Pipo

Rudowłosa Pipo ma 11 lat, bujną wyobraźnię i grubego szczura. Mieszka w garażu i nie chodzi do szkoły. Opiekuje się pewną staruszką, a w wolnych chwilach szuka skarbu, który ukrył przed nią ojciec-marynarz, zanim wyruszył w rejs pełen przygód.

Z pomocą przyjaciół Pipo udaje się wreszcie odnaleźć skrytkę. Już wkrótce dziewczynka uda się w szaloną podróż tropem przyrodniej siostry, o której istnieniu nie miała dotąd pojęcia...

Niezwykła, mądra opowieść o tym, że przed problemami nie zawsze da się uciec w świat marzeń. Ale i tak można sobie z nimi poradzić.

Informacje dodatkowe o Pipo:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-03-24
Tytuł oryginału: Pipo

Tagi: Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Pipo

Pipo - opinie o książce

Pipo ma jedenaście lat. Minęło sześć lat, odkąd jej ojciec porzucił ją obiecując że wróci. Jej mama nie żyje, a ona wraz ze swoim szczurkiem Sprinterkiem mieszka w garażu u pewnej staruszki, którą się opiekuje. Pipo nie chodzi do szkoły i wiecznie się ukrywa. Na szczęście ma bardzo bogatą wyobraźnię. Poznanie bliźniaków, których rodzice są wiecznie w pracy oraz przymusowy wyjazd staruszki do domu spokojnej starości wywracają jednak jej codzienne życie do góry nogami. Pipo dzięki wskazówce staruszki odnajduje skarb pozostawiony przez ojca, oraz dowiaduje się o istnieniu  swojej przyrodniej siostry Sophie. Nie pozostaje naszej bohaterce zatem nic innego jak wyruszyć by ja odnaleźć i poznać.

„Pipo. Najsilniejsza dziewczynka na świecie” to książka dla dzieci w wieku od 9 lat aczkolwiek w moim odczuciu powinna być kierowana do dzieci starszych przynajmniej 11- letnich.  Dalszego? Bo z jednej strony to książka bardzo radosna, pozytywna i pełna nadziei, a z drugiej smutna i trudna. Historia którą tu poznajemy mówi o porzuceniu przez  dorosłych, którzy kłamią, zostawiają dzieci i nie dotrzymują obietnic, o rodzinie i samotności, ale także o przygodzie i przyjaźni. A sama bohaterka potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji i jest niezwykle zaradna. Ale przede wszystkim zawsze może liczyć na prawdziwych przyjaciół.