Pluszowy Zajączek

Tom 1 cyklu Pluszowy Zajączek

Zbliżają się Święta, Jacek sadza na biurku swojego ukochanego Pluszowego Zajączka i pisze list do Mikołaja. Rysuje pięknego zajączka, a pod spodem prosi, aby Mikołaj przyniósł taki właśnie prezent jego siostrzyczce Gabrysi. Pluszowy Zajączek nie umie czytać, myśli więc, że Jacek chce go zamienić na nową maskotkę i zrozpaczony zabiera list spod poduszki. Rozumie jednak że postąpił źle i, chcąc naprawić błąd, w dzień Wigilii wyrusza na poszukiwanie Mikołaja. Nie jest to łatwe, ale na szczęście poznani na podwórku Bałwanek, psotnik Mróz i przemądrzała Wrona pomagają mu dostarczyć list na czas.

Iwonna Buczkowska

Umysł ma ścisły - ukończyła Politechnikę Warszawską. Serce liryczne - wszak pisze wiersze.

Jest laureatką wielu konkursów literackich, recytatorskich i piosenki autorskiej.

Pisze wiersze, teksty piosenek, opowiadania, scenariusze, libretta musicali.

Lirycznie i satyrycznie, równie chętnie dla dorosłych jak i dla dzieci.

Do jej wierszy napisali muzykę m. innymi: Jerzy Satanowski, Urszula Borkowska, Paweł Stankiewicz, Roman Ziemlański, Małgorzata Biesaga.

Jej teksty satyryczne, w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego Radia, od lat pojawiają się w programie trzecim Polskiego Radia.

Na swoim koncie ma kilkanaście książek, jej wiersze i scenariusze zajęć są też w podręcznikach dla dzieci.

Jest autorką książki dla dzieci: ,,O doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku" (Wydawnictwo BIS)

Informacje dodatkowe o Pluszowy Zajączek:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje:Katarzyna Bukiert

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Pluszowy Zajączek

Pluszowy Zajączek - opinie o książce

Kiedy Pluszowy Zajączek widzi, jak jego przyjaciel pisze list do Mikołaja, robi mu się bardzo przykro. Myślał, że mimo tego, że chłopiec jest coraz starszy, nadal on jest dla niego ważny. Jednak w liście Jacek prosi Mikołaja o nową maskotkę. Pluszowy Zajączek postanawia zachować list, aby nigdy nie dotarł do nadawcy, aby on nie został zamieniony na inną, nową zabawkę. Jednak po pewnym czasie dopadają go wyrzuty sumienia i postanawia dostarczyć list Mikołajowi. Czy zdąży? Czy Jacek naprawdę chciał go wymienić?

Co prawda okres Mikołaja dawno za nami, ale zanim się oglądniemy, będzie kolejny, a tę książkę po prostu muszę wam pokazać. Historia Pluszowego Zajączka jest piękna, wzruszająca i bardzo wartościowa. To książka z przesłaniem, z morałem, o którym warto z dzieckiem porozmawiać.

Tekstu jest dość dużo, jednak jest tak wciągający, że dziecko nawet nie zauważa, kiedy docieramy do ostatniej strony.

Ilustracje mnie zachwycają. Są piękne, duże, w zimowej scenerii, adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Książka posiada twardą i solidną okładkę, dzięki której nie zniszczy się szybko.

„Pluszowy Zajączek” to książka ślicznie wydana książka z cudowną historią. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Jest pewien dom, pełen rodzinnego ciepła i dziecięcej radości. Poza rodzicami, mieszka w nim Jacek i jego mała siostrzyczka Gabrysia.
Jacek ma swojego ukochanego pluszowego zajączka. Nie jest już tak piękny, mięciutki i kolorowy jak dawniej. Dlatego, gdy przytulanka odkrywa list do Mikołaja, który napisał ukochany Jacek, postanawia go ukryć. Jest zrozpaczony tym, o co prosi chłopiec i załamany, że jego dni w tym wspaniałym domu są policzone...
W końcu, im bliżej magicznego, grudniowego dnia, Zajączka rusza sumienie. Postanawia odnaleźć Mikołaja i oddać mu list. Pomagają mu w tym przyjaciele - Bałwanek z przydomowego ogródka, Mróz i Pani Wrona.
W czasie tej szeroko zakrojonej akcji znalezienia Mikołaja i dostarczenia mu skradzionego listu, okazuje się, że... Jacek wcale nie chce pozbyć się swojego ukochanego pluszaka. Kocha go tak bardzo, że marzy o podobnym dla ukochanej siostrzyczki...
Czy przyjaciele zdążą na czas?

"Pluszowy zajączek" autorstwa Iwonny Buczkowskiej, to fantastyczna, ciepła, wzruszająca opowieść dla najmłodszych. Już od małego, dzieci powinny kojarzyć kilka podstawowych "zasad", jakie pomogą im w funkcjonowaniu w świecie. Jakich? Między innymi takich, jak proszenie o pomoc. To nie jest wstyd, a razem można zdziałać więcej niż podczas walki w pojedynkę. Kolejną jest umiejętność przyznania się do błędu, pomyłki. Wielu z nas nadal uważa to za słabość, wstyd. A tak wcale nie jest. To bardzo ważna, pozytywna cecha!
Mróz - nie od początku jest pozytywnym bohaterem. Ale dzięki temu, łatwo pokażemy dziecku zły wpływ wyśmiewania się i złośliwości. Takich przykładów jest naprawdę wiele. Iwonna Buczkowska w fantastyczny sposób w ciepłą i świąteczną opowieść, wplotła istotne cechy każdego człowieka. Nie tylko te pozytywne. Mam wrażenie, że więcej jest tych negatywnych, ale dobrze! Ponieważ w miarę rozwoju sytuacji, pokazuje jak można "zło" przemienić w "dobro". Jak można wady zmienić w zalety.
Książka porusza cudowny temat - wrażliwości. A obok niego również miłości, więzi pomiędzy rodzeństwem. Jest dedykowana dzieciom w wieku 3-5 lat, ale i starsze mogą dużo nauki wynieść poznając historię Zajączka.

Wisienką na torcie są niesamowite ilustracje autorstwa Katarzyny Bukiert. Ciepłe, kolorowe, przyciągające uwagę i w cudowny sposób oddające atmosferę świąt, oczekiwania, a nawet zimy!
Wspaniale współgrają z treścią książki, tworząc spójną całość.

Książka "Pluszowy zajączek" jest wspaniała nie tylko na zimowe, grudniowe wieczory. Ale właśnie w takim czasie, szczególnie gdy za oknem czuć wiosnę, wprowadza nas w magiczny czas oczekiwania, w magiczny grudzień...

Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2019-12-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2019, Mam,

Niezwykle pouczająca, pełna ciepła i przyjaźni książka dla najmłodszych i nie tylko... Pluszowy zajączek pokazuje, że każdy popełnia błędy i nie jest to niewybaczalne, bo najważniejsze jest to, by umieć je naprawić. Tak właśnie zrobił tytułowy Pluszowy Zajączek. Poczuł się zazdrosny, kiedy Jacek narysował w liście do św. Mikołaja pluszowego zajączka. Przestraszył się, że kiedy jego ludzki przyjaciel dostanie nowego pluszaka, on, stary i zniszczony, trafi do ciemnego pudła. Dlatego postanowił schować list, by św. Mikołaj go nie dostał. Ale sumienie nie dawało spokoju i tak oto Pluszowy Zajączek rusza w podróż, by odnaleźć św. Mikołaja i dostarczyć list Jacka. Jeśli chcecie wiedzieć, czy jego misja zakończy się powodzeniem, to koniecznie sięgnijcie po „Pluszowego Zajączka”.