Po drugiej stronie

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-03-01
ISBN: 978-83-8147-256-2

Tom 2 cyklu Po drugiej stronie

Drugi tom pasjonującej powieści o losach zawiedzionej przyjaźni i nieodwzajemnionej miłości. A także o tym, czy można, na przekór wszystkiemu, a przede wszystkim wbrew sobie, naprawić błędy, które popełniło się w przeszłości. Czy da się uchronić dzieci od konsekwencji złych decyzji, podjętych przed laty? I czy na pewno warto to robić? To tylko
jedno z pytań, jakie zadaje sobie Blanka, nauczycielka języka polskiego w liceum. Pamiętnik jej przyjaciółki Justyny odkrywa przed nią kolejne elementy układanki, a w głowie Blanki powoli tworzy się pełny obraz przeszłości. W tle opowieści zmagania zwykłych ludzi z dramatyczną historią drugiej połowy lat siedemdziesiątych i stanu wojennego w Polsce.

Agnieszka Janiszewska, znana z porywających powieści obyczajowo-historycznych, tym razem również szykuje swoim czytelnikom prawdziwą literacką ucztę. Zapierająca dech w piersiach historia rodzinna, pełen tajemnic pamiętnik i niejednoznaczna postać głównej bohaterki – to gwarancja doskonałej lektury zarówno dla starszych, jak i młodszych odbiorców.

Tagi: powieść obyczajowa powieść historyczna

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Po drugiej stronie

Opinie o książce - Po drugiej stronie

Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2019-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Dalszy ciąg opowieści o Blance, jej przeszłości i teraźniejszości. Wszystko zostaje wyjaśnione i tylko my sami możemy stwierdzić, czy postać głównej bohaterki jest nam bliska, czy ją polubiliśmy, czy jej postępowanie zadziwia.

Jest to druga część o przyjaźni pogrzebanej za życia. Główna bohaterka wraca wspomnieniami do przeszłości, zagłębia się w lekturę pamiętnika przyjaciółki, odbywa rozmowy z jej ojcem i stopniowo odkrywa nieznaną lecz bolesną prawdę.
Konsekwencje nieodwzajemnionej miłości,skutkujące zerwaniem wieloletniej przyjaźni i wpływające na jej dalszą niezbyt udaną przyszłość.
Po jakimś czasie zrozumiała, że przegrała swoją walkę,runęły iluzje i marzenia, które stworzyła, zniszczyła swoje szczęście. Kiedy jej przyjaciółka osiągnęła to, czego pragnęła ich relacje radykalnie się zmieniły i przyszłe plany trzeba było zweryfikować ze względu na zaistniałe okoliczności.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,
Po drugiej stronie
Agnieszka Janiszewska0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie

Z końcem sierpnia 1996 roku Blanka Miller staje w progach swojej dawnej szkoły. Jej małżeństwo zakończyło się rozwodem i kobieta powróciła z Poznania...

Urok późnego lata Tom 1
Agnieszka Janiszewska0
Okładka ksiązki - Urok późnego lata Tom 1

Czy za błędy popełnione w młodości trzeba płacić przez całe życie?Dzieciństwo małej Ady rozpoczyna się od tragedii, która położy się cieniem na...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło