P這mienna siedemnastka

Tom 17 cyklu Stephanie Plum
Ocena: 4.33 (3 g這s闚)

Nie ma dymu bez ognia, a nikt nie wie tego lepiej ni 這wczyni nagród z New Jersey Stephanie Plum.

Na pustej parceli budowlanej Vincenta Pluma porzucane s martwe cia豉. Nikt nie wie, kim jest zabójca i jaki jest klucz wyboru ofiar. Oczywiste jest natomiast, 瞠 nazwisko Stephanie jest na li軼ie zabójcy i to, 瞠 ma這 jest czasu na jego znalezienie. Na dodatek w Trenton pojawia si by豉 gwiazda pi趾i no積ej z czasów licealnych Stephanie. Czy jej rozterki sercowe maj szans si zako鎍zy?

Ca豉 rodzina bowiem d捫y do tego, aby trzydziestolatka w ko鎍u sie ustatkowa豉. Gdy na dodatek babcia Joe Morellego spojrzy na Stephanie "urocznym okiem", b璠zie to znak, 瞠 nadszed czas, aby uciec z miasta. Morderca czaj帷y si za rogiem, gar嗆 gor帷ych m篹czyzn, a tak瞠 zlecenie schwytania ta鎍z帷ego nied德iedzia i emerytowanego wampira wygl康a na to, 瞠 篡cie Stephanie pójdzie z dymem.

Informacje dodatkowe o P這mienna siedemnastka:

T逝maczenie: Dominika Repeczko

wi璚ej

Kup ksi捫k P這mienna siedemnastka

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

P這mienna siedemnastka - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2017-07-10, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Lepsza od Jamesa Bonda, 鄉ieszniejsza ni Bridget Jones. P這mienna siedemnastka to jak si s逝sznie domy郵acie siedemnasta cz窷 cyklu o Stephanie Plum, a moje czwarte spotkanie z trzydziestolatk z New Jersey, bardziej znanej jako 這wczyni nagr鏚. Ka盥a z cz窷ci to inna sprawa, oddzielna historia i nowe przygody, wi璚 czyta mo積a w dowolnej kolejno軼i i 鈍ietnie si przy tym bawi. Tym razem mamy zw這ki na pustej dzia販e budowlanej Vincenta Pluma, a nazwisko Stephanie znajduje si na li軼ie zab鎩cy. Na domiar z貫go, zjawia si trzeci adorator - by豉 gwiazda footballu z czas闚 licealnych (jakby by這 ma這 dw鏂h, Morreli i Komandos). Wida, 瞠 k這poty sercowe nie zamierzaj opu軼i Steph. Pojawia si ta鎍z帷y nied德ied i... emerytowany wampir. Jest te godna rywalka babci Mazurowej - babka Joego Morellego, rzucaj帷a kl徠wami na prawo i lewo. M闚i wam, b璠zie si dzia這, intensywnie. A po za tym mamy ca造 czas t sam Stephanie Plum (nazywan czule 奸iweczk), niezdarn i nieudoln 這wczyni nagr鏚 o ci皻ym j瞛yku, kt鏎a nie lubi broni, mieszka z chomikiem, ma ca趾owicie pogmatwane 篡cie uczuciowe, a 瞠by nie umrze z g這du wpada do domu rodzinnego, gdzie ka盥y chcia豚y j zeswata. Opr鏂z Stephanie mamy, jak zawsze, plejad bardzo ciekawych i oryginalnych postaci, kt鏎e w zale積o軼i od okoliczno軼i zmieniaj si w przyjaci馧 lub wrog闚. Sama Stephanie jest niesamowicie barwn os鏏k, roztrzepan i roztargnion. Ma wyj徠kow zdolno嗆 pakowania si w r騜ne k這poty i kaba造. A z opresji ratuj j niezmiennie niezawodni, Komandos lub Morreli. Steph poczuciem humoru rekompensuje wszystkie niedoci庵ni璚ia. I po prostu nie spos鏏 jej nie lubi. Jak sama Janet Evanovich m闚i w wywiadach, porzuci豉 pisanie romans闚, kt鏎e nie sprawia造 jej ju przyjemno軼i i po obejrzeniu filmu Zd捫y przed p馧noc z Robertem De Niro i Charlesem Grodinem postanowi豉 postawi wszystko na jedn kart i napisa krymina. I dobrze si sta這. Evanovich wspomina, 瞠 posta Stephanie jest krzy鄴wk charakter闚 jej i jej c鏎ki. Notabene bardzo interesuj帷ymi osobami musz by obie panie. Tak niewiele brakowa這, a by鄉y si o tym nie przekonali, gdy przez dziesi耩 lat nie by這 ch皻nego do wydania pierwszej cz窷ci przyg鏚 奸iweczki. P這mienna siedemnastka to akcja, zawrotne tempo i, jak wcze郾iej napisa豉m, mn鏀two dobrego humoru. Niekt鏎zy na pewno b璠 si za鄉iewa do 貫z. Ja jestem troch bardziej pow軼i庵liwa, ale to nie znaczy, 瞠 si nie 鄉ia豉m. Seria, kt鏎a nie ma ko鎍a? Je瞠li tylko Janet Evanovich si nie wypali i ca造 czas b璠zie trzyma豉 taki poziom, to dla mnie cykl o Stephanie Plum mo瞠 mie i pi耩dziesi徠 cz窷ci. Zadziwiaj帷e jest to, 瞠 taka d逝ga seria jest tak bardzo popularna. Powie軼i o troch zwariowanej Stephanie Plum sprzedaj si jak 鈍ie瞠 bu貫czki i okupuj pierwsze miejsca list bestseller闚. Odpowied mo瞠 by tylko taka: ksi捫ki te s po prostu bardzo dobrze napisane, a dzi瘯i komediowej stronie czytaj si lekko i przyjemnie. Idealne na ka盥 por roku. Potrafi rozchmurzy nawet ponuraka. Zdecydowanie polecam.
Avatar u篡tkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2016-12-27, Przeczyta豉m,

I cho z pocz徠ku to nieko鎍z帷e si pasmo problemów mo瞠 ciut dziwi odbiorc, to po którym tomie by豚y on zdziwiony brakiem k這potów. Ot, taki urok gównej bohaterki. Ka盥y z nas zna takiego cz這wieka, który przyci庵a tarapaty jak magnes i nic tu nie poradzi inteligencja, ogromna charyzma czy nawet królicze 豉pki. Stephanie jako 這wca nagród ma ci庵貫 problemy nie tylko z uciekaj帷ymi przest瘼cami, lecz tak瞠 z nieustannym brakiem kasy. Jedno prowadzi do drugiego, ale na ca貫 szcz窷cie ma niesamowitych przyjació, którzy s tak niecodzienni w swoim zachowaniu i charakterach, 瞠 a przyjemnie si o nich czyta.

Wpadki w pracy, wpadki w otwartym 篡ciu mi這snym i wreszcie wpadki w domu - to kwestie, z którymi musi mierzy si Stephanie na co dzie. Ale z drugiej strony ma Komandosa, który zawsze po篡czy jej drogi samochód jak tylko 豉dnie si u鄉iechnie. Co wi璚ej, ma Joe, który ch皻nie zaci庵nie j do ó磬a jak przysta這 na nami皻nego W這cha. A jakby atrakcji by這 ma這, obecnie jej miejscem pracy jest dziwny autobus, którym kieruje wielki hobbit z ma造m rozumkiem.

Calo嗆 recenzji na zukoteka.blox.pl

Avatar u篡tkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2016-12-21, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki - 2016, Mam,
Tradycyjnie jak to ju u Janet Evanovich bywa, raz mamy wzloty, raz upadki. Ta ksi捫ka by豉 raczej z kategorii upadku. Akcja powolna i nieco nudna, sytuacji nie ratowa豉 nawet kl徠wa Vordo (kl徠wa rozwi您這軼i seksualnej), rzucona na Stephanie przez babk Morellego. Mimo tych zarzut闚, ksi捫k czyta這 mi si jednak dobrze, ale to przez to, 瞠 po prostu jestem ju z篡ta z bohaterami tej serii i po prostu lubi czyta o ich przygodach. Komandosa i Lul kocham ca造m sercem wi璚 znowu z niecierpliwo軼i b璠 wyczekiwa na kolejn cz窷, bo po zako鎍zeniu 17tki zastanawiam si czy jest szansa, 瞠 akcja 18tki b璠zie si toczy gdzie indziej ;)
Avatar u篡tkownika - stokrotka22
Inne ksi捫ki autora
Wystrza這wa Dziewi徠ka
Janet Evanovich0
Ok豉dka ksi您ki - Wystrza這wa Dziewi徠ka

Ksi捫ki Janet Evanovich s jak kolejne odcinki dobrego serialu - 鄉ieszne, szybkie i wci庵aj帷e. Ka盥a kolejna to inna historia oraz nowe przygody Stephanie...

Smakowita pi皻nastka
Janet Evanovich0
Ok豉dka ksi您ki - Smakowita pi皻nastka

Przepis na katastrof: Znany kucharz Stanley Chipotle przyje盥瘸 do Trenton, aby wzi望 udzia逝 w konkursie kulinarnym i traci g這w - dos這wnie. Dodaj...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Alfabet polifoniczny