darcy prowadzi anonimowo porady związkowe w swojej szkole. Pewnego dnia jej tożsamość odkrywa Alex i dochowa tajemnicy, jeśli Darcy pomoże mu odzyskać dziewczynę.

Bardzo urocza i ciepła opowieść. Świetnie się bawiłam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2022-04-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2022,
Inne książki autora
Only mostly devastated. Prawie w totalnej rozsypce
Sophie Gonzales0
Okładka ksiązki - Only mostly devastated. Prawie w totalnej rozsypce

Wciągająca książka Sophie Gonzales - bestsellerowej autorki ,,Perfect on paper"! Czasem miłość zostawia nas... prawie w totalnej rozsypce. Will to wymarzony...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy