Plastikowy mag

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-11-17
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788367014458
Liczba stron: 288
Tytuł oryginału: The Plastic Magician
Tłumaczenie: Monika Wiśniewska

Tom 4 cyklu Papierowy Mag

Ocena: 6 (3 głosów)

Alvie Brechenmacher jest młoda, ambitna i gotowa na sukces. Ze Stanów Zjednoczonych trafia do Anglii i nie może uwierzyć w swoje szczęście. Nie tylko zacznie zgłębiać najbardziej pożądaną dziedzinę magiczną, jaką jest politwórstwo, czyli magia plastiku, ale będzie też pobierać nauki od wybitnego maga. Marion Praff to prawdziwa legenda!

Dziewczyna rzuca się w wir nauki i nowych obowiązków. Jest zdeterminowana, aby stworzyć jak najwięcej wynalazków. Niestety ktoś bacznie przygląda się jej poczynaniom.

Rywale nie śpią i nie zamierzają grać uczciwie. Okazuje się, że w magicznym świecie wszystkie chwyty są dozwolone, a niektórzy posuną się nawet do kradzieży cudzych patentów, byle tylko zapewnić sobie sławę i bogactwo...

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Plastikowy mag

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Plastikowy mag

Mogłoby się wydawać, że historia magów z ciekawymi mocami już się zakończyła, a jednak nie. Przenosimy się trochę w czasie, do innej, mniej znanej dziedziny, gdzie poznajemy Alive. Jest to dziewczyna, która zaczyna praktykę jako Politwórca u jednego z najbardziej znanych magów tej dziedziny. Jest gotowa do nauki i do tego, by odkryć coś nowego i innowacyjnego. Razem ze swoim mentorem wpadają na pomysł, który może odmienić życie wielu osobom. Jednak sprawy się komplikują, bo w tym rodzaju magii, każdy chciałby być w czymś pierwszy i zszokować świat, dlatego zawiść i zazdrość są tutaj na bardzo wysokim poziomie. Alive przekonuje się o tym już pierwszego, gdy próbuje dotrzeć do domu maga. Na jaki pomysł wpadła dziewczyna? Czy uda im się tego dokonać? Do czego może doprowadzić zazdrość? 

 

O poprzednich tomach tej serii dość dużo się wypowiadałam, bo uważam, że to naprawdę świetna młodzieżowa seria. Było to coś nowego, świeżego i wciągającego. Byłam ogromnie ciekawa co nowego wymyśliła autorka, no i cóż, kolejny raz mnie zachwyciła! Powrót do tego świata był niesamowitym przeżyciem i chciałabym aby powstało jeszcze więcej tomów, bo w sumie przy zakończeniu autorka zostawiła sobie furtkę z tematem, który można by było pociągnąć.


Fabuła została ciekawie poprowadzona, bo na wielu płaszczyznach. Mamy tutaj szkolenie na maga, przygotowanie do Kongresu Wynalazców, sprawy sercowe głównej bohaterki i poruszonych zostało też kilka kwestii ogólnych, które mogą dotykać każdą/każdego z nas. Dodatkowo jest wątek lekko kryminalny. Także dużo się tutaj dzieje, a czytanie sprawia ogromną radość.
Bohaterowie zostali także ciekawie wykreowani. Alive to dziewczyna ambitna, z głową pełna pomysłów i nastawiona na realizację celu. Ma trochę kompleksów ze względu na swój wygląd i to powoduje kilka komicznych sytuacji. Do tego nie wiem dlaczego, autorka wymyśliła by była ona niezdarna. Jest szalenie inteligentna, pomysłowa, zaradna i uparta, a potrafi się potknąć na prostej drodze. Mag Praff zaś to osoba, która jest znana na świecie nie szczyci się tym, unika rozgłosu i zajmuje się zagłębieniem magii. Jest ciepły, dobroduszny i pomocny. Dla dziewczyny jest wyrozumiały, zaraża ją pasują i jest uczciwy. Bardzo go polubiłam i sama chciałabym mieć takiego mentora.
Podsumowując, jak dla mnie ten tytuł trzyma poziom poprzednich. Mamy okazję poznać inną dziedzinę magii, która dopiero raczkuje i ile można za jej pomocą dokonać. Bohaterowie są świetnie wykreowani i czytało się ją z wielką przyjemnością. Pochłania się ją jednym tchem, dużo się dzieje i razem z bohaterami poszukujemy rozwiązań zagadek. Ci, którzy nie czytali poprzednich tomów nie muszą się martwić można ją czytać bez znajomości poprzednich. Chociaż kilka postaci się pojawia, to jednak nie jest tutaj nic zdradzone. Jest za to, to fajny smaczek dla tych, co znają poprzednie. Cieszę się, że mogłam powrócić do tego świata i mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec, a Alive nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, bo to co odkryła na końcu powieści może być rewolucyjne dla świata magii i podziałów na specjalizację!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-12-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 2021, Fantasy, 52 książki 2021,

"Plastikowy mag" Charlie N. Holmberg to powieść należąca do gatunku fantasty.

Zanim przejdę do streszczenia fabuły chciałabym wspomnieć, że byłam wprost zachwycona, kiedy zorientowałam się, że powstała kolejna część ze świata "Papierowego maga". Wprost uwielbiam tę serię. Podczas czytania zapominam, że jestem w domu i przenoszę się do kart opisanych stron. Moim zdaniem właśnie to jest znacznikiem dobrej, a nawet wręcz rewelacyjnej książki. Mój zachwyt osiągnął apogeum, kiedy okazało się, że ta historia jest historią całkiem odmienną od poprzednich części, ponieważ nie jest to kontynuacja przygód Ceony.

Alvie Brechenmacher jest młoda i bardzo ambitna. Przede wszystkim jest jednak pełna pasji i inteligentna. Od samego początku widać jej zapał i zachwyt. Nie tylko zacznie zgłębiać politwórstwo (magia plastiku), ale również będzie miała praktykę u wybitnego maga. Marion Praff jest prawdziwą legendą!


Alvie chce wynaleźć jak najwięcej wynalazków jednak nie wie, iż jest bacznie obserwowana. To historia o tym do czego zdolni są ludzie z pragnienia sławy, pieniędzy, nawet z zazdrości czy z zawiści. To również opowieść o pasji, marzeniach, przyjaźni czy życzliwości.
Pochłonęłam tę powieść w natychmiastowym tempie. Po skończeniu czytania miałam niedosyt, także mam nadzieję, że doczekam się kontynuacji. Ogromnie pokochałam ten świat.


Fabuła prowadzona jest w bardzo ciekawy sposób. Autorka niewątpliwie ma talent i lekkie pióro! Bohaterowie są niebanalni i z miejca ich pokochałam.

Ta powieść nie tylko zachwyca, ale również ozdobi biblioteczkę każdego czytelnika!


4 tom z serii o "Papierowym magu" z pewnością nie zawiedzie. Autorka jak już to udowodniła w poprzednich tomach niezmiennie zachwyca. A co ważne! 4 tom można przeczytać niezależnie od poprzednich trzech, gdyż pojawia się tylko jedna wzmianka o bohaterach z poprzednich trzech części. Chociaż występuje jeden bohater, którego część na pewno będzie kojarzyć z ostatniego tomu i z chęcią pozna jego dalsze losy ;)


Podsumowując zdecydowanie jest to powieść należąca do godnych do polecenia. Zdecydowanie zachęcam i życzę miłej lektury dla tych którzy się zdecydują!

Link do opinii
Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2022-01-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Moje 2022,

http://zycieipasje.net/2022/01/szpieg-w-ksiegarni-plastikowy-mag-charlie-n-holmberg-recenzja/

Link do opinii

Kolejna bardzo dobra książka autorki. Żałuję tylko trochę, że Ceony pojawiła się tylko w jednej scenie.

Link do opinii
Inne książki autora
Papierowy Mag
Charlie Holmberg0
Okładka ksiązki - Papierowy Mag

Wciągające fantasy w steampunkowym wydaniu! Wkrocz do świata magów, w którym wszystko jest możliwe. Miej się jednak na baczności. Ceony...

Szklany mag
Charlie Holmberg0
Okładka ksiązki - Szklany mag

Drugi tom serii pełnej magii - kontynuacja ,,Papierowego Maga" Charlie Holmberg ,,Nie trzeba być w posiadaniu mrocznej magii, aby robić mroczne rzeczy" Minęło...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy