Podbój

On wie, co to podbój, zarówno na, jak i poza lodowiskiem. On wie, jak celnie strzelać,…. Allie Hayes przechodzi kryzys. Zakończenie studiów zbliża się wielkimi krokami, a ona wciąż stoi przed dylematem, którą ścieżkę kariery wybrać. Na domiar złego leczy złamane serce po rozstaniu z wieloletnim chłopakiem. Dziki seks bez zobowiązań, by zapomnieć, nie jest lekarstwem na jej problemy, ale nie sposób oprzeć się Deanowi Di Laurentisowi, przystojniakowi z drużyny hokejowej. Tylko ten jeden raz, bo mimo że przyszłość rysuje się niewyraźnie, to jasne jak słońce, że nie ma w niej miejsca dla króla jednorazowych numerków. Szpan i pewność siebie nie wystarczy, by ją do siebie przekonać… Dean zawsze dostaje to, czego chce. Dziewczyny, oceny, dziewczyny, uznanie, dziewczyny… To kobieciarz, zgadza się, i póki co nie spotkał kobiety odpornej na jego wdzięki. Aż poznał Allie... Przebojowa blondynka zawojowała jego świat przez jedną noc – i teraz chce, żeby zostali przyjaciółmi? O nie. To on mówi, kiedy jest koniec. Dean nie ustąpi w pogoni za swoim celem, ale gdy na drodze pojawiają się nieoczekiwane przeszkody, zaczyna się zastanawiać, czy nie nadszedł czas, by przestać zaliczać… a oddać strzał prosto w serce.

Informacje dodatkowe o Podbój:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-02-06
ISBN: 978-83-65676-53-5
Tytuł oryginału: The Score
Tłumaczenie: Anna Mackiewicz

Kup książkę Podbój

Marszczę na niego brwi.
- Co twoja ręka robi na moim ramieniu?
Dean wygląda jak uosobienie niewinności.
- Ja tak właśnie oglądam filmy.
- Czyżby? Chcesz mi powiedzieć, że tak samo obejmujesz Garretta, gdy oglądasz z nim film?
- Oczywiście. A jeśli jest dla mnie miły, czasem wsuwam mu rękę w spodnie.

Myślę, że potrzeba pewnego poziomu zaufania, by siedzieć obok kogoś i nie czuć palącej presji paplania.

Podbój - opinie o książce

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-09-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 2017,

Dean i Allie spędzają z sobą jedną noc, która wszystko w nich zmienia. Czy staną się sobie bliżsi czy może poczują do siebie wrogość?

Według mnie jest to najlepsza historia tej autorki. Ta część wnosi wiele śmiechu, czym doprowadza do łez. W łatwy sposób ukazany jest tutaj przewrot emocjonalny, który wiedzie czytelników poprzez załamanie, przygodę, radość, smutek, a przede wszystkim miłość i pożądanie. Wszystkie te uczucia się kumulują, co daje wspaniałe połączenie.

Moim zdaniem książka ta ukazuje piękno przyjaźni, która potrafi trwać wiecznie nawet, gdy tej osoby zabraknie w naszym życiu. "Podbój" to nie tylko opowieść o erotycznych wysokach, ale także o poczuciu wartości i przynależności w chwili wewnętrznego zagubienia.

Jak dla mnie książka ta powinna znaleźć się na półce każdego czytelnika, który lubi mocne zawirowania. A także u tych, którzy uwielbiają emocjonalne wrażenia, gdyż ta książka je wywołuje tak silne jak przejażdżka na kolejce górskiej.

Moja ocena:10/10

Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2017-03-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2017,

"-Ojej, spójrz tylko na niego, G, jest taki słodki, gdy śpi.
-Istny aniołek.
-Bardzo puszczalski aniołek.
-Czekaj no, czy anioły w ogóle się bzykają? A jeśli tak, to czy niebiańskie orgazmy są milion razy lepsze niż te ziemskie? Założę się, że tak.
-No przecież. A jak myślisz, skąd się biorą tęcze? Za każdym razem, gdy widzisz jedną na niebie, to znak, że jakiś anioł właśnie zaliczył orgazm.
-Ej, to nawet ma sens. Jak w tym powiedzeniu, że ilekroć zadźwięczy dzwonek, jakiś anioł dostaje skrzydła i aureolę.
-Dokładnie.
Zerkam jednym okiem w kierunku drzwi.
-Wiecie, że was słyszę, prawda?
Mój rozzłoszczony głos położył kres najbardziej dziwacznej rozmowie, jaką w życiu usłyszałem.
-O dobrze, nie śpisz już- świergocze Logan.
-Oczywiście, że nie-gderam, przecierając oczy.- Jak niby mam spać, gdy takie dwa kutafony stoją o krok od mojego łóżka i pieprzą o dymających się aniołach?"

Rozstania zawsze bolą, ciężko jest pozbierać się po nich.
Mówią, że najlepszą odskocznią od tego jest skok w bok.
Ale czy na pewno? Czy wystarczy to na dłużej?
To wie Allie, główna bohaterka książki.

Allie właśnie rozstała się ze swoim mężczyzną, którego kocha. Nie układało się między nimi najlepiej, a więc postanowiła raz na zawsze wszystko zakończyć. Przez rozstanie wpada w sieć, którą rozstawił Dean i tak rozpoczyna się ich historia.
Allie jest dziewczyną, która potrafi rozśmieszyć, ale jej silna wola jest bardzo słaba. Wielokrotnie to udowadniała i to od samego początku książki.
Czy ją lubię? Nie przepadam za nią szczególnie, ale to normalne, wiele głównych bohaterek mnie irytuje. Jednak ma u mnie plusy za swoje pyskowanie.

Dean jest facetem, który uwielbia się zabawiać. Nie obchodzi go zdanie innych. Jest pewny siebie, z wielkim ego, które prezentuje na każdym kroku. Osiąga wszystko, co tylko sobie wymarzy. Dąży do swoich celów, ale jednocześnie jest zapatrzony w siebie. Jego arogancja bije nawet z postawy ciała.
Jest wulgarny i nie owija w bawełnę.
Niewielu jest głównych bohaterów, których bym nie polubiła, a jednak Dean należy do tego małego grona. Nie lubię go. Może i rozśmieszał mnie swoimi niektórymi rozmowami, ale jego płytkie teksty oraz wulgarne zachowanie całkowicie gasiły wszystko.

"Marszczę na niego brwi.
- Co twoja ręka robi na moim ramieniu?
Dean wygląda jak uosobienie niewinności.
- Ja tak właśnie oglądam filmy.
- Oczywiście. A jeśli jest dla mnie miły, czasem wsuwam mu rękę w spodnie."

Wiele osób zachwycało się twórczością Elle Kennedy, a więc i ja postanowiłam sięgnąć po jedną z jej książek, i przekonać się, czy jej twórczość jest naprawdę taka wspaniała.
I cóż, stanowczo stwierdzam, że ani nie jest zła, ani dobra. Jest taka pomiędzy. Niby płynęłam, ale momentami zatapiałam się w grząskim gruncie.
Elle Kennedy uczepiła się schematu, który wałkowany był w wielu książkach. Mamy tutaj sportowca, który zabawia się z laskami i tego nie ukrywa oraz dziewczynę, która lubi zobowiązania, a o seksie przypadkowym nawet nie śni. I oczywiście natrafia się okazja, kiedy to pozostają sami w domu i chociaż ona mówi "NIE!", to i tak wskakuje do łóżka niesamowicie przystojnego kolegi, do którego czuje wstręt, bo jest takim rozpustnikiem. BLEH! Mam już dość tak schematycznych książek, w których wiem, co się wydarzy za pięć minut.
Ale dobra, schematyczność można przeżyć, bo połowa romansów to na jedno kopyto jest pisana.

Przejdźmy więc teraz do jakże wspaniałego języka bohaterów, którzy co chwilę używają wulgaryzmów. Ja absolutnie nie mam nic przeciwko przekleństwom, które występują w książkach. W sumie nawet je lubię, jeśli podkreślając moc emocji i słów, jakie przekazują bohaterowie. Jednak niestety Kennedy używa ich w nadmiarze i to w momentach, gdzie nie powinny się pojawić. Książkę przez to zaczęłam bardzo źle odbierać, a bohaterowie irytowali mnie.
A najlepsza była w tym wszystkim główna bohaterka, która uwielbiała powtarzać jak swoją mantrę zwrot "Dupa, japa, pipa". Nie rozumiem nadal po co ona to wypowiadała w momentach swojej złości. To było bardzo niesmaczne. I dodatkowo nazywała swoją pochwę "cipką". Jak dla mnie jest to wulgarne i bez jakiegokolwiek szacunku dla swojego ciała. A przecież wystarczyło nazwać to wszystko delikatniej. Jest tyle pięknych zwrotów, chociażby "muszelka". Ale najwyraźniej taki był zamysł autorki.

"GARRETT: Allie śpi w moim pokoju.
GARRETT: Twój fiut śpi w twoim pokoju.
Ja pierdzielę, czemu wszyscy mają obsesję na punkcie mojego fiuta?"

Ale dobra, Natalia już kończy z narzekaniem i teraz przejdzie do tego, co jej się podobało, no tak jakby.
Styl autorki sam w sobie nie jest zły. Jeśli usuniemy kilka wad, to jest naprawdę fajnie. Płynęło się podczas czytania, ale nie było to coś, co wywołuje u mnie burzę emocji. Po prostu czytałam, taka książka na jeden raz. Pojawiał się nawet śmiech u mnie, w momentach, gdy Allie i Dean rozmawiali, a raczej wzajemnie rzucali w siebie nieprzyzwoitymi komentarzami. I w sumie to bohaterowie nie byli wcale tacy źli, można ich przetrawić. Chociaż zachowywali się momentami jak napalone dzikie kuny i to dosłownie. Jak przeczytacie książkę to sami przekonacie się, że tak było. Oni potrafili zabawiać się na chodniku przy klubie, także no... to samo za siebie mówi.
I jest jeszcze mały element w stylu autorki, a mianowicie niemiłosiernie wkurzało mnie, gdy wtrącała jakieś dziwne słowa, których znaczenie musiała doczytywać w przypisie. Nie lubię, jak takie rzeczy mają miejsce. No bo pomyślcie, czytacie, czytacie, a tu nagle BUM, trzeba przerwać, bo jest się zielonym w danym temacie.
Dobra, mam jeszcze jeden minus do stylu autorki. Nie podobało mi się, że tak bardzo skupiała się na opisywaniu kariery hokeistów, te wszystkie opisy były mdłe i mnie nudziły. Obeszłoby się bez nich, naprawdę.

"Podbój" ma wiele wad, ale mimo wszystko przyjemnie czytało się książkę. Można pośmiać się przy niej i całkiem przyjemnie spędzić czas. Wystarczy przymknąć oko na wady i jest okej. I chociaż ja nie mogłam wczuć się w książkę, to mimo wszystko doczytałam do końca w całości. Jest to dość "mocno wulgarna" historia, która wręcz ocieka seksem, ale da się to wszystko znieść. Ja oczekiwałam czegoś innego, liczyłam na łagodny romans z nutką namiętności, a jednak dostałam napalone króliki. Jeśli jednak lubicie, gdy fabuła ocieka seksem, to jak najbardziej powinna spodobać się wam ta książka.

Avatar użytkownika - justyna929
justyna929
Przeczytane:2017-04-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
Jeżeli lubicie książki podszyte erotyzmem, jeżeli w powieściach cenicie sobie specyficzny humor i wolno postępujące wątki romantyczne, to Podbój jest książką właśnie dla was. Myślę, że zadowoli wszystkich czytelników, oczekujących od lektury tylko i wyłącznie dobrej rozrywki. http://www.ksiazkomiloscimoja.pl/2017/04/czy-podboj-podbi-moje-serce.html
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-04-03,
Książka zbyt "płaska" i zbyt przewidywalna. chyba juz nie moje klimaty poza seksem i jakąś małą dawka emocji w relacjach damsko-męskich ta książka nie niosła niczego. Oceniam na 3 -
Szalone imprezy, seksowni hokeiści, zaskakujące zwroty akcji i niezapomniane wrażenia z lektury, zapewni Wam kolejna książka Elle Kennedy. ,,Podbój" to trzeci tom serii, jednak zapewniam, że nie trzeba znać poprzednich książek, by móc zabrać się za tą. Drugi tom jak dotąd, okazał się najsłabszy, choć nie był zły. Jak się okazało po przeczytaniu tej pozycji, śmiało mogę powiedzieć, że seria nie ma tendencji spadkowej, a wręcz przeciwnie, bo pnie się wzwyż i jestem z tego powodu przeszczęśliwa. Allie Hayes od dwunastego roku życia wie, co chce robić w życiu i ciężko pracuję, by osiągnąć swój cel. Ma mały problem, jej chłopak stawia ultimatum, którego ona nawet nie bierze pod uwagę i wieloletni związek rozpada się w mgnieniu oka. By nie ulec pokusie i nie wybaczyć nadętemu chłopakowi, postanawia zaszyć się w domu znajomych. Sęk w tym, że mieszka tam najseksowniejszy playboy kampusu, a niewinna noc przeradza się w szaleństwo orgazmów. Dean Di Laurentis jest pewnym siebie chłopakiem, który dosłownie musi opędzać się od dziewczyn, ale on pragnie tyko tej jedynej. Allie, bo zgotowała mu najlepszą jazdę w życiu. Czy pożądanie, które połączyło te dwójkę przetrwa próbę czasu i przerodzi się w coś więcej? Szybko polubiłam bohaterów. Allie ma pasję i pragnie spełniać marzenia, a przy tym jest wyluzowana. Wbrew pozorom tę dwójkę łączy naprawdę wiele, a ich poczucie humoru udziela się również czytelnikowi. Opis jest sztampowy, jak cała książka i muszę powiedzieć, że jest przewidywalna. Czy mi to przeszkadzało? NIE! Śmiałam się podczas czytania. Rumieniłam, wyobrażając sobie szaleństwa głównych bohaterów. Smuciłam się, kiedy przyszła pora na małą dawkę dramatu, a co najważniejsze, cieszyłam się lekturą. Dawno żadna książka nie sprawiła mi tak ogromniej przyjemności. Napisana z lekkością, namiętnością i ten cudowny humor całkowicie mnie zachwycił. Akcja jest szybka, Dean niepowtarzalny i tak zabawny, że nawet jego poprzednie i to liczne przygody seksualnie nie wydają się dziwne. Bohaterowie wkraczają w dorosłość i czas ciągłej zabawy powoli się kończy, a co za tym idzie ważne wybory stają im na drodze. Bohaterowie borykają się z wątpliwościami dotyczącymi dalszej pracy zawodowej, ten wątek ogromnie mi się podobał. Liczne sceny erotyczne są śmiałe i co najważniejsze swobodne. Podoba mi się, że Allie i Dean tak otwarcie mówią o swoich potrzebach, rozmawiają ze sobą i cieszą każdą wspólną chwilą. W ostatnim czasie nie sięgam po erotyki, ale książki Elle Kennedy mnie oczarowały i bez wątpienia będę kontynuowała przygodę z tą serią. ,,Podbój" to zabawna i pełna emocji książka, z którą spędziłam cudowne chwilę i mogę tylko żałować, że przeczytałam ją tak szybko, bo z chęcią potowarzyszyłabym Allie i Deanowi w dalszej ich drodze. Z tą dwójką nie można się nudzić. Polecam 5/6
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Jestem zakochana w tej części. Myślałam, że nic nie przebije 1 części, ale ta podoba mi się tak samo, może nawet troszkę bardziej. Uwielbiam to w jaki sposób dogryzają sobie główni bohaterowie. Prawie przez całą książkę miałam uśmiech na twarzy.
Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2023-09-01, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Podbój" autorstwa Elle Kennedy to fascynująca powieść, która wciągnęła mnie w wir emocji, namiętności i odkrywania samych siebie. Elle Kennedy z pewnością zasługuje na miano mistrza gatunku romansu nowej dorosłości, a ta książka tylko to potwierdza.

Główną bohaterką jest Allie Hayes, młoda kobieta stojąca w obliczu kryzysu. Bliskość zakończenia studiów wprowadza ją w świat niepewności, a jednocześnie musi radzić sobie z bólem po rozstaniu z długoletnim partnerem. Allie próbuje uciec od swoich problemów w ramionach przypadkowych partnerów, ale wie, że to nie jest rozwiązanie.

Wkrótce poznaje bliżej Deana Di Laurentisa, przystojnego hokeistę, który zdaje się być odpowiedzią na jej potrzeby i pragnienia.

Elle Kennedy mistrzowsko kreuje postacie, nadając im głębię i autentyczność.
Allie to silna, inteligentna i niezależna kobieta, która jednak ma swoje słabości i wątpliwości.
Dean, z pozoru uwodzicielski "król jednorazowych numerków," również ukazuje swoją bardziej delikatną i czułą stronę.

Relacja między Allie a Deanem jest pełna napięcia seksualnego i wzajemnego przyciągania. Choć początkowo planują tylko jednorazowy romans, to szybko okazuje się, że między nimi iskrzy coś więcej. Ta opowieść porusza ważne kwestie, takie jak samopoznanie, przezwyciężanie przeszłości oraz dążenie do prawdziwej miłości i sensu w życiu.

Jednym z największych atutów tej książki jest także humor. Elle Kennedy doskonale radzi sobie z wprowadzeniem lekkiego tonu i zabawnych sytuacji, które nie tylko rozśmieszają, ale również pozwalają lepiej zrozumieć bohaterów.
Autorka napisała książkę, która jest równocześnie porywającą romansową przygodą i refleksyjnym spojrzeniem na życie młodych ludzi w okresie przejściowym. Jeśli jesteś fanem romansów, które łączą namiętność z głębią emocjonalną, to "Podbój" z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Elle Kennedy jeszcze raz udowadnia, że potrafi stworzyć opowieść, która wciąga, wzrusza i zostaje w sercu czytającego.

Bardzo przyjemna książka którą pochłonęłam jednym tchem. Historia od początku przypadła mi do gustu ale podejrzewałam, że jest zbyt pięknie żeby to mogło być prawdziwe. Czekałam kiedy to wszystko runie i szczerze bardzo się zdziwiłam że przez tyle stron nic się takiego nie działo.

Lekka odskocznia od cięższych historii. Styl autorki jest idealny przez co angażuje czytelnika i nie można się oderwać

Avatar użytkownika - karma1
karma1
Przeczytane:2018-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Ciekawa książka opowiadająca dosadnie życie studenckie. Ich rozterki, życiowe zakręty i porażki. Nie brakuje w niej również ekscytującego i pełnego życia erotycznego co nadaje tej książce niezły smaczek :)

Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2018-11-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Po przeczytaniu dwóch pierwszych części cyklu „Off-Campus” nie mogłam przejść obojętnie obok kolejnej części.

Tym razem śledzimy losy Deana DiLaurentisa i Allie Hayes. Dean jest hokeistą, rasowym playboyem, którego jakby się zdawało jedynym celem jest zaliczenie jak największej liczby dziewczyn.

Allie jest najlepszą przyjaciółką Hannah, bohaterki pierwszej części cyklu. Akurat zerwała z chłopakiem i jest w kompletnej rozsypce. Uciekając przed nim trafia na Deana, z którym upija się i ląduje w łóżku. Wydawać by się mogło, że na tym jednorazowym wyskoku zakończą znajomość ale to dopiero początek...

W tej części mam wrażenie, że cała akcja skupia się na seksie. Nie żeby mi to przeszkadzało. Co to, to nie. Każda dziewczyna czy przyzna się do tego, czy nie, podczytuje czasami takie książki. A od tej naprawdę ciężko było się mi oderwać. A to dlatego, że nie mogłam rozstać się z bohaterami. Cały czas kibicowałam im obojgu. Zresztą uwielbiam całą paczkę. Jednak moje serce skradł Dean. A to dlatego, że okazało się, że wcale nie jest takim bezdusznym dupkiem, na jakiego się kreował.
I okazuje się, że ma swoje demony z przeszłości, które mu nie odpuszczają.

Poczułam duży żal, gdy skończyłam czytać. To jest książka, do której bym wróciła choćby dla poprawy humoru. A do tego te zakończenie... Musze koniecznie dorwać kolejną część.

Książka zdecydowanie nie dla każdego. Bardziej dla „starszej młodzieży”. Chyba przede wszystkim na sporą ilość „momentów” ale i bardzo dosadny język. Zdecydowanie dobra pozycja na poprawę humoru.

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2024-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Kompleks grzecznej dziewczynki
Elle Kennedy0
Okładka ksiązki - Kompleks grzecznej dziewczynki

Romans, szalona zabawa i tęsknota - Elle Kennedy w najlepszym wydaniu Mackenzie ,,Mac" Cabot to mistrzyni spełniania oczekiwań: wymagających rodziców...

Rozgrywka
Elle Kennedy0
Okładka ksiązki - Rozgrywka

Niesamowita chemia uczuć i ekscytująca zabawa w dowcipnej opowieści o parze z pozoru nie do połączenia... Czego się nauczyłem po zeszłorocznych rozgrywkach...