Piękny

Niezależna dziewczyna, która potrzebuje odmiany.

Mężczyzna przygnieciony odpowiedzialnością.

Wakacyjna wycieczka, na której wszystko może się zdarzyć.

Aha - i morze wina...

Po tym, jak zaskoczyła swojego chłopaka w łóżku z inną kobietą we własnym mieszkaniu, Pippa

Bay Cox porzuca Londyn i wyjeżdża do Stanów, na mocno nietrzeźwą wycieczkę z Ruby Miller i

jej przyjaciółmi.

Wspinaczka po szczeblach kariery jest jedynym sposobem radzenia sobie ze złamanym sercem

-- i z życiem w ogóle -- dla Jensena Bergstroma. Po uszy zanurzony w pracy i napędzany

ambicją, rzadko znajduje czas dla siebie. Jednak kiedy jego siostra Hanna przekonuje go, by

dołączył do jej przyjaciół na dwutygodniową wycieczkę po winnicach, zdobywa się na rzadkie u

niego rozluźnienie. Oczywiście, dopiero po podjęciu decyzji uświadamia sobie, że dziwna

dziewczyna, którą przelotnie spotkał w samolocie, również jedzie na tę samą wycieczkę. Może

się okazać, że to dla niego za dużo... a może uświadomi sobie, że jego życie zbyt się skurczyło, że

potrzebuje oddechu i odrobiny szaleństwa...

,,Christina Lauren to mój pewniak, kiedy szukam czegoś seksownego i słodkiego!".

Jennifer L. Armentrout, autorka bestsellera Obsesja

Piękny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2017-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 70 książek 2017, Mam,
Dawno nie czytałam takiej książki. I chyba tego było mi trzeba, choć do najlepszych nie należała. Choć w sumie nie spodziewałąm się czegoś wyjątkowego, aczkolwiek liczyłam na historię, która mnie w pewien sposób zachwyci. Domeną tej książki jest ewidentnie lekkość. Czyta się ją jednym tchem, niezależnie od tego co się dzieje. Ta lekkość pióra, powoduje, że poznawanie historii jest nie tylko łatwe i lekkie ale przyjemne. Poza tym obfitowało w szereg zdarzeń nie tylko typowo romantycznych ale i komicznych. Idealne połączenie? Według mnie? Tak! To głownie dzięki Pippie, cała akcja nabierała obrotów. Głowa pełna pomysłów, i szczerość to cechy tej dziewczyny, dzięki którym nakręcała całość. W zasadzie nie było tu przystanku, akcja pędziła, cały czas coś sie działo, dzięki czemu nie chciało mi się odkładać książki na później. Nieodłącznym elementem tej serii są też sceny erotyczne. Czy było ich sporo? W zasadzie, bardzo porównywlnie z innymi tomami. Nie odczułam by było ich znacznie więcej czy mniej. Aczkolwiek liczyć się trzeba z tym, że jest ich całkiem sporo. W końcu to erotyk. Bardzo typowy erotyk. Jeśli chodzi o bohaterów, to zostali dobrani po prostu idealnie. No ale wiadomo - po to się o nich pisze! Ale tak w zasadzie muszę przyznać, że ich charaktery idealnie się dopasowywały. Ona radosna, często nieobliczalna a on spokojniejszy, ale przede wszystkim uroczy. Jednym z największych błędów była przewidywalność. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem potrafiłam określić, co następnie się wydarzy. Troszkę psuło to cały ogląd na historię oraz zabawę z poznawania toku sprawy. Niestey bardzo zaważyło to na ocenie książi, ponieważ wpasowywała się ona w wiele typowych motywów literackich jakie znamy z powieści dla kobiet. Zwłaszcza było tak z zakończeniem. Niestety nie satysfakcjonowało mnie. Jednym słowem, jeśli lubisz historie lekkie i niezobowiązujące, a przy tym masz ochotę się pośmiać i rozluźnić, to ta ksiązka jest zdecydowanie dla Ciebie! Pomimo tego że nie jest idealna, to łączące się z nią emocje są niezastąpione.
Avatar użytkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2017-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
Dużo osób uważa tę część za najsłabszą z serii, przez co miałam pewne obawy jak zaczynałam ją czytać. Ale na szczęście okazało się, że zupełnie nie zgadzam się z tymi negatywnymi opiniami. W moim odczuciu była to najlepsza część i rewelacyjne zwieńczenie przygód wszystkich poznanych dotychczas postaci, wykreowanych przez Christinę i Lauren. Para, którą poznajemy w tej części od razu daje się lubić. Jensen i Pippa są swoimi totalnymi przeciwieństwami. On sztywny, poważny, poukładany, ona totalna ekscentryczka i przysłowiowe żywe srebro. Wydawać by się mogło, że jednak za dużo będzie ich dzielić, ale okazuje się, że idealnie ze sobą współgrają. Muszę przyznać, że czasem oboje mnie nieco drażnili, a raczej mi się nie zdarza irytować się na obie postacie jednocześnie. I to też świadczy o tym jak bardzo do siebie pasowali ;) Pomysł na fabułę fenomenalny! Pijacka wycieczka po winnicach, no po prostu bajka! Aż samemu chciałoby się zebrać ekipę znajomych i pójść w ślady bohaterów "Pięknego" :) Tym razem autorki odpuściły sobie również nadmiar scen erotycznych, co w tym przypadku było dobrym posunięciem bo mam wrażenie, że wszystkie możliwe opisy "jak i gdzie i co" wykorzystały już w poprzednich częściach. Tutaj skupiły się bardziej na emocjach. Nie sądziłam, że aż tak zwiążę się z tą postrzeloną paczką znajomych i tak trudno mi będzie się z nimi rozstać. Ale jednak tak właśnie jest. Przywiązałam się do każdej z tych charyzmatycznych par.

W ciągu jednej, krótkiej chwili całe dotychczasowe życie Pippy Bay Cox legło w gruzach. Załamana i rozgoryczona po zdradzie ukochanego postanawia wyruszyć wraz z Ruby Miller i jej przyjaciółmi na szaloną wycieczkę po winnicach. Nastawiona jedynie na dobrą zabawę i odreagowanie przykrych wydarzeń, nie podejrzewa nawet, że mężczyzna którego pozna w samolocie do Stanów całkowicie odmieni jej życie.

Dwa lata temu zauroczona „Zaplątanymi” – Emmy Chase sięgnęłam po „Pięknego drania”. Nie wiem już gdzie usłyszałam, że ta książka będzie równie zabawna i wciągająca, ale pamiętam, iż nie zastanawiałam się ani chwili, aby po nią sięgnąć. Tak właśnie zaczęła się moja przygoda z serią „Beautiful Bastard”. Teraz po upływie tych lat (i pięciu przeczytanych książkach), z ręką na sercu mogę wam powiedzieć, że nie żałuję sięgnięcia po nią. Zwłaszcza, że drugiej tak wciągającej serii (z tego gatunku) nie czytałam. Nie mam pojęcia jak Christina Hobbs i Lauren Billings to zrobiły, ale tak właśnie jest. „Piękny” został napisany w naprawdę dobrym i przezabawnym stylu. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak się uśmiałam czytając jakąś książkę.Podobnie jak w poprzednich tomach w „Pięknym” również nie zabrakło scen erotycznych, przyśpieszających bicie serca, które autorki napisały z doskonałym wyczuciem i smakiem, a zarazem zachowały całkowitą naturalność.
Muszę przyznać, iż zwariowana historia Pippy i Jensena okazała się wprost idealnym zwieńczeniem całej serii.

Warto wspomnieć także, że Hobbs i Billings żegnając się z całą serią postanowiły na końcu książki po raz ostatni wrócić do bohaterów poprzednich tomów, poświęcając im jeszcze po jednym rozdziale. Według mnie było to doskonałym pożegnaniem zarówno z bohaterami jak i całą serią.

Na koniec mogę już powiedzieć tylko tyle, że gorąco polecam wszystkim „Pięknego” oraz całą serię „Beautiful Bastard” autorstwa Christine Lauren, ponieważ będzie to lektura, która rozbawi was do łez i na pewno nie rozczaruje. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała przyjemność przeczytać jakąś książkę autorstwa tych dwóch wspaniałych autorek.

Za możliwość udostępnienia egzemplarza do recenzji ogromnie dziękuje Zazyjkultury i Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Aleksandra

Przeczytane:2017-10-04, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 80 książek 2017,
Dzika przygoda
Christina Lauren0
Okładka ksiązki - Dzika przygoda

Miłościwie nam panujące królowe romansu powracają z nową powieścią Dzika przygoda pełną mocnych wrażeń i gorących uczuć. Szykujcie się na szaloną wyprawę...

Seksowny kłamca
Christina Lauren0
Okładka ksiązki - Seksowny kłamca

Jak na dwoje ludzi o mieszanych uczuciach wobec randek i miłości bohaterowie zadziwiająco często lądują obok siebie nago. . . London Hughes bardzo...