Piętno Kaina

RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet - politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę. Hunter Alden ma na koncie miliardy. Bez skrupułów łamie prawo, dąży do celu po trupach. Wydaje mu się, że jest bezkarny, ale ktoś jest innego zdania. Porywa nastoletniego syna Huntera i bestialsko morduje jego kierowcę. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald na próżno szukają świadków i motywów przestępstwa. Hunter nie chce z nimi współpracować. Nie docenia sprytu człowieka, który postanowił go zniszczyć. Kain - tak każe siebie nazywać wróg Huntera - jest bezwzględny i wie, gdzie szukać sojuszników. Umie uderzyć w najczulszy punkt. Detektywi po raz pierwszy wątpią w skuteczność śledztwa. Pozostaje im czekać, aż Kain popełni błąd.

Informacje dodatkowe o Piętno Kaina:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2016-05-18

Kup książkę Piętno Kaina

Piętno Kaina - opinie o książce

Avatar użytkownika - FireDancer
FireDancer
Przeczytane:2016-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Dobry kryminał i thriller powinien posiadać pewne cechy, które wciągną czytelnika, porządnie nim potrząsną i pozostawią w osłupieniu. Co się na te cechy składa? Z całą pewnością dobrze wykreowani bohaterowie, idealna zbrodnia, wartka akcja z mocnymi zwrotami akcji, intryga i jeszcze kilka spraw. Czy James Patterson wspólnie z Marshallem Karpem zahaczyli o wszystkie wytyczne? Czy sprawili, że nie mogę wyjść z podziwu?
     James Patterson to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów, zaraz obok takich nazwisk jak King, czy Grisham. Powieści, które wyszły spod jego pióra najczęściej trafiają na listy bestsellerów. Pattersonowi sławę przyniósł wydany w 1993 roku thriller Along Came the Spider, który doczekał się ekranizacji.
     Kryminał to gatunek, który dopiero poznaję i odkrywam jego tajemnice i zakamarki. Jak na razie, na żadnym się jeszcze nie zawiodłam. Czy książka Pattersona podtrzymuje moją dobrą passę? Z całą pewnością tak! Z twórczością autorka zetknęłam się po raz pierwszy. Choć Piętno Kaina jest już trzecim tomem cyklu NYPD Red, to poprzednich nie czytałam. Obawiałam się, że mogę się nie odnaleźć, skoro nie czytałam dwóch pierwszych tomów. Na szczęście książki nie są ze sobą zbytnio powiązane (przynajmniej na razie) i każda opiera się na innej historii.
     Hunter Alden ma na koncie miliardy.  Bez skrupułów łamie prawo, dąży do celu po trupach. Wydaje mu się, że jest bezkarny, ale ktoś jest innego zdania. Porywa nastoletniego syna Huntera i bestialsko morduje jego kierowcę. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald na próżno szukają świadków i motywów przestępstwa. Hunter nie chce z nimi współpracować. Nie docenia sprytu człowieka, który postanowił go zniszczyć. Kain - tak każe siebie nazywać wróg Huntera - est bezwzględny i wie, gdzie szukać sojuszników.Umie uderzyć w najczulszy punkt. Detektywi po raz pierwszy wątpią w skuteczność śledztwa. Pozostaje im czekać, aż Kain popełni błąd. [materiały wydawnicze]
    Po Piętnie Kaina spodziewałam się czegoś w stylu Kryminalne zagadki NY. Choć lubię tego typu seriale, to książka znacznie od nich odbiegała. Styl Pattersona jest rewelacyjny. Akcja toczy się niezwykle szybkim tempem i zawiera masę zaskakujących zwrotów akcji. Uwielbiam, kiedy morderca podsuwa mi mylne tropy, by nagle wbić mnie w fotel i pozostawić w stanie wielkiego zdziwienia i niedowierzania. Wstrząsające są już same zbrodnie, choć od tego wszystko się dopiero zaczyna. Powieść autorów trzyma w napięciu niemalże od pierwszej do ostatniej strony. Szybkie tempo punktowane bardzo krótkimi rozdziałami sprawia, że od książki ciężko się oderwać i zamiast ją spokojnie przeczytać, to pochłania się całość jednym tchem. Mistrzostwo! Bohaterowie wykreowani są wręcz idealnie. Są bardzo realni i szybko można zacząć z nimi współpracować. Osobiście bardzo polubiłam Kylie. To niesamowicie charakterna kobieta, z którą nie radzę zadzierać! Na pochwałę zasługuje również zakończenie, które zdecydowanie mnie zaskoczyło. Choć przez cały czas starałam się rozwikłać zagadkę, autor uświadomił mnie na końcu, że tylko błądziłam. Jeżeli w tak dobrym stylu napisana jest większość jego książek, to proszę o dokładkę!
     Piętno Kaina to książka, która podobnie jak jej zbrodniarz, porwie czytelnika nie wiadomo kiedy i nie będzie chciała wypuścić ze swych sideł. Niezwykle szybka akcja, zaskakujące zwroty akcji i zaskakujące zakończenie sprawiają, że treść niemalże pochłania się w całości. Polecam każdemu, kto ma ochotę na chwile grozy i mrożące krew w żyłach zbrodnie, a także idealnie dopracowane dialogi z przyjemną nutką humoru.

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Tropy wielokrotnie będą mylone, osoby godne zaufania okażą się nagle podejrzane, prywatni detektywi nie do końca będą uczciwi a sprawa porwania też będzie miała drugie a nawet trzecie dno. A samo zakończenie... mhmmm... nie spodziewałam się, po prostu. Zaintrygowani? Mam nadzieję, że tak, ponieważ więcej nie zdradzę! Uwierzcie jednak, że wielokrotnie można przeżyć zaskoczenie a nie ma przecież nic fajniejszego w lekturze niż zwroty akcji i nowe fakty wpływające na wynik śledztwa. U Pattersona dzieje się bardzo dużo, poziom adrenaliny idzie w górę, są emocje, świat polityki i ogromnych pieniędzy, pojawia się motyw chciwości, pazerności i pragnienie władzy. Autor pokazał, że dla niektórych ludzi nie liczy się sumienie, dobra wola ani odruch serca, tylko liczba zer na bankowych kontach. Tylko czy absolutnie zawsze prawda powinna wyjść na jaw? "Piętno Kaina" to świetnie skonstruowany kryminał czy też może thriller, w którym czytelnik ma ręce pełne roboty, bowiem próbuje odkryć wraz z detektywami kto jest porywaczem i mordercą. Stara się zrozumieć motywy, przewidzieć kolejne kroki, zrozumieć nietypowe postępowanie (a jest tego trochę). Jednak tożsamość Kaina została skrzętnie ukryta przez Pattersona. Bardzo trudno jest się domyślić kto to jest a w chwili, gdy coś zaczyna nam świtać, pojawiają się informacje, które stawiają nasze teorie pod znakiem zapytania. Krótkie rozdziały ponownie działają na plus lektury a wartka akcja, doskonały i plastyczny język oraz dopracowane dialogi dopełniają celującej oceny. Zaś sama fabuła to wyborna uczta dla wielbicieli gatunku z elementami humoru, ale i chwilami grozy. A całość została wzbogacona o kolejne perypetie z prywatnego życia Zacha i Kylie. Jednym słowem będzie się działo na wszystkich frontach i Wy nie możecie tego przegapić! Ja już czekam na kolejny tom! całość recenzji: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/05/james-patterson-pietno-kaina.html
Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2016-06-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
"Sprawiedliwość niekoniecznie czyni świat lepszym. Współczucie zawsze." Kolejne bardzo ciekawe spotkanie z detektywami elitarnej jednostki RED, prowadzącej śledztwa, w które zamieszane są znane osobistości Nowego Jorku. Powieść napisana mistrzowskim piórem, oparta na sprawdzonej konstrukcji kryminalnej, z intrygującą fabułą, ciekawymi profilami bohaterów, świetnym wykorzystaniem elementów sensacji. I jak to już w zwyczaju tych autorów, zwięzłe, mocne i treściwe rozdziały, niepozwalające czytelnikowi na oderwanie się od książki. Bardzo interesujący przebieg zdarzeń, wiele się dzieje, mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji, satysfakcjonujące zakończenie. Kryminał czyta się wyjątkowo szybko, bardzo sugestywna narracja, mamy wrażenie jakbyśmy oglądali świetnie wyreżyserowany film, dostarczający nam bardzo dobrej rozrywki z dreszczykiem, odpowiednią dawką dramatyzmu. Ciekawie skonstruowany wątek relacji między głównymi postaciami powieści, który coraz bardziej komplikuje się i wskazuje na wiele jeszcze niewyjaśnionych do końca spraw. Z przyjemnością przywiązujemy się do tej serii, z niecierpliwością wyczekując na kolejne tomy kryminalnych przygód. W trzeciej odsłonie cyklu detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald starają się odnaleźć nastoletniego syna miliardera i rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa jego kierowcy. Jednakże ojciec chłopaka nie chce współpracować, a wręcz odwrotnie, stara się powstrzymać policjantów od prowadzonych działań, świadomie wprowadzając ich w błąd i podrzucając mylne tropy. Dodatkowo detektywi zmuszeni są jeszcze uwzględniać delikatne polityczne aspekty sprawy, wykazać się dyskrecją, nie narazić się dopiero co obejmującej stanowisko burmistrza kobiecie o silnej osobowości. Wieloletnie doświadczenie zawodowe i cechy charakterologiczne powodują, że wykazują się oni sporą dociekliwością, pomysłowością i konsekwencją w prowadzonym śledztwie. Kolejni raz swoje obowiązki wykonują pod ogromną presją czasu, z narażeniem zdrowia i życia. Kto stoi za porwaniem młodego mężczyzny? Dlaczego tak ciężko ustalić tożsamość mordercy? Jakie tajemnice skrywa przed światem rodzina miliardera? Czy pseudonim Kain, jaki nadał sobie sprawca, pomoże detektywom w odnalezieniu motywów i rozwiązaniu śledztwa? bookendorfina.blogspot.com
Avatar użytkownika - agido16
agido16
Przeczytane:2016-05-28, Ocena: 5, Przeczytałem,
Seria NYPD RED autorstwa Jamesa Pattersona oraz Marshalla Karpa jest doskonałym przykładem na to, jak powinno się pisać kryminały. Dwie poprzednie części, urzekły mnie swoją oryginalnością i swobodnym podejściem do tematu. Nie brakowało zaskakujących zwrotów akcji, dynamicznych scen i emocji. Po zakończeniu, chciałam więcej! Na szczęście długo nie musiałam czekać na kontynuację przygód moich ulubionych policjantów z Nowego Jorku. Hunter Alden to miliarder, który bez skrupułów łamie prawo. Kiedy jego syn zostaje uprowadzony, a kierowca brutalnie zamordowany, robi wszystko, aby brudne tajemnice nie wyszły na światło dzienne. Okazuje się, że jego działania przeszkadzają w odnalezieniu zaginionego. Detektywi Jordan i MacDonald mają nie łatwe zadanie. Kain – największy wróg Huntera – potrafi skutecznie zacierać za sobą ślady. Policjanci zmuszeni są czekać, aż popełni on w końcu jakiś błąd. Po „Kameleonie” i „Czyścicielu” przyszła pora na „Kaina” – kolejną, genialną ksywkę, która odzwierciedla charakter zbrodniarza. Już po raz kolejny podkreślę, że autorzy fantastycznie kreują swoich złych bohaterów. Są oni przesiąknięci nienawiścią aż do szpiku kości. Ich ofiary giną w bardzo brutalny, czasami nawet radykalny sposób. Dlatego tak bardzo te książki zapadają mi głęboko w pamięci. Bo są wszystkim, czego wymaga się od naprawdę dobrych kryminałów. Ta część, jak i cała seria, opiera się głównie na dialogach. To one tak naprawdę napędzają całą akcję i dają nam wgląd w rozgrywające się wydarzenia. Według mnie to duży plus w tych książkach. Autorzy umiejętnie prowadzą między bohaterami rozmowy, także zbędne są tutaj jakiekolwiek opisy. Taka forma, jak najbardziej mi odpowiada i życzę sobie jeszcze więcej takich powieści na rynku wydawniczym. Ponownie w tle majaczy romantyczna historia Zacha i Kylie. Jednak jest ona tylko wspomniana, gdyż pierwsze skrzypce nadal odgrywa sprawa Kaina. Podoba mi się takie nawiązywanie do przeszłości tylko w niewielkim stopniu i które nie wpływa na obecnie dziejącą się akcje. Pozwala to naszym bohaterom skupić się na tym, co najważniejsze. A sprawa, choć z pozoru wydaje się łatwa, to wiele przeszkód czai się na drodze do jej rozwiązania. Brak pomocy ze strony Huntera, który dodatkowo wszystko utrudnia i jego wróg, który jest bezwzględny i ma wielu potężnych sojuszników. Nasi policjanci muszą tym razem sporo się napracować, aby sprawiedliwości stało się za dość. NYPD RED to seria dla prawdziwych twardzieli, a także dla miłośników brutalnych kryminałów rodem z „Hannibala” czy „Piły”. I chociaż należę do odważnych osób, to podczas czytania miałam ciary na całym ciele. Szczerze polecam zapoznać się z opowieściami o wyjątkowym oddziale policji z Nowego Jorku. Z pewnością nie będzie to czas zmarnowany!
Avatar użytkownika - Lusia1987
Lusia1987