Perfekcyjny świat Miwako Sumidy

Wszyscy mamy swoje sekrety

Atrakcyjna i pewna siebie studentka Miwako Sumida pewnego dnia popełnia samobójstwo. Kilka miesięcy przed śmiercią dziewczyna wyjechała do odległej wioski w górach, zrywając kontakt z rodziną i znajomymi. Co kryło się za jej nieskazitelnym wizerunkiem? Od kogo lub czego uciekała? Czy Miwako odeszła na zawsze?

Perfekcyjny świat Miwako Sumidy to powieść o dziewczynie skrywającej mroczne tajemnice. Stopniowo wychodzą one na jaw dzięki trzem bliskim jej osobom. Przyjaciółka Chie odkrywa trudną historię rodzinną Miwako. Nieszczęśliwie zakochany Ryusei dowiaduje się, co dziewczyna robiła tuż przed śmiercią, a jego siostra Fumi spotyka ją po śmierci.

Napisana eleganckim językiem powieść Goenawan pokazuje świat, w którym każdy ma coś do ukrycia.

Goenawan wypracowała własny literacki głos. W swojej książce łączy tajemnice, magię i problemy społeczne.

,,The Japan Times"

Główna bohaterka intryguje... Minimalistyczna proza Goenawan przywodzi na myśl japońskie malarstwo, a autorka precyzyjnie oddaje skomplikowane uczucia wrażliwej dziewczyny... Jej powieść to niepokojąca i misterna zagadka.

,,Kirkus Reviews"

Elegancki i subtelny język Goenawan buduje skomplikowane i nieszczęśliwe postaci.

,,Booklist"

Czuła powieść o tragedii... Piękna proza Goenawan pozwala uchwycić emocje bohaterów, którzy mierzą się ze swoją rodziną, płcią i seksualnością.

,,Publishers Weekly"

Clarissa Goenawan - singapurska pisarka pochodząca z Indonezji. Absolwentka szkoły pisarstwa Curtis Brown Creative i uczestniczka projektu mentorskiego WoMentoring Project. Jej debiutancka powieść Deszczowe ptaki została nagrodzona Bath Novel Award dla najlepszej nieopublikowanej powieści na świecie, a prawa do jej przekładu zostały sprzedane do dziesięciu krajów. Clarissa uwielbia deszczowe dni, piękne książki i gorącą zieloną herbatę.

Informacje dodatkowe o Perfekcyjny świat Miwako Sumidy:

Przeczytane:2022-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Deszczowe ptaki
Clarissa Goenawan0
Okładka ksiązki - Deszczowe ptaki

Urzekający debiut literacki Clarissy Goenawan to osadzony w Japonii mroczny kryminał, przesycony realizmem magicznym, nostalgią i deszczem. Dwudziestoczteroletni...