Pierwsza miłość

Pierwsza miłość to mroczna, ale i niezwykle wzruszająca powieść poświęcona wiekowi dojrzewania. Jej główna bohaterka, nastolatka, musi się zmierzyć z tragedią, jaka spotkała jej rodzinę - tragiczną śmiercią siostry. Podczas gdy jej rodzice pogrążają się we własnych, czasem ryzykownych próbach odzyskania równowagi, Nico pozostaje tak naprawdę sama i sama, bezwiednie, po omacku, próbuje znaleźć wytłumaczenie tego, co się stało. Wchodzi w niebezpieczny, choć kuszący związek z chłopakiem siostry, poznaje siłę sztuki, moc miejsca i czasu, tajemnicę utraty i odzyskania, by w końcu docenić moc oczyszczenia biorącą się ze zdobytej mądrości i miłości.

Informacje dodatkowe o Pierwsza miłość:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2009-01-27
ISBN: 9788375102024

Kup książkę Pierwsza miłość

Pierwsza miłość - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-06, 26 książek-2013,
Książka przede wszystkim dla wielkiego optymisty, ponieważ mnie strasznie zdołowała. Wg mnie książka jest "ciężka". Czyta się bardzo szybko, jednak przemyślenia Nico - głównej bohaterki, czasami przerażają. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w życiu, w którym nie ma już jej siostry.
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-03-25, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Ta książka zdecydowanie mnie rozczarowała płytkością przedstawienia tematu, brakiem ukazania psychicznej motywacji głównej bohaterki. Nie wciągnęła i nie porwała. Niestety nie polecam.

Jedna z najsłabszych książek, które czytałam. Młoda dziewczyna próbuje uporać się z żałobą ulegając uczuciu do chłopaka zmarłej siostry. Słabe dialogi, słaba opowieść, a zakończenie przewidywalne. Nie polecam.

Avatar użytkownika - mozarella
mozarella
Przeczytane:2012-09-29, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Klub Kameleona, Paryż 1932
Francine Prose0
Okładka ksiązki - Klub Kameleona, Paryż 1932

Mistrzowska opowieść o pasji, sztuce, miłości, zdradzie. Bezbłędnie oddaje nie tylko atmosferę Paryża lat dwudziestych - oddychającego papierosowym dymem...