Pod Huncwotem

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7414-388-2
Liczba stron: 338

Ocena: 5 (3 głosów)

Mieszkańcy małego, cichego Long Piddleton w hrabstwie Northamptonshire w środkowej Anglii zawsze obawiali się przybyszów. Pewnego razu ich spokój został poważnie zakłócony, a miasteczko pogrążyło się w paraliżującym strachu. Dwa miejscowe puby stały się bowiem sceną okrutnych morderstw. Przed wejściem do Pod Jackiem i Młotem ktoś powiesił mężczyznę, a Pod Huncwotem znaleziono trupa z głową wciśniętą do beczki piwa. Kim jest zabójca? Jak bardzo jest szalony i skąd przybył? Władze miasteczka zatrudniają do rozwikłania tej dziwnej zagadki Richarda Jury ego, przystojnego i melancholijnego policjanta ze Scotland Yardu, który właśnie otrzymał długo oczekiwany awans na stopień nadkomisarza. Czy dociekliwość i skrupulatność Jury ego i jego oryginalnego współpracownika, Melrose a Planta, wystarczą, aby wykryć mordercę i przywrócić spokój w Long Piddleton? Pod Huncwotem to debiut literacki Marthy Grimes, która dziś jest już autorką kilkudziesięciu książek, a zarazem pierwsza powieść z cyklu o detektywie Jurym. Tworząc swojego bohatera, Grimes bez wątpienia pamiętała o takich klasycznych postaciach literatury kryminalnej, jak lord Peter Wimsey Dorothy Sayers czy Herkules Poirot Agathy Christie.

Kup książkę Pod Huncwotem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pod Huncwotem

Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2014-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dobry, tradycyjny, angielski kryminał. Mała mieścina, szereg zbrodni, ograniczona pula podejrzanych i zero polityki. Dla mojego umysłu i rozszalałej wyobraźni był to raj. Dodatkowo bardzo przypadł mi do gustu błyskotliwy główny inspektor, a także lokalny dziedzic tryskający ironią i poczuciem humoru. Razem stanowili cudowny duet przedzierający się przez rzesze barwnych postaci i absurdalnych zdarzeń.
Link do opinii
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:,
Cykl przygód insp. Jury`ego nie jest przeznaczony dla zwolenników szybkiej akcji. Raczej dla wielbicieli wyrafinowanego humoru, smaczków i ciekawego klimatu. Grimes pisze niezwykle barwnie. Zagadki kryminalne są okazją do pokazania niesamowitych postaci, zachwytu nad angielską prowincją, opisu specyficznej rywalizacji między dwoma inteligentnymi osobnikami płci męskiej. Te powieści budzą sprzeczne uczucia, ja jednakże czytam je z ogromną przyjemnością.
Link do opinii
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2008-01-08, Ocena: 4, Przeczytałam,

Kup książkę Pod Huncwotem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Przystań Nieszczęsnych Dusz
Martha Grimes0
Okładka ksiązki - Przystań Nieszczęsnych Dusz

Dziewiąta powieść znakomitej amerykańskiej pisarki kryminałów! Martha Grimes (ur. 1931) - amerykańska autorka bestsellerowych kryminałów...

Hotel Paradise
Martha Grimes0
Okładka ksiązki - Hotel Paradise

Hotel Paradise to pierwsza w Polsce powieść Marthy Grimes, amerykańskiej autorki nastrojowych, oryginalnych kryminałów cieszących się międzynarodowym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Orkiestra z Auschwitz
Marcin Lwowski
Orkiestra z Auschwitz
Dzień prawdy
Anna M. Brengos
Dzień prawdy
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Czerwony lotos
Arkady Saulski
Czerwony lotos
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Pokaż wszystkie recenzje