Podwieczność 2. Wieczna więź

„Wieczna więź” to drugi tom niezwykle pięknej i romantycznej trylogii o miłości, stracie i nieśmiertelności, opartej na motywach zaczerpniętych z mitologii.

Trylogia „Podwieczność” jest rekomendowana przez najpopularniejsze autorki powieści dla młodzieży, takie jak Becca Fitzpatrick czy Ally Condie i idealnie trafi w upodobania tych czytelników, którzy szukają niezapomnianej i pełnej emocji historii o miłości, która przekracza granice świata.

„Wieczna więź” jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń zawartych w powieści „Podwieczność” - pierwszym tomie tej serii.

Informacje dodatkowe o Podwieczność 2. Wieczna więź:

Podwieczność 2. Wieczna więź - opinie o książce

Avatar użytkownika - MyFantasyLand
MyFantasyLand
Przeczytane:2016-06-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
42. W porównaniu do pierwszej części "Wieczna więź" zdecydowanie zyskuje na tym, że odczułam jakąś emocję związaną z bohaterami. Co prawda była to niechęć lub może bardziej adekwatne określenie - oburzenie i wystąpiło dopiero na końcu książki, ale jako pierwsza prawdziwie wywołana emocja zasługuje na duży plus. Szczególnie, że końcówka książki to zdecydowanie jej najmocniejszy atut. Zaskakująca, miażdżąco prawdziwa i obfitująca w większą ilość zwrotów akcji niż cała reszta utworu jest powodem, dla którego warto sięgnąć po tę pozycję.
Co prawda nie czytałam pierwszej części, ale w książce krótko opisana jest akcja z pierwszej części, więc nie miała problemu ze zrozumieniem. Jack zajął miejsce Nikki w Tunelach. Teraz Becks chce za wszelką cenę wyciągnąć go z tamtą. Nie jest to proste, ponieważ potrzebuje pomocy Wiecznego, którym jest Cole. Jego początkowy opór nie dziwi Nik, ale po jej samowolnym udaniu się do Podwieczności, Cole zgadza się pomóc przejść jej przez labirynt i pomóc odnaleźć Jacka. W niezwykle niebezpieczną podróż udaje się z nimi Max, kolega z zespołu Cole'a, oraz Ash , przyjaciel Cole'a z Podwieczności, który jest mu winien przysługę. Cała czwórka musi pokonać Pierścień Wody, Pierścień Wiatru i Pierścień Ognia, aby w centrum odnaleźć Tunle. Muszą przy tym uważać nie tylko na swoje emocje i Tułaczy, ale także na Królową, która poszukuje Nikki oraz na Cienie. Lekka książka dla młodzieży, która posiada coś, co bardzo lubię, odwołania do mitologii. Dlatego koniecznie muszę sięgnąć po pierwszą część i z niecierpliwością czekam na trzecią.

"Wieczna więź" to drugi tom serii Podwieczność. Moją mini recenzję pierwszej części możecie przeczytać tutaj.

Kiedy Tunele przyszły po Nikki stało się coś strasznego. Jack postanowił się poświęcić i zejść do Podwieczności zamiast dziewczyny. Nikki nie jest w stanie znieść poczucia winy, jakie ją ogarnęło po zabraniu Jacka. Teraz musi zrobić wszystko, żeby go stamtąd wyciągnąć. Jej jedyna nadzieja na to leży w Wiecznym o imieniu Cole. Czy facet, który został przez Nikki odrzucony, będzie chciał jej pomóc w uratowaniu życia jej ukochanego chłopaka? Czy może mu zaufać?

Cole po wielu namowach w końcu zgadza się ruszyć z Nikki do Podwieczności w celu uratowania Jacka od niechybnej śmierci. Niby sprawa wydaje się prosta - schodzą do podziemnego świata, ratują Jacka i uciekają. Jednak już na miejscu okazuje się, że nic nie będzie takie łatwe.

Świetny pomysł aby do literatury młodzieżowej przenieść gracki mit o Persefonie. Uwielbiam mitologię grecką, więc musiałam sięgnąć po tę serię. Pierwsza część była dobra, druga także wciąga nas od początku. Nikki zmaga się z poczuciem winy, które ją ogarnęło po tym, jak Jack zajął jej miejsce w Tunelach. Wie, że musi zrobić wszystko, żeby chłopaka uratować, nawet za cenę własnego życia. Do tego potrzebny jej jest Cole....Napisałabym coś jeszcze, ale nie chcę zdradzać fabuły. Lepiej skupię się na głównych bohaterach. Nikki to silna, odważna dziewczyna, która zrobi wszystko, żeby ochronić najbliższych. Cole to bezwzględny Wieczny, który myśli tylko o sobie i karmi się emocjami ludzi. Jednak im dalej się zagłębiamy w książkę, widzimy, że nie jest on całkowicie bez uczuć. Jego postać jest intrygująca i nie do rozszyfrowania. Do samego końca trudno mi było określić czy darzę go sympatią, jednak ostateczne wydarzenia przesądziły sprawę.

"Wieczna więź" to kawał dobrej powieści dla młodzieży. Bardzo podoba mi się to, jak autorka wykreowała Podwieczność. Mam wrażenie, że przy tworzeniu kierowała się po części "Boską komedią" Dantego Alighieri i mitem o Minotaurze, zamkniętym w labiryncie. Nie czytałam wcześniej, żeby ktoś kiedyś stworzył świat na podstawie tych dzieł (jeśli tak, to mnie oświećcie). Dlatego też stwierdzam, że jest to bardzo oryginalny pomysł. Z chęcią przeczytałabym kiedyś coś w podobnym klimacie.

Oprócz głównego wątku ratowania Jacka z Tuneli, jest też kilka pobocznych, które też są bardzo interesujące i intrygujące. Chciałabym, żeby autorka je dalej pociągnęła. Wszystkie w pewien sposób są ze sobą powiązane i tworzą bardzo fajną całość. Dłużej rozwodzić się nie będę. Polecam wszystkim fanom mitologii greckiej. Myślę, że jest to ciekawa i bardziej unowocześniona interpretacja mitów.

Muszę w końcu odświeżyć sobie całą mitologię. ;-)

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-03-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Fantastyka,
Wprawdzie nie czytałam tomu pierwszego, ale nie miałam problemu w zorientowaniu się o co w ksaiążce chodzi. Zdecydowanie to powieść dla młodzieży, nie odnalazłam sie za bardzo w jej klimacie. Jest zbyt szablonowa i czytałam już kilka podobnych. Akcja też jest według mnie zbyt rozciągnięta. Książka zyskałaby, gdyby to wszystko ujęte było zwięźlej. Ale pomimo tego znalazłam też jeden plus. Mianowicie nawiązania do mitologii. Można troszkę dzięki tej lekturze poszerzyć wiedzę w tym zakresie.
Avatar użytkownika - Nessi98
Nessi98
Przeczytane:2022-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki 2022,
Podwieczność
Brodi Ashton0
Okładka ksiązki - Podwieczność

„Podwieczność” to pierwszy tom otwierający niezwykle piękną i romantyczną trylogię o miłości, stracie i nieśmiertelności, opartą na motywach...

Wieczna prawda. Trylogia Podwieczność tom 3
Brodi Ashton0
Okładka ksiązki - Wieczna prawda. Trylogia Podwieczność tom 3

Długo wyczekiwane zakończenie bestsellerowej trylogii autorstwa Brodi Ashton, która podbiła serca czytelników na całym świecie dwoma poprzednimi tomami...