Plagi na Diabelskim Poletku

Szósta powieść z serii OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE to decydująca bitwa o świat osobliwców.

Po dramatycznej ucieczce przed żądnym krwi głucholcem Jacob Portman i Noor dołączają do pani Peregrine i osobliwych dzieci. Ich obecny dom, Diabelskie Poletko, nawiedzają plagi w postaci spadających z nieba kości, popiołu i krwi. Te złowrogie znaki to zapowiedź nadejścia armii potworów Caula. Powstały z martwych w bibliotece dusz, potężniejszy niż kiedykolwiek Caul i jego niosący śmierć słudzy wydają się niepokonani. Los całego świata osobliwców jest w rękach Jacoba i jego przyjaciół, którzy stawiają czoło śmiertelnie groźnym wrogom i przemierzają najbardziej niebezpieczne pętle w historii.

Ten tom, jak zwykle z wieloma niecodziennymi zdjęciami, skrywa wiele odpowiedzi na pytania postawione w poprzednich tomach. To epickie zwieńczenie serii bestsellerowych powieści o osobliwych dzieciach pani Peregrine.

Informacje dodatkowe o Plagi na Diabelskim Poletku:

Przeczytane:2021-12-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

; Osobliwy dom Pani Peregrine. Plagi na Diabelskim Poletku. ;

Wydawnictwo: Media Rodzina.

Literatura: Fantasty

'' Lepiej jest walczyć i przegrać, niż nigdy nie walczyć ;

Jeśli uważałam że poprzednia część piąta ; Osobliwego domu Pani Peregrine. Konferencja ptaków ; była niesamowicie wciągająca, to część szósta przeleciała jak z bicza trzasł. Ransom Riggs stworzył nie tylko świat zbudowany na fantazji, nie tylko dozował napięcie, nie tylko emocje sięgały zenitu, walki, przeniesienie w czas pierwszej wojny światowej, wszelkie upiory, głucholce, zdolności osobliwych dzieci które zjednoczeni walczyły o skrawek własnej ziemi. Diabelskie Poletko nie było tylko pętlą która chroniła przed zwyczajnymi ludźmi, upiorami, ale stanowiła dom w którym dzieci czują się jak w rodzinie. Te sieroty odnalazły nie tylko miejsce na ziemi, ale zrozumienie dla własnej osobliwych temperamentów, charakteru, akceptacji czy zdolności, za to pani Peregrin nie była tylko opiekunką, mentorką, ymrynką która rozłożyła nad nimi skrzydła ochronne, lecz przyjęła je do serca traktując jak własne dzieci. Epicka opowieść, baśń która odkrywa czym jest prawdziwa walka dobra nad złem, czym jest zawiść, nienawiść, egoizm, te uczucia które wypierają te dobre doznania, chęć niesienia pomocy, powieść pokazuje walkę - gdzie nasi bohaterowie tworząc jedną drużynę, stają się silni i niezłomni. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego nabiera znaczenia.

Po ucieczce przed żądnym krwi głucholcem, Jacob i Nooor wracają na Diabelskie Poletko, gdzie nawiedzają wszelkie plagi w postaci spadających kości, krwi, popiołu. Była  to jedna z zapowiedzi potężnego upiora, brata Pani Peregrine, który pragnął śmierci Jacoba i Noor, aleprzede wszystkim by społeczeństwo osobliwców dwróciła się od ymbrynek. Caul stworzył nową armię głucholców która różniła się od poprzednich i siłą i nową niezrozumiałą mową, posiadały skórę jak pancerz, przez którą trudno było przebić się choćby wystrzelonym nabojem. By powstrzymać atak, osobliwe dzieci trafiają na front by odnaleźć pętle ymbrynki która miała ważne informacje dotyczące siódemki. Tam rozegrała się walka Anglików, Francji i Niemców, grupa przedzierała się przez lata 1918. przez okopy, ciała zmarłych żołnierzy. Kiedy niestety nie udaje sie otrzymać wszystkich odpowiedzi, a na miejscu zamiast szóstki osobliwców, czeka na nich dwoje dzieci, wracają do pętli po to by przekonać się że Caul nie próznował. Rósł w siłę, zdobywał coraz większe moce, jego siła była przytłaczająca, kiedy dzieci dowiedziały się o głucholcach zajmujący statek turystyczny, postanawiają wyruszyć by powtrzymać to co miało nadejść i nastąpić. Czy uda się powtrzymać armię głucholców która działała pod wpływem Caula? Kto przeleje krew w bitwie o świat osobliwców?

Powieść która nadaje bieg historii. Ukazuje determinację, siłę woli, nadzieje i wiarę o pokój, spokój na własnej ziemi. Tutaj nie ma miejsca na tchórzostwo, brak manier, jest zjednoczony świat '' niby dzieci '' i ich zdolności i talenty. Pełna brawurowej akcji, szybka fabuła, narracja opowiedziana przez chłopca, wrażenia, uczucia, doznania, fotografie które przedstawiają minione epoki, przeniesienie do równoległych światów, zobrazowana i kolorowa jak tylko bywa fantazja autora. Wiem jedno, że za kolejnymi częściami będę czekała z wielką niecierpliwością, chcąc dowiedzieć się o tym czy Jacob w końcu będzie z Noor, jakie czekają ich kolejne zadania, przygody, już zacieram ręce. Wam bardzo polecam przygodę fantasty, nie tylko książki dla młodzieży, ale dla każdego który posiada wyobraźń.

Avatar użytkownika - cherryladyreads
cherryladyreads
Przeczytane:2021-10-13, Ocena: 5, Chcę przeczytać, Mam,

Zaczynając swoją przygodę z tą serią, nie miałam pojęcia, że rozrośnie się ona do sześciu tomów. Ale to sprawiło, że moja podróż z osobliwcami trwała dłużej, niż początkowo zakładałam. I aż szkoda, że właśnie dobiegła końca.

Ostatnia już książka z serii o osobliwych ludziach, trzyma ten sam poziom co poprzednie tomy. Znów przyjdzie nam podróżować w niebezpieczne miejsca, by zgromadzić siódemkę wybranych, o których mówi przepowiednia. Ponownie spotkamy się z podopiecznymi Pani Peregrine, których znamy i lubimy (albo i nie), i przyjdzie nam walczyć w szeregach osobliwców z najgorszym wrogiem jaki tylko istnieje w ich świecie. Caul powrócił jeszcze silniejszy niż poprzednio i z nową armią głucholców, nad którą Jacob nie ma już kontroli. Zapowiada się naprawdę emocjonująca rozgrywka na śmierć i życie.

W tej serii bardzo podoba mi się sam pomysł na fabułę. Nadal jestem pod wrażeniem świata osobliwców, którzy żyją w pętlach i pod czują opieką ymbrynek. Lubię powieści pełne zwrotów akcji i szalonego tempa, i ta powieść zdecydowanie spełnia moje oczekiwania. Nie ma tutaj ani chwili wytchnienia, bo upiory lada chwila zaatakują, o czym świadczą plagi jakie Caul zsyła na Diabelskie Poletko. Książka tak mocno wciąga, że czyta się ją błyskawicznie, choć to ponad 600 stron. Nie znajdziemy tutaj jednak zbędnych opisów, a język jest zrozumiały i skierowany do młodego odbiorcy, więc strony uciekają w zaskakującym tempie. Bohaterowie tworzą naprawdę cudowną paczkę, która wzajemnie się wspiera, a czytelnik aż zazdrości im takiej relacji.

Przepiękna opowieść o przyjaźni, lojalności i miłości tak silnej, że warto dla niej oddać swoje życie. Zdecydowanie warto znać przygody Jacoba i jego osobliwych towarzyszy. Jako ciekawostka powiem, że w powieści znajdziecie polskie akcenty. Ale jakie, to już musicie sami się dowiedzieć.
Pozycja obowiązkowa dla fanów powieści przygodowych z oryginalną fabułą.

Avatar użytkownika - LadyPasja
LadyPasja
Przeczytane:2021-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

,,Plagi na diabelskim poletku" to 6 tom cyklu ,,Pani Peregrine" autorstwa Ransom Riggs.

Decydująca bitwa... to absolutnie wspaniała uczta czytelnicza. Od czasu mojej lektury pierwszego tomu minęło wile lat, a ja nadal pamiętam te emocje, ten niepokój, to nasłuchiwanie, czy nic się za mną nie czai. W tym tomie... lęku było jeszcze więcej, bo jak nie odczuwać silnych czytelniczych emocji, gdy z nieba spadają kości, popiół i krew?

Jacob Portman wraz z Noor dołączają do osobliwych dzieci oraz pani Peregrine i teraz los osobliwców zależy od nich. Niebezpieczeństwo jest większe niż kiedykolwiek. Armia potworów Caula jest niezwykle silna. Czy uda się ją pokonać?

Emocji nie zabraknie i w tym tomie, a może nawet będzie ich więcej. To wspaniałe zwieńczenie serii.

Na uznanie zasługuje również wspaniałe wydanie serii wzbogaconej zdjęciami. Okładki wszystkich sześciu tomów cieszą oko każdej książkowej sroki :)

Gorąco polecam lekturę całej serii, bo to niezwykła historia, pełna zwrotów akcji, czytelniczych zaskoczeń i wiary w ten nienazwany pierwiastek. Bohaterowie wzbudzają emocje, zaprzyjaźniamy się z nimi i mocno kibicujemy ich walce. Historia od pierwszych stron wprowadza nas w cudowny klimat, do którego chce się wracać. Książka ,,Plagi na diabelskim poletku" przynosi odpowiedzi na pytania z wcześniejszych tomów, więc warto po nie sięgnąć. Jest to jedna z moich ukochanych serii, którą z przyjemnością przekażę synowi.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Media Rodzina.

Osobliwy dom pani Peregrine
Ransom Riggs0
Okładka ksiązki - Osobliwy dom pani Peregrine

Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. Szesnastoletni...

Biblioteka dusz
Ransom Riggs0
Okładka ksiązki - Biblioteka dusz

Niezwykłą podróż, znana już z ,,Osobliwego domu pani Peregrine" i ,,Miasta cieni", trwa. Szesnastoletni Jacob odkrywa w sobie nową, potężną moc i wkrótce...