Uczta dla wron. Sieć spisków

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2006-03-07
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 83-9278-968-0
Liczba stron: 526
Tytuł oryginału: A Feast for Crows
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

Tom 4.5 cyklu Pieśń Lodu i Ognia

Ocena: 5.38 (48 głosów)
Inne wydania:

Wojna pięciu królów zbliża się powoli do końca, a Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców. Jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Rozdarte wojną królestwo staje na progu pokoju tylko po to, by wkroczyć na ścieżkę wiodącą ku jeszcze straszliwszym zniszczeniom.

Po śmierci króla potwora, Joffreya, władzę w Królewskiej Przystani przejęła Cersei. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie.
Jest jeszcze kilka inych osób mogących rościć sobie pretensje do Żelaznego Tronu, ale są one zbyt słabe lub przebywają za daleko, by mogły stanowić realne zagrożenie. Jak po każdym wielkim konflikcie, wkrótce zaczynają się też zbierać niedobitki, banici, renegaci i padlinożercy, którzy ogryzają kości poległych i łupią tych, którzy wkrótce również rozstaną się z życiem.
W Siedmiu Królestwach ludzkie wrony zgromadziły się na bankiet z popiołów...

Kup książkę Uczta dla wron. Sieć spisków

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Uczta dla wron. Sieć spisków

Avatar użytkownika - mymoonlight
mymoonlight
Przeczytane:2017-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Po przeczytaniu obu części Uczty dla Wron mogę z czystym sercem nie zgodzić się z opiniami, że to najgorsza część. W ogóle nie zastosowałabym takiego epitetu przy Pieśni Lodu i Ognia. Może trochę wolniejsza, spokojniejsza, nie biegnąca z akcją na łeb na szyję, ale za to pięknie poprowadzone postacie i przecudnie satysfakcjonująca rozbudowana ścieżka autodestrukcji naszej złotowłosej regentki (przyznam, że tak jej nie lubię, że aż się uśmiechałam z każdym schodem w dół przy jej ścieżce ku upadkowi - mimo, iż z serialu wiem, że jednak chyba nie na długo ten uśmieszek mi pozostanie). Bardzo na plus działa mocno rozwinięty wątek Dorne, które było w serialu potraktowane jak mały dodatek, a tu czuję, że pozornie nieszkodliwy Doran może sporo namieszać. Chwila oddechu od Sagi i rzucam się na Taniec Ze Smokami, niecierpliwie czekając na rozwój wydarzeń u pozostałych bohaterów! Jeżeli ktoś sugerując się negatywnymi opiniami o tym tomie nie może się zabrać za przeczytanie, to proponuje na chwilkę zacisnąć zęby, przełamać się a po pierwszych 2-3 rozdziałach samo popłynie - Martin poszalał ze spiskami i intrygami! Polecam gorąco!
Link do opinii
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-02-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
tez nie czuje się na siłach oceniać , zwłaszcza że nadal czytam kolejne części. na pewno nastapiło w tej części zwolnienie akcji, ale wątki rozwijają się nadal wciągająco.
Link do opinii
Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2013-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
W tej części autor postawił na postaci poboczne. Ukazuje krajobraz po bitwie, prawdziwą ucztę dla wron. Królestwo pełne jest degeneratów, banitów, zbójców. Ciekawym motywem są rosnące w siłę wróble. Na pewno mniej akcji niż w "Nawałnicy mieczy", ale mistrzowsko poprowadzona postać Cersei rekompensuje wszystko.
Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2013-04-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2013),
Tak wiele intryg... że aż zbyt dużo. Ale teraz przynajmniej wiem, że kolejna część opisywać będzie bohaterów teraz pominiętych ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2012-12-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Nieco lepsza od pierwszej Uczty dla Wron. Nie jest to poziom Nawałnicy Mieczy, ale i tak jest bardzo dobrze.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dredota
dredota
Przeczytane:2011-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
I tak jak trzecią część uznaję za najlepszą z całej sagi, "Uczta dla wron" obniża nieco poziom. Dalej jest to jednak fantasy na bardzo dobrym poziomie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2021-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2020-07-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Przeczytane w 2020,
Avatar użytkownika - joszmi
joszmi
Przeczytane:2019-07-12, Ocena: 4, Przeczytałam,

W tej książce zabiło mnie właściwie kilka ostatnich rozdziałów. Niby nie powinno zaskakiwać, że Martin lubi dramatyczne zwroty akcji, ale i tak miałam w głowie tylko pytanie: "Jak?".

Konsekwentnie będę utrzymywać, że "Pieśń lodu i ognia" jest dziełem wybitnym. Nie spotkałam się dotąd z tak drobiazgowo dopracowanym uniwersum (niech mi Tolkien wybaczy). Nie powiem, naprawdę pokochałam ten świat i powoli zaczynam się niepokoić, co to będzie, jak skończ czytać dotychczasowo wydane części. Nie wiem czy chcę dołączyć do ludzi, którzy tylko narzekają, że "Wichry zimy" nadal się nie pojawiają na rynku wydawniczym. Po cichu liczę, że pojawią się wcześniej :-).

Link do opinii
Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-03-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Drugi tom Uczty, a zarazem kontynuacja poprzednich wątków i ich małe rozwinięcie. W Królewskiej przystani króluje Tommen. Oczywiście w oficjalnej wersji, ponieważ Cersei ma wszystkich na oku i wydaje polecenia. Rządzi z ukrycia i knuje spiski przeciwko królowej Tommena - Margery. Chce się jej pozbyć. Ma chytry plan, który zaczyna wprowadzać w życie. Prawie jej się to udaje, ale jednak! Sama została złapana i zamknięta w celi. W końcu ktoś utrze jej nosa. Mają na nią taki jeden „mały” haczyk:D.
Przenieśmy się teraz do Bravvos, gdzie zatrzymał się Sam, maester Aemon, Goździk i Dareon, którzy ostatecznie powinni znaleźć się w Starym Mieście. Zmuszeni byli odpocząć, ponieważ maesterowi Aemonowi nie sprzyjała długa podróż statkiem. Dareon miał zebrać trochę pieniędzy na kolejny statek, by mogli odpłynąć, ale zamiast tego gdzieś zniknął. Sam postanowił go znaleźć. Napotkał po drodze dwóch zbirów i jedynie z pomocą dziewczynki, przedstawiające się jako Cat, udało mu się wyjść bez szwanku. Pomogła mu również znaleźć Dareona. Sam nie ucieszył się na jego widok. Znalazł go w burdelu i tak się zezłościł, że wszczął bójkę, przy czym wpadł do wody. Na szczęście uratował go jeden z obecnych.
W tym tomie możemy jeszcze spędzić czas z Brienne, która próbuje odszukać Sandora Clegane’a. Dowiedziała się, że podobno Sansa wpadła w jego ręce. Niestety po długiej drodze dowiedziała się, że informacja była nieprawdziwa.
Za to na Żelaznych Wyspach wybrali króla. Euron Greyjoy szybko przyswoił się do nowego stanowiska. Zapytany przez brata, czego chce, odparł, że świata.
Ciekawe, czy jego plany się powiodą?

Link do opinii
Inne książki autora
Gra o tron (edycja ilustrowana)
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Gra o tron (edycja ilustrowana)

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry...

Retrospektywa. Żeglarze nocy. Tom II
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Retrospektywa. Żeglarze nocy. Tom II

Luty 2008 - Drugi tom edycji najlepszych opowiadań Martina, wiele z nich nagradzanych. W skład tego tomu wejdą m.in.: Piaseczniki, Wędrowcy nocy, Zawartość:...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy