Podróżnik stulecia

Wydawnictwo: Dobra Literatura
Data wydania: 2011-11-03
ISBN: 978-83-930559-7-5

WIELOKROTNIE NAGRADZANA POWIEŚĆ AUTORA WPISANEGO NA LISTĘ NAJWYBITNIEJSZYCH MŁODYCH TWÓRCÓW AMERYKI ŁACIŃSKIEJ!

Nie można w życiu być całkowicie w jednym miejscu ani z żadnego miejsca nie da się wyjechać do końca.

Miasto przypominające labirynt, z którego nie sposób się wydostać. Enigmatyczny podróżnik, który ma właśnie wyjechać, gdy niespodziewanie zatrzymuje go niezwykła postać, na zawsze zmieniając jego przeznaczenie.

Podróżnik stulecia to zaskakująca opowieść ukazująca wiek XIX z perspektywy wieku XXI. Andrés Neuman tworzy kulturową mozaikę podporządkowaną emocjonującej fabule, pełnej intryg, humoru oraz fascynujących postaci, a wszystko to za pomocą pełnego świeżości stylu, który czaruje dojrzałością językową i plastycznością wyrazu. Całości dopełnia literatura i niezapomniana miłość, której płomień z taką samą dzikością trawił będzie łóżko, co książki, a także zmyślony świat, w którym jak w soczewce skupiają się konflikty nowoczesnej Europy.

Podróżnik stulecia to czwarta powieść Andrésa Neumana, która została przetłumaczona na dziesięć języków, otrzymała Nagrodę Alfaguara, wyróżnienie jako książka roku, przyznane przez najważniejsze holenderskie czasopisma, oraz została uznana przez krytyków za jedną z pięciu najlepszych książek roku napisanych w języku hiszpańskim, otrzymując także prestiżową Narodową Nagrodę Krytyków Literackich w Hiszpanii.

Obdarzony iskrą bożą. Literatura XXI w. będzie należała do Neumana oraz do kilku podobnych mu braci krwi
Roberto Bolańo

Kup książkę Podróżnik stulecia

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Miłość, to jak powrót z podróżyWandernburg wciąż był ten sam? Czy to możliwe, że nie tylko w dalszym ciągu przemieszczał się ukradkiem, ale ównież zmieniał swoje oblicze? Miał sprecyzowaną fizjonomię, czy raczej był nieobecnym miejscem, białą plamą na mapie? Czy to normalne, że te rozświetlone, pełne życia ulice jeszcze miesiąc czy dwa wcześniej były nieme, zimne i mroczne? Co takiego kryje się w mieście, o którym tak fascynująco mówi jego gość? Co takiego kryje się w mieście, że podróżnik, który miał przysiąść tu zaledwie na kilka chwil, nie może znaleźć powodu, by stąd wyjechać? Być może wyczerpującej odpowiedzi na te pytania pozwoli udzielić lektura książki Podróżnik stulecia Andrésa Neumana. Powieść ta to już czwarta w dorobku autora pozycja obsypana nagrodami. Wyróżnienie Nagrodą Alfaguara jako książka roku, przyznane przez największe holenderskie czasopisma, oraz uznanie jej przez krytyków jedną z pięciu najlepszych książek roku napisanych w języku hiszpańskim dość wysoko stawia poprzeczkę wymagań czytelnika. Pamięć o tych wyrazach uznania dla kunsztu Neumana uporczywie towarzyszyła mi podczas literackiej podróży do Wandernburga, lecz mimo tego, że roztapiałam się jak lód w żarze słów autora, to jednak powieść nie rzuciła mnie na kolana. U bram wspomnianego miasta spotykamy Hansa, obieżyświata zafascynowanego ludźmi ...

Opinie o książce - Podróżnik stulecia

W imię natury