Pieśń o Nechjo

Powieść, która zabierze cię w podróż na skrzydłach smoka, w której spotkasz elfów, zombie, wilkołaki, mrocznych bogów, gamajuny i wiele innych stworów. Mimo że to tylko bajka, dowiesz się z niej, że rycerz w lśniącej zbroi nie musi być szlachetny i dobry, a przemykający w gęstwinie cień – zły i straszny.

Matthew Sagawind, chłopiec dotknięty klątwą wilkołactwa, zostaje sprzedany w niewolę cienistym elfom z tropikalnych wysp. Mieszkając pośród nich, uczy się elfickich zwyczajów i języka. Z czasem zakochuje się w pięknej łowczyni o imieniu Zanjya. Jednak aby być z ukochaną, musi podjąć próbę przystąpienia do plemienia. Kiedy mu się to udaje, staje się Cieniem Nocy oraz przybiera imię Nechjo. Wkrótce awansuje w hierarchii i zostaje przywódcą gwardii samego wodza plemienia. Jak poradzi sobie z nowymi obowiązkami? Zwłaszcza że jednym z zagrożeń może okazać się najazd imperatora Qayanjina, który planuje uwolnić mrocznych bogów, a to nie wszystko, ponieważ Nechjo czeka więcej niebezpiecznych wyzwań...

Anna Reszko – absolwentka Zespołu Szkół Fototechnicznych i SGGW w Warszawie. Z wykształcenia inżynier ogrodnictwa, z zamiłowania plastyk, przyrodnik oraz botanik. Szczególnie ukochała sobie dendrologię. Fanka gier komputerowych, przygodowych, fantasy RPG i MMO RPG. Wielbicielka fantastyki, komiksów i filmów animowanych. Pieśń o Nechjo to jej debiut prozatorski, poza tym pisze poezję i opowiadania.

Informacje dodatkowe o Pieśń o Nechjo:

Pieśń o Nechjo - opinie o książce

Avatar użytkownika - 35790ania
35790ania
Przeczytane:2017-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wciągająca, lekko się czyta. Choć początek jest dość pikantny, dalsza część jest w konwencji baśni.  Mało opisów, za to dużo się dzieje, byłam prowadzona od przygody do przygody.  Zdecydowanie dla dojrzałego czytelnika. Polecam

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;