Pipo

Pipo ma jedenaście lat. Minęło sześć lat, odkąd jej ojciec porzucił ją obiecując że wróci. Jej mama nie żyje, a ona wraz ze swoim szczurkiem Sprinterkiem mieszka w garażu u pewnej staruszki, którą się opiekuje. Pipo nie chodzi do szkoły i wiecznie się ukrywa. Na szczęście ma bardzo bogatą wyobraźnię. Poznanie bliźniaków, których rodzice są wiecznie w pracy oraz przymusowy wyjazd staruszki do domu spokojnej starości wywracają jednak jej codzienne życie do góry nogami. Pipo dzięki wskazówce staruszki odnajduje skarb pozostawiony przez ojca, oraz dowiaduje się o istnieniu  swojej przyrodniej siostry Sophie. Nie pozostaje naszej bohaterce zatem nic innego jak wyruszyć by ja odnaleźć i poznać.

„Pipo. Najsilniejsza dziewczynka na świecie” to książka dla dzieci w wieku od 9 lat aczkolwiek w moim odczuciu powinna być kierowana do dzieci starszych przynajmniej 11- letnich.  Dalszego? Bo z jednej strony to książka bardzo radosna, pozytywna i pełna nadziei, a z drugiej smutna i trudna. Historia którą tu poznajemy mówi o porzuceniu przez  dorosłych, którzy kłamią, zostawiają dzieci i nie dotrzymują obietnic, o rodzinie i samotności, ale także o przygodzie i przyjaźni. A sama bohaterka potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji i jest niezwykle zaradna. Ale przede wszystkim zawsze może liczyć na prawdziwych przyjaciół.

Informacje dodatkowe o Pipo:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-03-24
Tytuł oryginału: Pipo
Dodał/a opinię: mamausza

Tagi: Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży bóg

Zobacz opinie o książce Pipo

Kup książkę Pipo