Pielgrzym

,,Pielgrzym" to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Swe zawodowe doświadczenie zawarł w książce. Nie przewidział jednak, że posłuży ona jako podręcznik mordercy...

WYDANIE SPECJALNE - ZAWIERA ROZDZIAŁ NOWEJ POWIEŚCI HAYESA ,,ROK SZARAŃCZY"

Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na Manhattanie. Mężczyzna publicznie ścięty w Arabii Saudyjskiej. Oczy skradzione żywemu człowiekowi pracującemu w tajnym syryjskim laboratorium badawczym. Dymiące ludzkie szczątki na zboczu góry w Hindukuszu. Spisek, którego sednem jest przerażająca zbrodnia przeciwko ludzkości. Jedna nić, która łączy wszystkie te sprawy. Jeden człowiek, który podejmie wyzwanie. Pielgrzym.

Dzień Szakala, Homeland, agent Bourne -Pielgrzym ma cechy najlepszych thrillerów wszech czasów, sprawia, że mimowolnie wstrzymujesz oddech podczas lektury.

Opowieść naprawdę wywołuje dreszcz: napięcie rośnie w miarę rozwoju akcji (...). Zabójcza tajemnica, szokujący rachunek współczesnej międzynarodowej polityki i niezwykły bohater - świetna, intrygująca lektura.- ,,Literary Review"

Inteligentna, frapująca powieść - najlepszy thriller ostatnich lat.- ,,Sunday Mirror"

Informacje dodatkowe o Pielgrzym:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-01-15
Tytuł oryginału: I Am Pilgrim

Kup książkę Pielgrzym

Pielgrzym - opinie o książce

Ależ to jest świetna powieść! Sensacja na najwyższym poziomie! Choć początek jest nieco chaotyczny, nie zrażajcie się, naprawdę warto!

Zbyt dużo o treści nie powiem, żeby nie psuć Wam radości z lektury! Będą na pewno agenci, prawdziwi bohaterowie, którzy gotowi są do poświęceń i walki na śmierć i życie. Będzie też antybohater, który chce się zemścić. Będą śmigłowce, helikoptery, pistolety, pościgi, tortury, krwiste opisy, spiski, zamachy i wszystko, co w dobrej sensacji powinno się znaleźć. Będzie też o miłości, bo „(…) miłość to siła. W niemal każdym człowieku potrafi stłumić inne porywy: patriotyzm, ambicję, religię, wychowanie”.

„Pielgrzym” to powieść, od której trudno się oderwać, to znakomicie budowane napięcie, to genialne zakończenie! To wreszcie przerażająca wizja użycia broni biologicznej, która, mam nadzieję, pozostanie na zawsze fikcją.

Gdybym bardzo chciała, znalazłabym kilka minusów, ale uznajmy, że jestem leniwa i nie szukałam 😉
Świetna, znakomicie skonstruowana powieść szpiegowsko-sensacyjna! Idealny materiał na film!

"Problem z wojną polega na tym, że niszczy to, czego miała bronić - sprawiedliwość, uczciwość, człowieczeństwo..."

Rewelacyjna przygoda czytelnicza, prawdziwa uczta dla miłośników sensacji, bazująca na polityce i szpiegostwie, odwołująca się do zagrożeń współczesnego świata. Złożona intryga obejmująca kilka kontynentów, uwzględniająca roszady na mapie religijnej, w realny sposób nawiązująca do aktualnych trendów społecznych, a także biznesowych aspektów. Przekonujące tło rozpisane z wielu perspektyw, zagłębiające się w niewygodne zagadnienia, wynoszące na światło dzienne dolegliwości obecnych współzależności.

Powieść napisana z rozmachem, dokładnie przemyślana, umiejętnie przeplatająca liczne wątki. Fantastycznie się w niej odnalazłam, natychmiast polubiłam styl narracji, a i porcję szczyptę ironii przebijającą się między wierszami opowieści. Narracja płynna, naturalna, przyjazna, intensywnie wciągająca w scenariusz zdarzeń. A w fabule wiele się dzieje, mnóstwo dynamicznych zmian, nagłych zwrotów akcji, stopniowo odkrywanych sekretów, mistrzowsko naciągane nici niepewności w sieci łowców i ofiar, kłamstwa i prawdy, terroru i sprawiedliwości, zemsty i wybaczenia. Nie wszystko oczywiście mocno prawdopodobne, ale nie jest też przesadnie otulone przejaskrawioną fikcją. Decydując się na spotkanie z książką, możemy liczyć na pasjonujące godziny czytania, efektowne opisy incydentów, porządnie umotywowany spisek, ciekawe postaci, te bohaterskie i te czarne, zajmujące motywy ich działań. I nawet szczypta echa typowo proamerykańskich haseł propagandowych nie umniejsza satysfakcji czytelniczej, bo podana jest niejako z dwóch stron interpretacyjnych, tej oficjalnej, dla przeciętnego Amerykanina, i tej pod podszewką, dla bardziej świadomego odbiorcy.

"Pielgrzym", ekstremalnie tajemniczy człowiek skryty za kryptonimem, wyjątkowo tajny agent amerykańskiego wywiadu, staje przed skomplikowaną misją, od jej powodzenia zależą losy świata, a zwłaszcza Ameryki. Napisana przez niego książka o technikach śledczych staje się inspiracją do popełnienia zabójstwa przez inteligentnego, sprytnego i perfekcyjnego mordercę. Na ile przygotowani jesteśmy do walki z czymś przerażającym, co już raz udało się ludzkości pokonać, ale teraz ponownie nam zagraża? A może pycha i pozorna pewność siebie staną się źródłem spektakularnej klęski i globalnej tragedii? Jedynie w końcowym fragmencie powieści wybrzmiewały nuty charakterystyczne dla hollywoodzkich produkcji filmowych, nastawionych na kasowe przedsięwzięcia, ale czyż tego właśnie nie oczekujemy po sensacji? Książka na wysokim poziomie, warto uwzględnić ją w planach czytelniczych, moc wrażeń i satysfakcji.

bookendorfina.pl

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2014-11-08,
W tej książce jest wszystko, co zostało już opisane, terroryzm, najlepszy na świecie agent specjalny, zły muzułmanin, dochodzenie. I co z tego, że to już było. Hayes stworzył opowieść o Pielgrzymie, człowieku, który oficjalnie nie istnieje, pełną tempa, rzetelnego opisu technik śledczych i pracy agentów. I przede wszystkim nie można się od tej książki oderwać. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony.
Avatar użytkownika - Melisa2004
Melisa2004
Przeczytane:2023-09-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

Książkę przeczytałam na spotkanie Klubu Książkowego, dodatkowo zachęcona opiniami. Mnie niestety rozczarowała. Zaczęła się bardzo ciekawie, lecz późniejsze ciągłe zmiany miejsca i czasu akcji były nie tylko męczące, ale wręcz niezrozumiałe. Główny bohater oprócz bycia Supermanem musiał być chyba dodatkowo obdarzony darem jasnowidzenia, że powiązał te wszystkie wydarzenia i osoby biorące w nich udział...

Książka jest zdecydowanie za długa, już w połowie miałam jej dość i odczuwałam żal na myśl o tym, że mogłabym w tym czasie przeczytać dwie czy trzy inne.

Podobno ma powstać film na podstawie "Pielgrzyma" - obejrzę go, ale po książkę drugi raz nie sięgnę; po inne tego autora (o ile się ukażą) też raczej nie.

Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2023-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

Rewelacja! Już dawno nie pamiętam tak wspaniałej lektury - wartka akcja, dopracowane szczegóły, końcówka wbijajaca w fotel, poczucie humoru... Eh... szkoda, że ta przygoda jest juz za mną. Gorąco polecam :)

Avatar użytkownika - ewalub
ewalub
Przeczytane:2022-12-29, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kawał dobrej lektury. Odleżała trochę na półce, ciężko było mi zabrać się za taką cegłę. I jakoś nie spodziewałam się takiej dobrej powieści. A tu bardzo miłe zaskoczenie.

,,Pielgrzym" to powieściowy debiut autora. Świetnie napisany! Trzyma w napięciu i sprawia, że książkę trudno odłożyć. Ponad 750  stron, ale nie odczuwa się tej ilości.  To kilka wątków, z których każdy ma znaczenie. Ale tym głównym jest walka agenta specjalnego z terrorystą i starania o ocalenie świata. Wyścig z czasem, wyznaczanie sobie celu i dążenie do jego realizacji pomimo wszelkich trudności, praca do granic wytrzymałości.

Jest tu jednak jeden malutki minusik. Agent, Pielgrzym musiał znaleźć oficjalny powód, dzięki któremu mogły udać się do jednego miasta w Turcji, do najważniejszego miejsca na mapie wydarzeń. Zbieg okoliczności sprawił, że przypadkowe morderstwo zbliżyło go właśnie do jednej z ważniejszych dla tej wielkiej sprawy postaci.

Ale to i  tak nie zmienia faktu, że książka jest jedną z najlepszych, które przeczytałam.

Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2021-08-11, Ocena: 4, Przeczytałam,

Dość standardowa powieść sensacyjna. Na upały, kiedy jak wiadomo, mysleć chce się mniej.

Avatar użytkownika - stokrotka22
Okładka ksiązki - Pielgrzym. Audiobook

Pielgrzym
Terry Hayes0
Okładka ksiązki - Pielgrzym

,,Pielgrzym" to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Zanim...