Pieśń Lodu i Ognia. Uczta dla wron: Sieć spisków

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2015-04-13
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788377856666
Liczba stron: 500

Ocena: 5.38 (48 głosów)
Inne wydania:

Wojna pięciu królów zbliża się do końca. Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców, jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Niezadowoleni z ich rządów wciąż spiskują i zawierają nowe sojusze. Martellowie z Dorne szukają zemsty za swych zabitych krewniaków, a dziedzic króla Balona z Żelaznych Wysp, Euron Wronie Oko, jest najstraszliwszym piratem, jaki kiedykolwiek pływał po morzach. Brienne Ślicznotka, szuka Sansy Stark, której poprzysięgła bronić przed gniewem królowej Cersei. To czas, w którym szlachetnie urodzeni i prości ludzie, żołnierze i czarodzieje, skrytobójcy i mędrcy muszą połączyć siły, ponieważ na uczcie dla wron jest wielu gości, ale tylko nieliczni ujdą z niej z życiem.

Tagi:

Kup książkę Pieśń Lodu i Ognia. Uczta dla wron: Sieć spisków

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pieśń Lodu i Ognia. Uczta dla wron: Sieć spisków

Po przeczytaniu obu części Uczty dla Wron mogę z czystym sercem nie zgodzić się z opiniami, że to najgorsza część. W ogóle nie zastosowałabym takiego epitetu przy Pieśni Lodu i Ognia. Może trochę wolniejsza, spokojniejsza, nie biegnąca z akcją na łeb na szyję, ale za to pięknie poprowadzone postacie i przecudnie satysfakcjonująca rozbudowana ścieżka autodestrukcji naszej złotowłosej regentki (przyznam, że tak jej nie lubię, że aż się uśmiechałam z każdym schodem w dół przy jej ścieżce ku upadkowi - mimo, iż z serialu wiem, że jednak chyba nie na długo ten uśmieszek mi pozostanie). Bardzo na plus działa mocno rozwinięty wątek Dorne, które było w serialu potraktowane jak mały dodatek, a tu czuję, że pozornie nieszkodliwy Doran może sporo namieszać. Chwila oddechu od Sagi i rzucam się na Taniec Ze Smokami, niecierpliwie czekając na rozwój wydarzeń u pozostałych bohaterów! Jeżeli ktoś sugerując się negatywnymi opiniami o tym tomie nie może się zabrać za przeczytanie, to proponuje na chwilkę zacisnąć zęby, przełamać się a po pierwszych 2-3 rozdziałach samo popłynie - Martin poszalał ze spiskami i intrygami! Polecam gorąco!
Link do opinii
tez nie czuje się na siłach oceniać , zwłaszcza że nadal czytam kolejne części. na pewno nastapiło w tej części zwolnienie akcji, ale wątki rozwijają się nadal wciągająco.
Link do opinii
W tej części autor postawił na postaci poboczne. Ukazuje krajobraz po bitwie, prawdziwą ucztę dla wron. Królestwo pełne jest degeneratów, banitów, zbójców. Ciekawym motywem są rosnące w siłę wróble. Na pewno mniej akcji niż w "Nawałnicy mieczy", ale mistrzowsko poprowadzona postać Cersei rekompensuje wszystko.
Link do opinii
Tak wiele intryg... że aż zbyt dużo. Ale teraz przynajmniej wiem, że kolejna część opisywać będzie bohaterów teraz pominiętych ;)
Link do opinii
Nieco lepsza od pierwszej Uczty dla Wron. Nie jest to poziom Nawałnicy Mieczy, ale i tak jest bardzo dobrze.
Link do opinii
I tak jak trzecią część uznaję za najlepszą z całej sagi, "Uczta dla wron" obniża nieco poziom. Dalej jest to jednak fantasy na bardzo dobrym poziomie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2021-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2020-07-01, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - joszmi
joszmi
Przeczytane:2019-07-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2019-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

W tej książce zabiło mnie właściwie kilka ostatnich rozdziałów. Niby nie powinno zaskakiwać, że Martin lubi dramatyczne zwroty akcji, ale i tak miałam w głowie tylko pytanie: "Jak?".

Konsekwentnie będę utrzymywać, że "Pieśń lodu i ognia" jest dziełem wybitnym. Nie spotkałam się dotąd z tak drobiazgowo dopracowanym uniwersum (niech mi Tolkien wybaczy). Nie powiem, naprawdę pokochałam ten świat i powoli zaczynam się niepokoić, co to będzie, jak skończ czytać dotychczasowo wydane części. Nie wiem czy chcę dołączyć do ludzi, którzy tylko narzekają, że "Wichry zimy" nadal się nie pojawiają na rynku wydawniczym. Po cichu liczę, że pojawią się wcześniej :-).

Link do opinii
Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-03-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Drugi tom Uczty, a zarazem kontynuacja poprzednich wątków i ich małe rozwinięcie. W Królewskiej przystani króluje Tommen. Oczywiście w oficjalnej wersji, ponieważ Cersei ma wszystkich na oku i wydaje polecenia. Rządzi z ukrycia i knuje spiski przeciwko królowej Tommena - Margery. Chce się jej pozbyć. Ma chytry plan, który zaczyna wprowadzać w życie. Prawie jej się to udaje, ale jednak! Sama została złapana i zamknięta w celi. W końcu ktoś utrze jej nosa. Mają na nią taki jeden „mały” haczyk:D.
Przenieśmy się teraz do Bravvos, gdzie zatrzymał się Sam, maester Aemon, Goździk i Dareon, którzy ostatecznie powinni znaleźć się w Starym Mieście. Zmuszeni byli odpocząć, ponieważ maesterowi Aemonowi nie sprzyjała długa podróż statkiem. Dareon miał zebrać trochę pieniędzy na kolejny statek, by mogli odpłynąć, ale zamiast tego gdzieś zniknął. Sam postanowił go znaleźć. Napotkał po drodze dwóch zbirów i jedynie z pomocą dziewczynki, przedstawiające się jako Cat, udało mu się wyjść bez szwanku. Pomogła mu również znaleźć Dareona. Sam nie ucieszył się na jego widok. Znalazł go w burdelu i tak się zezłościł, że wszczął bójkę, przy czym wpadł do wody. Na szczęście uratował go jeden z obecnych.
W tym tomie możemy jeszcze spędzić czas z Brienne, która próbuje odszukać Sandora Clegane’a. Dowiedziała się, że podobno Sansa wpadła w jego ręce. Niestety po długiej drodze dowiedziała się, że informacja była nieprawdziwa.
Za to na Żelaznych Wyspach wybrali króla. Euron Greyjoy szybko przyswoił się do nowego stanowiska. Zapytany przez brata, czego chce, odparł, że świata.
Ciekawe, czy jego plany się powiodą?

Link do opinii
Inne książki autora
Nawałnica mieczy. Krew i złoto
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Nawałnica mieczy. Krew i złoto

Prawdziwie epicka fantasy rozgrywająca się w świecie o udokumentowanych ośmiu tysiącach lat historii, znajdującym w się obliczu nadciągającej groźnej zimy...

Tuf Wędrowiec
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Tuf Wędrowiec

Haviland Tuf jest podróżnikiem i rzetelnym, aczkolwiek drobnym międzygwiezdnym kupcem. Dzięki niezwykłemu splotowi zdarzeń staje się właścicielem wiekowego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy