Piętno anioła

Akcja powieści toczy się w Kanadzie i współczesnej Polsce. Bohater to kanadyjski nauczyciel polskiego pochodzenia Filip Krawiec - postać obecna we wszystkich dotychczas wydanych pozycjach autora. Filip - człowiek w wieku średnim, dotknięty nieszczęściem alkoholizmu, podejmując próby wyrwania się z jego szponów, wpada w dramatyczne konflikty z najbliższym otoczeniem oraz samym sobą.

Książka przy zachowaniu całkowitej autonomii dzieła, jest jakby kontynuacją "Zupy z króla" oraz "Siwego dymu" i jak zapewnia autor - ostatnią częścią cyklu opowieści o Filipie Krawcu.

"Piętno anioła" opowiada z charakterystyczną dla autora swobodą, oryginalnym językiem, bez taniego dydaktyzmu - o mężczyźnie, walczącym z różnym skutkiem z chorobami współczesnej cywilizacji - alkoholizmem i rakiem prostaty.

Informacje dodatkowe o Piętno anioła:

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Data wydania: 2013-03-25
ISBN: 978-83-63818-03-6

Kup książkę Piętno anioła

Piętno anioła - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, POSIADAM,
Książka napisana dość oryginalnym językiem, pełna dobrego humoru. Akcja toczy się w większości w Kanadzie ale bohaterem jest polak zmagający się z problemem alkoholizmu, problemami rodzinnymi, problemami z kochankami, rakiem prostaty i szpiczastością swoich kolan. Pomimo swojego bardziej humorystycznego charakteru książka niesie dużo przesłań współczesnych problemów. Spójrzmy na świat alkoholików oczami alkoholika. est to choroba z którą naprawdę trudno sobie poradzić i która strasznie zmienia człowieka. W życiu Filipa pojawiają się osoby (najczęściej są to kochanki) z różnymi problemami. Poznajmy podejście różnych osób do alkoholu, narkomani, seksu, kontaktów międzyludzkich. Obecne są różne powody dla których ludzie niszczą swoje życie popadając w uzależnienia. Moim zdaniem książka niesie tez przesłanie o tym, że kiedy człowiek chce wyjść z nałogu, trzeba mu pomóc a nie odsuwać się od niego.
Wypchane bociany
Edward Wójciak0
Okładka ksiązki - Wypchane bociany

Brawurowo napisana powieść, w której fikcja miesza się z prawdą, marzenia z realnością, a zbrodnia z karą. Jej bohaterowie to nie są ani zwykli emigranci...

Krótka historia spodni w Tomaszowie Mazowieckim i inne opowiadania
Edward Wójciak0
Okładka ksiązki - Krótka historia spodni w Tomaszowie Mazowieckim i inne opowiadania

Edward Wójciak, na emigracji w Kanadzie od 1990 roku, stały współpracownik torontońskiej polonijnej gazety Gazeta, autor czterech powieści prezentowanych...