Pocałunek śmierci

Śmierć się zjawia pod wieloma postaciami, lecz w Wenecji przybywa wodą.Marko i Sorrel muszą odnaleźć zaginionych ojców. Krok w krok podąża za nimi dziwny mężczyzna z szablą. Tylko on wie, że we mgle nad laguną czai się nieśmiertelne zło.Nadchodzi karnawał, czas odwrócenia reguł. Czy tajemnicza królowa zdoła to wykorzystać i narzucić miastu swoje panowanie?Odkrywanie legend, które dały początek mitowi wampira, jest fascynujące. Nie ma zasypanego śniegiem cmentarza, który byłby bezpieczny, grobu, który pozostałby nietknięty, przeznaczenia, które by się nie wypełniło. Ale te opowieści nie są pełne jedynie mroku. Jest w nich także miejsce na rozpacz i grozę.

Informacje dodatkowe o Pocałunek śmierci:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Przygodowe
Tytuł oryginału: The Kiss of Death
Tłumaczenie: Maciejka Mazan

Kup książkę Pocałunek śmierci

Pocałunek śmierci - opinie o książce

Marko chcąc odnaleźć zaginionego ojca trafia do Wenecji. Tam poznaje Sorrel - córkę przyjaciela ojca, u kórego ten jeszcze niedawno był widziany. Ojciec Sorrel cierpi na bezsenności, która przyprawia go o utratę zmysłów. Młodzi rozpoczynają poszukiwania, a ich tropem podąża człowiek z mieczem. Szczerze mówiąc, kiedy sięgałam po tę książkę to myślałam, że do czynienia mam z kryminałem osadzonym w Wenecji, jednak okazało się, że owszem, miasto się zgadza, no i trup się ściele gęsto, ale nie chodzi tu o wytropienie "zwykłego" mordercy a o uchronienie się przed wampirem. Powieść niewielkich rozmiarów, niespecjalnie wciągająca, według mnie nieciekawa i nie uważam tak ze względu na wampiry - choć mnie tu zaskoczyły - to nie mam nic przeciwko nim. To raczej akcja i styl nie zadziałały na korzyść tego horrorku.
Fantastyka mijana przez weneckie gondole, dziesiątki zamieszkanych i niezamieszkanych wysp wśród kanałów oraz okryte pelerynami postaci w maskach. Nie od dziś wiem, że Marcus lubi podejmować tematy nietypowe, niewybierane przez innych autorów jego gatunku. I jak najbardziej cenię go za to. W ilu książkach znajdziecie bowiem opowieść o włoskich wampirach, zaginionych ojcach, z których jeden cierpi na okrutną bezsenność oraz dwójce nastolatków, którzy idąc ich tropem wpadają na ślad Królowej Cieni? Tak myślałam.
Avatar użytkownika - MArtT
MArtT