Piek這 kobiet Iranu

Ocena: 5 (3 g這s闚)

Ulice Iranu sp造waj krwi m這dych ludzi zabijanych w imi Allaha, na rozkaz bezdusznych starc闚 w turbanach. Histori Iranu naznaczy造 rewolucje, w kt鏎ych m篹czy幡i walczyli o w豉dz. W豉郾ie trwa kolejna. W tej o wolno嗆 walcz g堯wnie kobiety... Jina Amini przyjecha豉 w odwiedziny do swojego brata. Gdy wysiad豉 z poci庵u, zosta豉 aresztowana przez ira雟k policj religijn. Podobno jej ubranie by這 niezgodne z zasadami islamu. Zap豉ci豉 za to 篡ciem. Po kr鏒kim pobycie na komisariacie wpad豉 w 酥i帷zk, z kt鏎ej ju nigdy si nie obudzi豉. Jej 鄉ier wywo豉豉 lawin protest闚. Ani jednej wi璚ej! Iranki ruszy造 na ulice, kt鏎e wkr鏒ce sp造n窸y krwi... Kobiety zrywa造 z g堯w hid瘸by i pali造 je, 軼ina造 publicznie w這sy. Rz康z帷y krajem duchowni bez wahania wys豉li przeciw nim boj闚ki gotowe do zabijania. Protestuj帷e kobiety i wspieraj帷y je m篹czy幡i s mordowani, wtr帷ani do wi瞛ie, torturowani, porywani, gin w niewyja郾ionych okoliczno軼iach, ale zgodnie twierdz, 瞠 b璠 walczy, dop鏦i nie uwolni Iranu od krwawego re磨mu islamskich fundamentalist闚. To poruszaj帷a historia niezwyk貫go narodu, kt鏎y pragn帷 wolno軼i, obali re磨m pr騜nego szacha, by sta si zak豉dnikiem okrutnego duchownego.

Marcin Margielewski - pracowa jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesi耩 lat podr騜owa, mieszkaj帷 mi璠zy innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. By dyrektorem kreatywnym kilku 鈍iatowych marek. Autor bestselerowych ksi捫ek: "Jak podrywaj szejkowie" (2019), "By豉 arabsk stewardes" (2019), "Zaginione arabskie ksi篹niczki" (2020), "Tajemnice hoteli Dubaju" (2020), "Urodzi豉m dziecko szejka" (2020), trzytomowej serii "Niewolnicy" (2021), "Porzuci豉m islam, musz umrze" (2022), "Wyrwana z piek豉 talib闚" (2022) , "K豉mstwa arabskich szejk闚" (2022) oraz "Zaginiony arabski ksi捫" (2023).

Informacje dodatkowe o Piek這 kobiet Iranu:

Wydawnictwo: Pr鏀zy雟ki i S-ka
Data wydania: 2023-03-21
J瞛yk orygina逝: polski

wi璚ej

Kup ksi捫k Piek這 kobiet Iranu

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Piek這 kobiet Iranu - opinie o ksi捫ce

Przed chwil sko鎍zy豉m czyta najnowsz ksi捫k Marcina Margielewskiego "Piek這 kobiet Iranu". Powiem wam szczerze, 瞠 jestem w g喚bokim szoku i nie wiem, jak napisa recenzj, 瞠by軼ie dobrze zrozumieli temat przedstawiony bez autora. Moim zdaniem ksi捫k "Piek這 kobiet Iranu" powinien przeczyta ka盥y doros造 cz這wiek. W Iranie ka盥ego dnia ginie bardzo wiele dzieci, kobiet i m篹czyzn. Tam kobiety nie maj 瘸dnych praw, a sprzeciw wobec w豉dzy przewa積ie karany jest torturami, wi瞛ieniem i 鄉ierci. Nie mog w to uwierzy. To bardzo zacofany kraj. Kobiety na ca造m 鈍iecie powinny mie prawo g這su. Powinny m鏂 ubiera si, tak jak chc. Powinny mie dost瘼 do takiej samej edukacji jak m篹czy幡i. I mog造 pracowa w takich samych zawodach, a nie by tylko kurami domowymi. Kobiety nie s gorsze od m篹czyzn. Jestem ca造m sercem za protestuj帷ymi kobietami. Mam nadziej, 瞠 kiedy przyjdzie taki czas, 瞠 p貫 pi瘯na w Iranie b璠zie szcz窷liwa. I osi庵nie to, o co walczy. Pocz徠ek prologu i szok. Pewien mu陶a Sadeq Al Shirazi w swoim corocznym przem闚ieniu do narodu (czytajcie do m篹czyzn) obrazi kobiety, m闚i帷, 瞠 s zwierz皻ami takimi jak krowy, owce, czy mu造. Tymi s這wami da m篹czyzn przyzwolenie na jawne ich gn瑿ienie. Mamy XXI wiek. Ten cz這wiek powinien si leczy. Po takim prologu wiedzia豉m, 瞠 ta ksi捫ka nie b璠zie lekka. To nie jest lektura, kt鏎 czyta si jednym tchem. Dzi瘯i Marcinowi Margielewskiemu mog豉m pozna piek這 mieszka鎍闚 Iranu. Koniecznie przeczytajcie t ksi捫k. Tutaj pozna豉m kilka wstrz御aj帷ych historii, kt鏎e wywo豉造 potok 貫z. Po przeczytaniu tej ksi捫ki jestem wstrz捷ni皻a. Marcin Margielewski przedstawia nam histori Iranu, jego w豉dc闚 i ofiar. Czy zawsze ten, kto ma w豉dz, ten rz康zi? Poznajcie islamski re磨m, kt鏎y zabija za pragnienie wolno軼i. Autor m闚i r闚nie o sportowcach Iranu. Czy oni mog czu si bezpieczni, reprezentuj帷 sw鎩 kraj? Dlaczego tak wielu ludzi pragnie uciec z tego kraju? Powiem wam, 瞠 nie jest 豉two opu軼i ten kraj. Trzeba prosi o zgod w豉dze. W豉dza nie jest przychylna swojemu narodowi. Dlatego, 瞠by uciec, trzeba mie du穎 pieni璠zy. Zmartwi mnie fakt, 瞠 dziewczynki w wieku 9 lat mog by legalnymi 穎nami. Poznaj帷 t informacj, by豉m mocno zdenerwowana. Przecie to jest jawna pedofilia. Wyobra瘸cie sobie, 瞠 wasza c鏎ka w wieku 9 lat wychodzi za m捫 za cz這wieka w waszym wieku. I wy nic na to nie mo瞠cie poradzi. Kobiety w tym kraju przechodz przez prawdziwe piek這. I najgorsze jest to, 瞠 ma這 si o tym m闚i. Tam jawnie 豉mane s prawa cz這wieka. Czy kiedykolwiek ONZ zabierze si za ten kraj? Pozw鏊my dzieciom by dzie熤i. Czytaj帷 "Piek這 kobiet Iranu" dowiecie si, za jakie przewinienia grozi kara 鄉ierci. Dlaczego Iranem rz康zi duchowny? Jak doszed do tak pot篹nej w豉dzy? Czy poprzedni re磨m by lepszy? Czy s造szeli軼ie o sprawie Jiny Amini? G這郾a sprawa. Przez t spraw na ulic wysz這 setki tysi璚y kobiet i m篹czyzn. Jej tragiczna 鄉ier spowodowa豉 fal protest闚, kt鏎e przyczyni造 si do 鄉ierci setek ich uczestnik闚. Czy zab鎩cy Jiny Amini ponie郵i zas逝穎n kar? Pewnie domy郵acie si odpowiedzi. Je瞠li nie, to odsy豉m wam do najnowszej ksi捫ki Marcina Margielewskiego "Piek這 kobiet Iranu". Dzi瘯uj autorowi, 瞠 nie boi si pisa o tym, co tak naprawd dzieje si w Iranie. W tej ksi捫ce znajdziecie mn鏀two wa積ych informacji. Poznacie bohater闚 i antybohater闚. Doznacie wielu emocji. Polej si 透y rozpaczy. I pozostaniecie z pytaniem: I co dalej? Kiedy to si sko鎍zy?
Avatar u篡tkownika - renatakozlowska
renatakozlowska
Przeczytane:2023-03-28, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Kto z nas nie s造sza o Jini Aminie, m這dej Irance zakatowanej przez policj obyczajow. Od niej zacz窸y si rozruchy w Iranie. Ira雟kie kobiety wysz造 w prote軼ie na ulic...niestety s wtr帷ane do wi瞛ie i mordowane, dlatego, 瞠 o鄉ieli造 si walczy o swoje prawa.
Marcin Margielewski w swojej najnowszej ksi捫ce "Piek這 kobiet Iranu" w豉郾ie o Iranie opowiada. O jego historii, w豉dzy a przede wszystkim o kobietach.
Iran ma niezwyk陰 histori. To kraj, kt鏎y pokona re磨m szacha by sta si zabawk w r瘯ach przyw鏚cy duchowego. Jakie to smutne...
Przyznam, 瞠 nie do ko鎍a potrafi zrozumie Ira鎍zyk闚... Z jednej strony chc wolno軼i, wi瘯szych swob鏚 obywatelskich, zniesienia policji obyczajowej a z drugiej s podporz康kowani religii i nie przeszkadzaj im trudno軼i 篡ciowe, bo swoj nagrod otrzymaj po 鄉ierci. To kraj, w kt鏎ym walcz ze sob dwie frakcje...zacofani fanatycy religijni i post瘼owi reformatorzy. A pomi璠zy nimi s kobiety, kt鏎e najbardziej cierpi w tej walce.
Przera瘸j帷e jest to, jak ma這 warte jest ludzkie 篡cie. Mo積a je straci w ka盥ej chwili, z bardzo b豉hego powodu, ale Ira鎍zycy nie chc ju odpu軼i, m闚i, 瞠 nie maj ju nic do stracenia. Ile ich ju zgin窸o... A ile jeszcze zginie...
To przera瘸j帷a historia. Czyta豉m j z niedowierzaniem i gro膨. Jak to mo磧iwe, by w XXI wieku tak traktowa ludzi, jaki kraj traktuje tak swoich obywateli ?.
Kobiety w krajach arabskich zawsze by造 istotami drugiej kategorii, ale w Iranie s nic nie warte... Nie wyobra瘸m sobie takiego 篡cia... To smutne i bardzo poruszaj帷e.
Marcin Margielewski zn闚 przyszed do nas z histori, kt鏎a porusza i nie pozwala pozosta oboj皻nym. Przeczytajcie.

Recenzje miesi帷a
Szkielet