Piekielny batalion

Tom 5 cyklu Kampanie Cienia

Piąty tom cyklu ,,Kampanie Cienia"

PORYWAJĄCA KSIĄŻKA Z NURTU ,,FLINTLOCK FANTASY", PRAWDZIWA UCZTA DLA FANÓW BRIANA MCCLELLANA, NAOMI NOVIK, BRENTA WEEKSA

Bestia, prastary demon od tysięcy lat uwięziony w twierdzy Elizjum, została uwolniona i grasuje na dalekiej Północy. Jej największa zdobycz, legendarny generał Janus ben Vhalnich, prowadzi teraz armię na stolicę Vordanu. Królowa Raesinia musi utrzymać porządek w ogarniętym chaosem kraju, ryzykując, że stanie się tym wszystkim, z czym

walczyła. Marcus d'Ivoire prowadzi wojsko przeciw swemu dawnemu dowódcy. Winter Ihernglass zaś wie, że Wszystkożerca, którego nosi w sobie, może być jedyną obroną przed zagrażającą światu mroczną siłą...

Wexler stworzył coś niezwykłego w dziedzinie fantasy (...) świat bagnetów i muszkietów i... magii. Postacie są fascynujące i każda z nich ma swoje tajemnice. (...) Przeczytałem jednym tchem i czekam na kolejne tomy. - S.M. Stirling, współautor cyklu ,,Generał"

O Tysiącu imion

Tysiąc imion będzie wyznaczała standard dla nowych powieści z gatunku fantastyki batalistycznej (...). Wielbiciele Stevena Eriksona, Davisa Drake'a, Glena Cooka, Naomi Novik, Toma Kratmana, Jacka Campbella, Davida Webera i Johna Ringo, uważajcie - w mieście jest nowy kowboj fantastyki militarnej, a jego imię - Django". SF Signal

O Mrocznym tronie

Zuchwała i wywrotowa kontynuacja Tysiąca imion (...). Zmiksowanie XVII-wiecznej technologii z przywołującymi demony skrytobójcami wypada wyjątkowo udanie. - ,,Publishers Weekly"

O Cenie męstwa

Bardzo rozrywkowe fantasy, ale przede wszystkim piekielnie dobra książka. A jeśli nie czytasz jeszcze ,,Kampanii cienia" Wexlera, no cóż - na co, do diaska, jeszcze czekasz? - Liz Bourke at Tor.com Świetni bohaterowie ukazani na fascynującym tle militarnego i politycznego konfliktu tworzą doskonałą powieść i kolejną wspaniałą odsłonę w pochłaniającej bez reszty serii <>. - sffworld.com

O Działach imperium

Szorstka, brutalna, a zarazem cudownie kameralna (...) nadzwyczajna militarna fantasy. - Jason M. Hough, współautor bestsellera Mass Effect. Andromeda. Nexus początek Kolejna odsłona jednej z najlepszych współczesnych serii militarnej fantasy. - BestFantasyBooks

Informacje dodatkowe o Piekielny batalion:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-04-16
Tytuł oryginału: The Infernal Battalion
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Kup książkę Piekielny batalion

Piekielny batalion - opinie o książce

Tysiąc imion
Django Wexler0
Okładka ksiązki - Tysiąc imion

Wejdź w fantastyczny świat rozbrzmiewający echami salw z muszkietów i szczękiem stali, w którym jednak prawdziwym wrogiem są siły podstępnej...

Działa imperium
Django Wexler0
Okładka ksiązki - Działa imperium

Po druzgocących klęskach zadanych im przez błyskotliwego generała Janusa bet Vhalnicha nieprzyjacielskie mocarstwa zapraszają wszystkie strony konfliktu...