Poczytaj mi, mamo. Księga druga

Tom 2 cyklu Poczytaj mi, mamo

Z okazji dziewięćdziesięciolecia „Naszej Księgarni” postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze książeczki, jakie przez lata ukazywały się w serii „Poczytaj mi, mamo”. Publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy, jak kiedyś, towarzyszyły prace wybitnych plastyków.
Po entuzjastycznym przyjęciu przez krytyków i czytelników Księgi pierwszej znów otwieramy drzwi do pełnego magii i nostalgii królestwa naszego dzieciństwa...

W tym tomie znajdziecie następujące poczytajki:
"Zarozumiała łyżeczka"

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-11-09
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tłumaczenie: brak
Ilustracje:Elżbieta Gaudasińska, Edward Lutczyn, Wanda Orlińska, Zbigniew Rychlicki, Mirosław Tokarczyk

Kup książkę Poczytaj mi, mamo. Księga druga

Poczytaj mi, mamo. Księga druga - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
Doskonale utrzymany poziom z tomu pierwszego. Tu także mamy 10 kolorowo ilustrowanych bajeczek w większości pisanych prozą, ale jest też trochę wierszowanych. Bardzo podobają mi się ilustracje Lutczyna, który ilustrował dwie historyjki z tego zbioru. Spodobał mi się też wstęp, dzięki któremu zwróciłam uwagę na niektóre szczegóły w czytanych później bajkach. Za duży plus książki uważam pojawienie się opowiadania Małgorzaty Musierowicz, która udowadnia, że potrafi dobrze pisać nie tylko dla młodzieży, ale także dla najmłodszego czytelnika. Po takiej lekturze nie pozostaje mi nic innego, jak tylko sięgnięcie po dokładkę.
Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 4, Przeczytałem, Dla dzieci, Mam, WYZWANIE 12 KSIĄŻEK 2014,
Przy tomie drugim miałem podobne odczucia, co przy pierwszym. Bajki przyjemnie się czyta, ale to już nie to samo niż kiedy było się dzieckiem. Tym razem żadnej z tych historyjek nie znałem wcześniej.

Jak mimo przenieść się do świata bajek z mojego dzieciństwa. Po raz kolejny sięgnęłam do kultowej serii i znów cieszę się jak dziecko. Pouczająca bajka o zarozumiałej łyżeczce i o chłopcu szukającym przyjaciela zasługują na szczególną uwagę. Świat staje się magiczny i pełen życia dzięki dźwiękom z rur (Co w rurach piszczy). Oj warto sięgnąć po bajki z tego zbioru.

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum