Pierwsza pomoc. Lekarz rodzinny

Każdy z nas może być świadkiem wypadku, nieszczęśliwego splotu okoliczności lub zwykłego urazu. To, w jaki sposób zareagujemy i pomożemy poszkodowanej osobie, w skrajnych przypadkach może decydować nawet o jej życiu lub śmierci. Autorka książki w jasny i przejrzysty sposób omawia zarówno zasady postępowania w niegroźnych sytuacjach (na przykład krwawienia z nosa), jak i działania konieczne w przypadku zagrożenia życia (zatrzymania krążenia, porażenia prądem czy tonięcia). Z tej publikacji dowiesz się także, co powinno znaleźć się w Twojej podręcznej apteczce, aby nie zaskoczyło Cię żadne przykre wydarzenie.

Pierwsza pomoc powinna być lekturą obowiązkową. Również Ty możesz zostać postawiony w sytuacji, w której zdrowie lub życie innej osoby znajdzie się w Twoich rękach!

Dzięki tej książce poznasz zasady postępowania w przypadku: zatrzymania krążenia; urazów kręgosłupa; zadławień; porażeń prądem; oparzeń; udarów cieplnych; podtopień; urazów głowy, jamy brzusznej i żeber; krwawień z nosa; złamań; stanów padaczkowych.

Sprawdź, czy wiesz, jak postępować w nagłych przypadkach!

Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane.

Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie!

Informacje dodatkowe o Pierwsza pomoc. Lekarz rodzinny:

Pierwsza pomoc. Lekarz rodzinny - opinie o książce

Ukąszenia owadów. Lekarz rodzinny
Katarzyna Wrotek0
Okładka ksiązki - Ukąszenia owadów. Lekarz rodzinny

Co Cię znowu ugryzło? Jeśli to pytanie nie jest skutkiem Twojego złego nastroju lub marudzenia Twojej pociechy, czym prędzej sprawdź, co jest przyczyną...

Jak leczyć kaca, czyli syndrom dnia poprzedniego
Katarzyna Wrotek0
Okładka ksiązki - Jak leczyć kaca, czyli syndrom dnia poprzedniego

Ta noc była naprawdę upojna. Szampańska zabawa, niekończące się toasty, bruderszafty i drinki z parasolką. Twój humor stawał się lepszy z każdym wypitym...