Piętno mafii. Audiobook

Przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Cudze grzechy, za które trzeba odpokutować. Pokolenia naznaczone mafijnym piętnem...

Marta Makowska i Sven Jönsson nie mają pojęcia o swoim istnieniu, ale łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać.

Kiedy nastoletnia córka Marty nie wraca na noc do domu, kobieta odchodzi od zmysłów. Prowadzący śledztwo komisarz Borys Wolański jest przekonany, że dziewczyna została uprowadzona, a kidnaperzy wkrótce zażądają okupu. Nie nadchodzą jednak żadne wiadomości, a w postępowanie angażuje się wydalony ze służby komisarz Olgierd Merk, który jako jedyny domyśla się prawdy.

W szwedzkim Härnösand Sven przeżywa tę samą tragedię. Björn, jego syn, również zostaje porwany, a komisarze Christin Carlsson i Gunnar Lindberg z miejscowej policji rozpaczliwie szukają tropu malca. Podejrzewają, że ojciec chłopca coś przed nimi ukrywa.

Do mieszkania polskiego imigranta w Chicago ktoś dostarcza tajemniczą przesyłkę. W środku znajdują się zdjęcia zamordowanego mężczyzny. Na jego ustach wycięto krzyż. W ten właśnie sposób camorra uciszała tych, którzy złamali omertę - świętą zmowę milczenia.

Dwa kraje, dwa równolegle prowadzone śledztwa przeciwko wrogowi, który nie wybacza i nie zapomina.

Informacje dodatkowe o Piętno mafii. Audiobook:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-04-10
Czyta:

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Piętno mafii. Audiobook

Piętno mafii. Audiobook - opinie o książce

''A gdybyś przyszedł do mnie, moja kieska byłaby twoją. Gdybyś przyszedł do mnie po sprawiedliwość, te szumowiny, które skrzywdziły twoją córkę, płakałyby dziś gorzkimi łzami. Gdyby przez jakieś nieszczęście taki porządny człowiek jak ty narobił sobie wrogów, staliby się oni moimi wrogami... - don podniósł rękę z palcem wymierzonym w Bonaserę - a wtedy, wierz mi, baliby się ciebie.''

- Mario Puzo ; Ojciec Chrzestny ;

; Piętno mafii ;

Piotr Rozmus.

Wydawnictwo: Sonia Draga.

Literatura: Kryminał.

Nastoletnia Agnieszka w raz z przyjaciółką Anią, wybrały się do kina. Lecz do nie go nie docierają, poznają przypadkowego chłopaka który zabiera ich na imprezę, gdzie tam zostają brutalnie zgwałcone. Anka zostaje wypuszczona, niestety Agnieszka staje się cennym łupem. Poinformowany komisarz Borys Wolański postanawia w raz z Merkiem przejąć inicjatywę w raz z prokurator Biernacką. W tym samym czasie w Szwecji, Sven pracujący w budowlance wraca do domu, gdzie staje świadkiem uprowadzenia syna. Sprawia trafia w ręce komisarz Carlsson i Lindberg, gdzie próbują rozwikłać zagadkę porwania chłopca, mając na uwadze przeszłość Svena który wiele skrywa tajemnic. Zaczyna się walka z czasem w której najważniejszą rzeczą jest dojście prawdy. I więcej faktów, tym podejrzenie pada na mafię, najbardziej krwawą organizację działającą we Włoszech, jest to kilkanaście działających klanów w Neapolu, posiadających własnego bossa, rodzi się pytanie, na co im mały Bjorn i siedemnastoletnia Agnieszka, córka Marty która rok wcześniej pochowała męża, który zginął w wypadku samochodowym, pozostawiając po sobie długi. Otóż, im bardziej zagłębimy się w sprawę, tym dojdziemy do wniosku że ojciec chłopca nie na próżno skrywał sekret rodzinny, a mąż Marty posiadał drugą tożsamość. Czy te dwie sprawy łączy mafia, próba wyrównania sił między klanami? Jak potoczą się losy przetrzymywanych dzieci? Kim jest szef mafii, co łączy Svena i ojca dziewczyny?

Szybka, wciągająca akcja, która z każdą przewróconą kartką odkrywa kolejne zagadki, intrygi. Pościg który wiąże się z czasem, rozrzucone wątki dają światło na wiele odpowiedzi które nurtują komisarzy, wspólna siła, determinacja, walka która rozgrywa się na naszych oczach, to nic innego jak wielka sensacja i pogoń za bandziorami, po to by uratować nie winne dzieci które padły ofiarą przemocy, przemytu. Powieść czyta się lekko, z werwą, z wielkim oczekiwaniem końca, dozując strony można doświadczyć wiele emocji, napięcia, wyobraźnia płata figle, stawiając nas na miejscu matek, ich rozpaczy, wiele zrozumiemy jak działają pewne organy ścigania, czym kieruje się mafia, czy całe zło odpowiedzialne za zdarzenia, leży zawsze głęboko skryte w przeszłości, mając na uwadze piętno które niesie czas, miejsce, przekazywane wartości, środowisko w którym dorastają, brak wyboru, wsparcia. Brawurowo poprowadzona akcja, żywe sceny pozwalają zobaczyć obraz fabuły tak umiejętnie opisanej, podanej iż ma się wrażenie że przekraczamy pewne struktury literatury, która szczerze przyznam zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, czas spędzony z książką w ręku uważam za udany. Polecam wszystkim Wam na styczniowe wieczory.

Bestia
Piotr Rozmus0
Okładka ksiązki - Bestia

Każde miasto ma swoje mroczne tajemnice… Mieszkańcy Szczecinka zastygli w śmiertelnym przerażeniu. Dwie brutalnie zamordowane młode kobiety, dwoje...

Przebudzenie
Piotr Rozmus0
Okładka ksiązki - Przebudzenie

Od okrutnych i krwawych wydarzeń, które rozegrały się w Szczecinku, mijają trzy lata. Lokalna społeczność powoli o nich zapomina, a miasto znów...