Piąty Beatles

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2015-05-06
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-280-1513-5
Liczba stron: 320

Ocena: 4.89 (9 głosów)

Rudolf Heinz - profiler, miłośnik bluesa po traumatycznych przejściach - i zagadkowe morderstwo, którego okoliczności są bardzo nietypowe. A do tego ta pozostawiona na miejscu zbrodni okładka Abbey Road Beatlesów. Czerwiec 2012. Trwa mecz Polska-Rosja podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej, gdy policjanci z Piły otrzymują wezwanie na dawne lotnisko, gdzie stacjonował kiedyś pułk myśliwców Su-22. Jest to miejsce zabójstwa, na które przybywa także Rudolf Heinz prowadzący kurs w miejscowej szkole policji. Heinza najbardziej intryguje okładka albumu Beatlesów Abbey Road pozostawiona w hangaroschronie. Profiler nawet nie przypuszcza, jaki obrót przybierze sprawa, która zajmie mu prawie dwa lata i okaże się ostatnią w jego karierze.

Kup książkę Piąty Beatles

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Piąty Beatles

Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2017-05-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 40 książek w 2017,
Generalnie książka wciągająca, dobrze się czytająca, polsko brzmiące nazwiska czy też miejsca, które się zna, to wszystko powoduje, że nie przekreślam twórczości Mariusza Czubaja. Jednak jak dla mnie nie wszystko i nie do końca było na plus. Wtręty ze śledztwa, które odbywało się mając na celu ocenę głównego bohatera odrobinę burzyły mi ciągłość akcji. Jakby nieprzewidziane przebitki jakiegoś zupełnie innego śledztwa, którego początkowo nie potrafiłam odpowiednio umiejscowić i odnieść się do niego. Kiedy już ogarnęłam, wszystko stało się jasne pod znakiem zapytania stanęły pewne kwestie, które czytelnik chciałby odsunąć od głównego bohatera. Nie odcinam się od twórczości Czubaja, jednak nie jest on moim faworytem w polskiej literaturze kryminalnej. Czasami przeszkadza coś, czego nie potrafię sprecyzować i tu właśnie to jest.
Link do opinii
Kryminał Mariusza Czubaja,to pierwsza książka tego autora,którą przeczytałam.I kompletne wsiąkłam ...w ten styl pisania,i ciekawą fabułę. Morderstwa,które na pozór,nie mają ze sobą nic wspólnego. I wspaniała praca Rudolfa Heinza,profilera policyjnego.Przeszłość która wraca,i ma wpływ na przyszłość i nasze postępowanie.W prawdzie to 4 tom który,był moim pierwszym ,ale mi to nie przeszkadza.:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Rudolf Heinz to policyjny profiler, muzyk, fan Beatlesów. Będąc na szkoleniu w Pile, zostaje przypadkowo włączony w śledztwo dotyczące dziwnego morderstwa młodego chłopaka. Chłopak okazuje się być synem znanego biznesmena ze Śląska. Wszystkiego tropy podjęte przez Heinza prowadzą donikąd. Do czasu drugiego dziwnego morderstwa. Z odniesieniem do... Beatlesów. Krąg się zacieśnia. Puzzle zaczynają wskakiwać na swoje miejsca. Czy historia będzie miała swój happy end? Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2015-09-01, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek - 2015,
Heinz na tropie, ale jest trudno bo brakuje poszlak. Kolejna czesc serii ale inna i to bardzo dobrze.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kalinka89
Kalinka89
Przeczytane:2020-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,
Avatar użytkownika - Kai
Kai
Przeczytane:2017-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - annaroza
annaroza
Przeczytane:2016-08-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Sensacja/Kryminał,
Avatar użytkownika - kozung
kozung
Przeczytane:2016-01-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Inne książki autora
Rudolf Heinz. 21:37. Audiobook
Mariusz Czubaj0
Okładka ksiązki - Rudolf Heinz. 21:37. Audiobook

Pierwszy kryminał z Rudolfem Heinzem! Wiosna 2007. W okolicach Centrum Olimpijskiego w Warszawie znaleziono zwłoki dwóch młodych mężczyzn. Okazuje się...

Rudolf Heinz - Zanim znowu zabiję. Audiobook
Mariusz Czubaj0
Okładka ksiązki - Rudolf Heinz - Zanim znowu zabiję. Audiobook

Rzecz się dzieje w środowisku piłkarskim i nie tyle chodzi o korupcję, co o serię makabrycznych zabójstw. Samobójcza śmierć znanego zawodnika, ongiś reprezentanta...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy