Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji

Zabawny, a przy tym przejmujący zbeletryzowany opis pięciu lat pracy w japońskim przedsiębiorstwie. Jak zatrudnia się, pracuje i odchodzi z firmy w Japonii.

Trzydziestoletni bohater rozpoczyna pracę w firmie K. Okazuje się, że jest jedynym obcokrajowcem, pośród sześciuset pracowników korporacji. Musi dostosować się do nowych warunków i wymagań. Przywdziewa strój roboczy, przesiaduje długie godziny w biurze, bierze udział w naradach, wyjeżdża w delegacje i na wycieczki pracownicze, spędza weekendy z Prezesem i wieczory z kolegami z pracy.

Piotr Milewski - urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor bestsellerowych książek Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (2014) i Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (2015) oraz Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat (2018). Współautor książek Hokkaido - Japonia bez gejsz i samurajów (2006), Azja. Opowieści podróżne (2018) oraz Wyspa. Opowieści podróżne (2019). Trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego ,,Książki". Nominowany do nagrody magazynu ,,National Geographic Traveler". Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną.

Informacje dodatkowe o Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2020-02-26
Kategoria: Podróżnicze

Tagi: bóg Klasyczna literatura podróżnicza

Kup książkę Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji

Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji - opinie o książce

Nie mogłabym pracować w japońskiej korporacji. Bardzo dobrze się czyta. Ciekawy reportaż.

Interesująca historia, ale do puenty trzeba samemu dotrzeć :)

Całkiem dobra książka. Podziwiam autorka, że wytrzymał w takiej pracy ponad 5 lat. Myślałam, ze u mnie jest sporo biurokracji i na wszystko trzeba pisać podania, ale japoński styl pracy jest dużo cięższy. Chociaż na końcu prezes ładnie się zachował.

Avatar użytkownika - Fjorton
Fjorton
Przeczytane:2024-04-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2024,
Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta
Piotr Milewski0
Okładka ksiązki - Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta

Drukarz, wytwórca tofu, fryzjer bossa yakuzy, wróżbita, kapłan buddyjski, bezdomny. Co ich łączy? Wszyscy mieszkają w dawnym Dolnym Mieście. Tokio, jedna...

Rok nie wyrok
Piotr Milewski0
Okładka ksiązki - Rok nie wyrok

Skandalizujący reportaż z przymusowego odwyku w towarzystwie czarnoskórych Amerykanów i amerykańskich Portorykańczyków o mocno nadwyrężonej...

Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska