Pięć minut dla nadziei. Myśli na każdy dzień

Słuchać papieża Franciszka to zdobyć się na odwagę, by jego „prowokacyjna prostota” rozpaliła naszą nadzieję i na nowo ożywiła żar tej miłości, która uprzedza i pierwsza przejmuje inicjatywę.
(o. Fernando Prado Ayuso)

Zgodnie z intencją argentyńskiego wydawcy oryginału, mamy nadzieję, że książka ta „znacząco przyczyni się do poznania osoby papieża Franciszka”, a zarazem pomoże „odczytywać wydarzenia oczami miłości i wiary”. Publikacja zawiera wybór wypowiedzi Ojca Świętego ułożonych w formule kalendarza i opatrzonych adekwatnym tytułem, tak by można było z nich skorzystać na co dzień. To „perełki” jego myśli, pedagogicznie dawkowane, które mogą rozjaśnić naszą codzienność oraz stanowić życiową inspirację. Na końcu zbioru znajduje się praktyczny indeks kluczowych słów.

5 stycznia – Potrzebujemy Ojca
Relatywistyczna iluzja, polegająca na twierdzeniu, że każdy sam wytycza swój własny kurs, to nic innego jak tylko kolejna podróż zmierzająca ku katastrofie, która zapowiada nową frustrację.
My, ludzie, nie możemy żyć bez Ojca.

28 sierpnia – Pokusa światowości
Kiedy chrześcijanin nie doświadcza trudności w życiu, gdy wszystko idzie mu dobrze i wszystko jest piękne… coś jest nie tak. Można pomyśleć, że jest w dobrej komitywie z duchem świata, światowości. To właśnie jest typowa pokusa chrześcijanina.

26 listopada – Nie tylko rozum
Nasze rozumowanie nie jest światłością świata, jest po prostu przebłyskiem rozjaśniającym naszą wiarę. Najgorsze, co może się przydarzyć człowiekowi, to dać się zwieść „światłu” rozumu. Stanie się intelektualistą ignorantem albo domorosłym „mędrcem”.

Odbiorcy:
- publikacja jest adresowana do szerokiego grona czytelników, zainteresowanych osobą, poglądami oraz nauczaniem papieża Franciszka.

Informacje dodatkowe o Pięć minut dla nadziei. Myśli na każdy dzień:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2014-10-13
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7660-982-9

Kup książkę Pięć minut dla nadziei. Myśli na każdy dzień

Pięć minut dla nadziei. Myśli na każdy dzień - opinie o książce

Avatar użytkownika - zosia29
zosia29
Przeczytane:2016-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Papież Franciszek0
Okładka ksiązki - Między kanapą a odwagą. Wszystko, co powiedział papież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Papież Franciszek był w Polsce tylko pięć dni, ale zdążył powiedzieć wszystko, co potrzebowaliśmy usłyszeć. W prostych słowach akcentował potrzebę...

Dzieci piszą listy, Papież Franciszek odpowiada
Papież Franciszek0
Okładka ksiązki - Dzieci piszą listy, Papież Franciszek odpowiada

Co Bóg robił przed stworzeniem świata? Czy źli ludzie też mają swojego Anioła Stróża? Dlaczego nie ma teraz tak wielu cudów jak dawniej? Dzieci, tak...