Plan nieidealny

Czy potrzebujecie kolejnej historii o fake datingu? TAK. Czy to jest opłacalna inwestycja? TAK. Czy warto? TAK. Czy warto wydać na to (nie aż tak) ogromne pieniądze? TAK.

Kiedy Emily Johnson dowiaduje się, że chłopak ją zdradza, kompletnie się załamuje. Niedługo potem pojawia się na imprezie, podczas której jest świadkiem wymiany czułości między jej byłym Mattem i jego nową dziewczyną. Emily nie pozostaje nic innego, jak wypłakać się swojej najlepszej przyjaciółce Kate... Przynajmniej do czasu.

Podczas pisania wiadomości Emily wpada na przystojnego, ale bardzo złośliwego nieznajomego, który przypadkiem wylewa na nią piwo. Chwilę później, gdy Emily jest zmuszona skonfrontować się z Mattem, Chase (bo tak ów nieznajomy ma na imię) ratuje sytuację, podając się za jej nowego ukochanego. Dziewczyna początkowo jest na niego wściekła, ale następnego dnia wpada na genialny pomysł. Zawiera z Chase'em układ - on zostanie jej udawanym chłopakiem, a w zamian za to ona będzie pilnować jego młodszej siostry, gdy Chase będzie chciał wyjść z domu. Tylko że - jak to w takich historiach bywa - młodzi zaczynają się w sobie zakochiwać... nie wiedząc jeszcze, że pewne osoby z ich najbliższego otoczenia mogą stanąć im na drodze.

Anna Szubert (ur. 1999) - studentka psychologii, która właśnie kończy swoją pracę magisterską. Kocha grać w planszówki, oglądać w kółko te same seriale i czytać historie kryminalne. Gdyby miała przed sobą tylko jedną godzinę życia, spędziłaby ją na jedzeniu sushi i oglądaniu ,,Przyjaciół" (zapomnijmy na chwilę, że każdy odcinek widziała już mniej więcej pięć razy). Jej wattpadowy pseudonim itsmysandwich, gdzie ,,Plan nieidealny" znalazł grono oddanych fanów, nawiązuje do jednej z jej ulubionych scen z tego sitcomu.

Informacje dodatkowe o Plan nieidealny:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-04-09

Tagi: romans Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Interest age: from c 16 years

Kup książkę Plan nieidealny

Plan nieidealny - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

💫💫💫💫💫 Recenzja 💫💫💫💫💫

Anna Szubert " Plan nieidealny "
@aniaszubert_autorka
@proszynski.emocje

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
@proszynski_wydawnictwo

💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫

" Niestety musiałam z nim wytrzymać na tyle długo, żeby nikt się nie domyślił, że ten związek to jedna wielka ściema. A później każde z nas pójdzie w swoją stronę i pewnie nawet zapomnimy, że kiedyś się znaliśmy..."

"Plan nieidealny" To naprawdę wciągająca opowieść o miłości, zdradzie ,przyjaźni i odkrywaniu samych siebie.. Opowiada o złożonych relacjach między bohaterami, które ewoluują wraz z postępem historii..

Styl autorki jest pełen energii i emocji.. Jej słowa potrafią wciągnąć czytelnika w wir wydarzeń od samego początku do końca.. Opisy bohaterów są pełne detali, które pomagają nam lepiej zrozumieć ich charaktery i emocje.. Autorka umiejętnie balansuje między napięciem a humorem, co sprawia, że czytanie tej książki jest prawdziwą przyjemnością..

Bohaterowie w tej historii są naprawdę ciekawi i mają wiele różnych cech, które się ze sobą mieszają.. To sprawia, że są bardziej interesujący i głębsi..

Mamy główną bohaterkę, Emily, która jest zraniona przez zdradę swojego chłopaka i postanawia udawać, że ma nowego chłopaka, żeby zrobić mu na złość i wzbudzić zazdrość.. Jest silna, ale jednocześnie wrażliwa..
Potem mamy Chase'a, przystojnego i trochę złośliwego chłopaka, który zgadza się pomóc Emily.. On również ma swoje własne tajemnice i problemy.. Razem tworzą interesującą parę, która odkrywa, że mają ze sobą coraz więcej wspólnego..

Autorka potrafi stworzyć realistyczne dialogi i opisy, które ożywiają historię.. Jej narracja jest płynna i dynamiczna, co sprawia, że trudno oderwać się od czytania..

" - Chcę ci powiedzieć, kochanie, że nawet jeśli kłócisz się z tym chłopcem i są między wami jakieś nieporozumienia , ale pomimo to myślicie o sobie i martwocie się o siebie,to jest ten jedyny. Będziecie mieć jeszcze wzloty i upadki i na pewno będziesz chciała nieraz go zamordować..."

Emily dowiedziawszy się o zdradzie chłopaka, kompletnie się załamuje.. Jednak na imprezie spotyka przystojnego, ale złośliwego nieznajomego o imieniu Chase, który przypadkiem wylewa na nią piwo.. Wkrótce potem, gdy Emily musi skonfrontować się z Mattem, Chase ratuje sytuację, podszywając się za jej nowego chłopaka..

Na początku dziewczyna jest wściekła, ale później wpada na genialny pomysł.. Postanawia zawrzeć z Chase'em układ - on będzie jej udawanym chłopakiem, a ona będzie pilnować jego młodszej siostry, gdy będzie chciał wyjść z domu..

Jednak między nimi zaczyna rodzić się uczucie, nieświadomi, że niektórzy ludzie z ich otoczenia mogą stanąć na ich drodze..

Czy Emily i Chase będą w stanie pokonać przeszkody i znaleźć szczęście razem?

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2024-04-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

?Recenzja?

Premiera 07.04.2024 r.

,,Plan nieidealny" - Anna Szubert

Współpraca reklamowa z @proszynski_wydawnictwo
@proszynski.emocje

Młodzieżówka z wątkiem udawanego związku i nieprawdziwych spotkaniach, ale czy uczucia można udawać ?

Emily to nastolatka, którą rzuca chłopak. Za sprawą dziwnego zbiegu okoliczności prosi nieznajomego o zostanie jej chłopakiem. Nie podoba jej się ten pomysł, ale aby zachować twarz musi podjąć się wszystkich możliwości. Jako młoda kobieta już została zdradzona, cierpi, ale postanawia się odegrać. W ogóle się nie krępuje przy nowym ,,chłopaku", jest po prostu sobą. Często nieznośną i niecierpliwą, ale szczerą. Czasem za mocno ponoszą ją emocje. Jej wadą jest zbyt szybkie wydawanie wyroków. Gdy ktoś jej coś powie, to od razu ma swoje teorie. Złości się, ucieka, albo ma wyrzuty sumienia. Takie zachowanie jest częste, ale przynajmniej umie się do tego przyznać.

Chase to młody chłopak, który postanawia pomóc nieznajomej, ale ,,usidlenie" go wcale nie jest bezinteresowne. Chłopak pomimo młodego wieku wiele nosi na swoich barkach. Musi borykać się z wieloma problemami. Nie jest mu łatwo, ale zawsze znajdzie czas na różne rzeczy. Na udawany związek również znajdzie czas. Myślę, że dzięki niemu oraz imprezom może odetchnąć od tego co się dzieje w jego życiu. Często jest gburowaty i bezpośredni, ale gdy się go pozna bliżej to zyskuje. Stara się zrozumieć wszystko, wysłucha i nawet pomoże.

Tych dwoje postanawia udawać związek, a to wiąże się z wieloma trudnościami i wyrzeczeniami. Każde z nich musi z czegoś zrezygnować. Przykładem są randki, tylko najlepsze jest to, że ona jednak się na jakąś wybiera, a gdy znajduje coś u niego w pokoju, albo widzi tajemnicze sms-y to od razu wysuwa wnioski i się złości. Takie zachowanie nie raz mnie mocno irytowało. Skro jest taka zasad to albo rozmawiamy z sobą, a nie robimy co chcemy. Każde spotkanie, impreza zbliża tych dwoje. Wszelkie rozmowy i wspólne tematy powodują, że uczucia stają się inne, bardziej skomplikowane niż na początku. Żadne z nich nie chce się do tego przyznać, ale w powietrzu już czuć pewien zapach.

Bardzo lekka młodzieżówka z motywem udawanych randek i związku, ale także od nienawiści do miłości. Tylko żebyście nie myśleli, że to taka lekka lektura, bo nie jest. Porusza pewne trudne tematy, które często rzutują na całe życie. Tacy młodzi, a już muszą borykać się z czymś czego nie powinni. Na pewno nie będzie łatwo i kolorowo. Chociaż imprez nie zabraknie. Bohaterowie lubią na nie chodzić, ale oprócz słowa impreza, to tam dzieje się wiele innych spraw. Dzięki temu impreza staje się czymś więcej niż piciem i tańcem.
Bardzo mi się podobała i chętnie poznałabym kolejne książki od tej autorki. Jej styl jest miły, przystępny i prosty. Szybko umie trafić w czytelniczy gust. Nie ma zbędnych opisów, dialogi są pełne i ciekawe. W sumie nie mam się do czego przyczepić, no oprócz irytujących zachowań głównej bohaterki.
8/10