Pippi w parku

Pippi, Tommy i Annika przeczytali w gazecie o chuliganach panoszących się w sztokholmskim parku. Annika stwierdziła, że nikt się tak nie nadaje do zaprowadzenia tam porządku jak Pippi! Wyruszają więc w trójkę wraz z koniem i małpką Panem Nilssonem do stolicy. Co zastaną na miejscu? Czy Pippi, najsilniejszej dziewczynce świata, uda się rozprawić z opryszkami nękającymi spacerowiczów?

Oto nieznana wcześniej polskim czytelnikom przygoda Pippi Pończoszanki!

Ta historia ukazała się pierwotnie w broszurze z programem obchodów Dnia Dziecka w sztokholmskim parku Humlegården w 1949 roku. Pod koniec wieku wygrzebano ją z archiwów, dwubarwne ilustracje Ingrid Vang Nyman odrestaurowano i pokolorowano i w ten sposób powstała książka obrazkowa wydana w Szwecji w 2000 roku. Dwadzieścia lat później oddajemy ją do rąk polskich czytelników z okazji 75. urodzin Pippi Pończoszanki.

Informacje dodatkowe o Pippi w parku:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2020-05-18
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
ISBN: 978-83-7776-202-8
Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Ilustracje:Ingrid Vang Nyman

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Pippi w parku

Pippi w parku - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2020-08-16,

W parku w Sztokholmie rządzą chuligani. Policja jest bezsilna. Pippi chce coś z tym zrobić. Przeprowadza się chwilowo do Sztokholmu (jej dom jest tak skonstruowany, że można go szybko rozebrać i złożyć na nowo). Już na początku napotyka na problemy. Nie ma przecież pozwolenia na budowę! Potem poziom trudności jeszcze rośnie. Pojawiają się wspomniani chuligani, i to dużą grupą. Czy Pippi sobie z nimi poradzi? Czy w sztokholmskim parku zapanuje spokój?

Pełna komizmu opowiastka okraszona zabawnymi rysunkami. Najbardziej podobał mi się fragment o koniu. Ciągle skubał trawnik, więc Pippi ustawiła tabliczki "Zakaz konsumpcji" i "Szanuj zieleń". Jednak "koń umiał czytać niewiele lepiej od Pippi"... Końska dawka humoru dla najmłodszych!

dr Kalina Beluch

Pipi tym razem probuje rozbic paczke huliganow ktora dokucza spacerowiczom w parku Sztokholmskim. Gdy dziewczynka dowiaduje sie ,ze policja nie daje sobi z nimi rady sama postanawia znalesc sposob na to by przywrocic spokuj w parku.Swietna,smieszna i przekomiczna ksiazka .Dla kazdego w kazdym wieku na poprawe humoru i nie tylko.

Jak Johan uratował cielaka
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Jak Johan uratował cielaka

Johan i jego rodzice mieli tylko jedną krowę. Niestety, pewnego zimowego dnia Embla zjadła gwóźdź i zdechła. Johan jest zrozpaczony – dlaczego...

Południowa Łąka
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Południowa Łąka

Bohaterowie wspaniale przeczytanej przez Mariana Opanię ,,Południowej Łąki" to ubogie dzieci, które wiodą życie niełatwe i pozbawione blasku. Ale...