Pielgrzym

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-01-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380624467
Liczba stron: 784
Tytuł oryginału: I Am Pilgrim

Ocena: 5 (10 głosów)
Inne wydania:

,,Pielgrzym" to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Swe zawodowe doświadczenie zawarł w książce. Nie przewidział jednak, że posłuży ona jako podręcznik mordercy...

WYDANIE SPECJALNE - ZAWIERA ROZDZIAŁ NOWEJ POWIEŚCI HAYESA ,,ROK SZARAŃCZY"

Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na Manhattanie. Mężczyzna publicznie ścięty w Arabii Saudyjskiej. Oczy skradzione żywemu człowiekowi pracującemu w tajnym syryjskim laboratorium badawczym. Dymiące ludzkie szczątki na zboczu góry w Hindukuszu. Spisek, którego sednem jest przerażająca zbrodnia przeciwko ludzkości. Jedna nić, która łączy wszystkie te sprawy. Jeden człowiek, który podejmie wyzwanie. Pielgrzym.

Dzień Szakala, Homeland, agent Bourne -Pielgrzym ma cechy najlepszych thrillerów wszech czasów, sprawia, że mimowolnie wstrzymujesz oddech podczas lektury.

Opowieść naprawdę wywołuje dreszcz: napięcie rośnie w miarę rozwoju akcji (...). Zabójcza tajemnica, szokujący rachunek współczesnej międzynarodowej polityki i niezwykły bohater - świetna, intrygująca lektura.- ,,Literary Review"

Inteligentna, frapująca powieść - najlepszy thriller ostatnich lat.- ,,Sunday Mirror"

Tagi:

Kup książkę Pielgrzym

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Pielgrzym

Ależ to jest świetna powieść! Sensacja na najwyższym poziomie! Choć początek jest nieco chaotyczny, nie zrażajcie się, naprawdę warto!

Zbyt dużo o treści nie powiem, żeby nie psuć Wam radości z lektury! Będą na pewno agenci, prawdziwi bohaterowie, którzy gotowi są do poświęceń i walki na śmierć i życie. Będzie też antybohater, który chce się zemścić. Będą śmigłowce, helikoptery, pistolety, pościgi, tortury, krwiste opisy, spiski, zamachy i wszystko, co w dobrej sensacji powinno się znaleźć. Będzie też o miłości, bo „(…) miłość to siła. W niemal każdym człowieku potrafi stłumić inne porywy: patriotyzm, ambicję, religię, wychowanie”.

„Pielgrzym” to powieść, od której trudno się oderwać, to znakomicie budowane napięcie, to genialne zakończenie! To wreszcie przerażająca wizja użycia broni biologicznej, która, mam nadzieję, pozostanie na zawsze fikcją.

Gdybym bardzo chciała, znalazłabym kilka minusów, ale uznajmy, że jestem leniwa i nie szukałam 😉
Świetna, znakomicie skonstruowana powieść szpiegowsko-sensacyjna! Idealny materiał na film!

Link do opinii

"Problem z wojną polega na tym, że niszczy to, czego miała bronić - sprawiedliwość, uczciwość, człowieczeństwo..."

Rewelacyjna przygoda czytelnicza, prawdziwa uczta dla miłośników sensacji, bazująca na polityce i szpiegostwie, odwołująca się do zagrożeń współczesnego świata. Złożona intryga obejmująca kilka kontynentów, uwzględniająca roszady na mapie religijnej, w realny sposób nawiązująca do aktualnych trendów społecznych, a także biznesowych aspektów. Przekonujące tło rozpisane z wielu perspektyw, zagłębiające się w niewygodne zagadnienia, wynoszące na światło dzienne dolegliwości obecnych współzależności.

Powieść napisana z rozmachem, dokładnie przemyślana, umiejętnie przeplatająca liczne wątki. Fantastycznie się w niej odnalazłam, natychmiast polubiłam styl narracji, a i porcję szczyptę ironii przebijającą się między wierszami opowieści. Narracja płynna, naturalna, przyjazna, intensywnie wciągająca w scenariusz zdarzeń. A w fabule wiele się dzieje, mnóstwo dynamicznych zmian, nagłych zwrotów akcji, stopniowo odkrywanych sekretów, mistrzowsko naciągane nici niepewności w sieci łowców i ofiar, kłamstwa i prawdy, terroru i sprawiedliwości, zemsty i wybaczenia. Nie wszystko oczywiście mocno prawdopodobne, ale nie jest też przesadnie otulone przejaskrawioną fikcją. Decydując się na spotkanie z książką, możemy liczyć na pasjonujące godziny czytania, efektowne opisy incydentów, porządnie umotywowany spisek, ciekawe postaci, te bohaterskie i te czarne, zajmujące motywy ich działań. I nawet szczypta echa typowo proamerykańskich haseł propagandowych nie umniejsza satysfakcji czytelniczej, bo podana jest niejako z dwóch stron interpretacyjnych, tej oficjalnej, dla przeciętnego Amerykanina, i tej pod podszewką, dla bardziej świadomego odbiorcy.

"Pielgrzym", ekstremalnie tajemniczy człowiek skryty za kryptonimem, wyjątkowo tajny agent amerykańskiego wywiadu, staje przed skomplikowaną misją, od jej powodzenia zależą losy świata, a zwłaszcza Ameryki. Napisana przez niego książka o technikach śledczych staje się inspiracją do popełnienia zabójstwa przez inteligentnego, sprytnego i perfekcyjnego mordercę. Na ile przygotowani jesteśmy do walki z czymś przerażającym, co już raz udało się ludzkości pokonać, ale teraz ponownie nam zagraża? A może pycha i pozorna pewność siebie staną się źródłem spektakularnej klęski i globalnej tragedii? Jedynie w końcowym fragmencie powieści wybrzmiewały nuty charakterystyczne dla hollywoodzkich produkcji filmowych, nastawionych na kasowe przedsięwzięcia, ale czyż tego właśnie nie oczekujemy po sensacji? Książka na wysokim poziomie, warto uwzględnić ją w planach czytelniczych, moc wrażeń i satysfakcji.

bookendorfina.pl

Link do opinii
W tej książce jest wszystko, co zostało już opisane, terroryzm, najlepszy na świecie agent specjalny, zły muzułmanin, dochodzenie. I co z tego, że to już było. Hayes stworzył opowieść o Pielgrzymie, człowieku, który oficjalnie nie istnieje, pełną tempa, rzetelnego opisu technik śledczych i pracy agentów. I przede wszystkim nie można się od tej książki oderwać. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2019-02-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - AlaniemaKota
AlaniemaKota
Przeczytane:2016-12-19, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2016-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Pielgrzym. Audiobook
Terry Hayes0
Okładka ksiązki - Pielgrzym. Audiobook

,,Pielgrzym" to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Swe zawodowe...

Pielgrzym
Terry Hayes0
Okładka ksiązki - Pielgrzym

,,Pielgrzym" to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Zanim...

Zobacz wszystkie książki tego autora