Planeta dobrych myśli

„Planeta dobrych myśli” powstała znienacka. Podczas letnich popołudni, kiedy chwytałam za pióro i rysowałam. A na innych kartkach ołówkiem notowałam to, co samo układało się w akapity i zwrotki. Zaczęłam publikować te myśli na Facebooku. Dwieście lajków. Pięćdziesiąt udostępnień. Tydzień później tysiąc lajków i pięćset udostępnień.

I wszyscy pytali: kiedy to się ukaże jako książka? Proszę bardzo – oto jest. Planeta dobrych myśli.

Wszystko to, w co wierzę i czego jestem pewna. To, co uznaję za 100% prawdę na podstawie wszystkiego, co wiem o życiu i o świecie. A ponieważ długo szukałam mojej drogi i sposobu, żeby stać się szczęśliwym człowiekiem, naprawdę wierzę w to, co piszę i wiem to z najlepszego źródła – czyli z mojego własnego doświadczenia. Warto zmieniać swój sposób myślenia na pozytywny.
Warto ćwiczyć pozytywne myślenie.
Warto nauczyć się żyć bez strachu, uwolnić się od przesądów, uprzedzeń i ograniczeń.
Warto być dobrym i uczciwym.
To, co myślę o sobie i o świecie, który mnie otacza, przekłada się na to, jak wygląda moje życie.
Beata Pawlikowska

Informacje dodatkowe o Planeta dobrych myśli:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-01-23
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788377782033

Kup książkę Planeta dobrych myśli

Planeta dobrych myśli - opinie o książce

Avatar użytkownika - justsmileback
justsmileback
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Krótka, zwięzła i pozytywna lekturka. Bardzo łatwo i szybko się ja czyta. Prosty i dobitny przekaz. Gorąco polecam! :)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-05-09,
Wiedzieliście o tym, że książka może być sympatyczna? To chyba nie jest określenie zazwyczaj używane w stosunku do książki. Ja niedawno znalazłam tomik, który z kolei nie może być opisany trafniej niż słowem ,,sympatyczny" właśnie. ,,Planeta dobrych myśli" autorstwa Beaty Pawlikowskiej to pełen kolorów zbiór myśli i anegdot, okraszonych słynnymi już odręcznymi obrazkami. Ta mieszanka to zastrzyk pozytywnej energii i dobrego samopoczucia. Podróżniczka dzieli się swoimi refleksjami na temat zdrowia, szczęścia, samoakceptacji i życia w zgodzie z drugim człowiekiem. Skupia się również na harmonii pomiędzy ciałem a duszą, udowadniając, że ważne jest nie tylko to, czym żywimy swoje myśli, ale także to, czym żywimy swój organizm. Radzi, jak w pełnym pośpiechu i hałasu świecie znaleźć czas na spokój i ciszę. Poprzez wolne miejsca na stronach zachęca również do notowania własnych przemyśleń. Wiadomo, takich poradników jest wiele. Jednak nie w każdym przypadku możemy zweryfikować, czy autor sam stosuje się do swoich porad i czy faktycznie wie, jak to jest czuć się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. W przypadku Beaty Pawlikowskiej wystarczy sięgnąć po jedną z jej książek bądź posłuchać audycji radiowej by móc to sprawdzić. Podróżniczka nie ukrywa, że w przeszłości borykała się z wieloma problemami m.in. z uzależnieniami, zaburzeniami odżywiania czy przemocą. Jej droga do miejsca, w którym się dziś znajduje, była bardzo wyboista i kręta. A jednak posiadając taki bagaż doświadczeń w ręce, autorka jawi się jako uosobienie szczęśliwego i spełnionego człowieka. Zaraża optymizmem, zachwyca się światem, nie marudzi. Jakim cudem jej się to udało? Jaka jest recepta na szczęście? Pani Pawlikowska chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i wypróbowanymi metodami - swoją miłość do świata przedstawia w książkach podróżniczych, a sposoby na szczęście i samoakceptację zawiera w serii poradników do treningu osobistego. ,,Planeta dobrych myśli" to właśnie taki poradnik w pigułce. Cieszy nie tylko umysł, ale i oczy - dzięki szacie graficznej. Jeśli szukacie lektury, która podniesie was na duchu bądź prezentu dla osoby zmęczonej bieganiną dnia codziennego, to warto kupić bilet na ,,Planetę dobrych myśli".
Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2013,
Planetę dobrych myśli" posiadam od kilku miesięcy, dzięki czemu codziennie do niej zaglądam. Rankiem otwieram ją na przyapdkowej stronie i już wiem z jaką myślą związac cały dzień. Książka napisana jest w prosty, przejrzysty sposób. ŚWIETNE rady na każdy dzień, niezależnie od pogody i sytuacji w jakiej się znajdziemy. Jest to księga niesamowicie ogromnych pokładów pozytywnej energii, miłości i ciepła, w tak szarym otaczającym nas świecie. Żółte kartki sprawiają, że na twarzy mimowolnie pojawia się uśmiech a my nie możemy oderwac wzroku od kolejnych zdań. Czytanie po kilka razy dobrych myśli sprawia, że dobre rzeczy dzieją się w naszym życiu, a przede wszystkim potrafimy je dostrzec i się nimi cieszyc. Szukanie uśmiechu i dobrej energii w każdym milimetrze otaczającego nas świata jest sztuką, która jest bardzo łatwa i w dodatku każdy może się jej nauczyc. Gorąco polecam zakupienie żółtych karteczek :) Jest tam również miejsce na zapisanie własnych spostrzeżeń i przemyśleń.
Avatar użytkownika - Kirhan
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Rozmówki. Niemiecki
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Rozmówki. Niemiecki

Podróżnik dla podróżników. Na bazie swojego podróżniczego doświadczenia i notatek robionych podczas samotnych wypraw...

Blondynka w kwiecie lotosu
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka w kwiecie lotosu

"Kwiat lotosu to święty symbol buddyzmu i ludzkiej duszy. Sięga korzeniami dna stawu i pnie się ku górze. Kiedy kwiat lotosu rozkwita na powierzchni zawsze...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz