Pogięte bajki. Ostatnie zlecenie

Nawet kultowi bohaterowie czasem się mylą

Co się wydarzy, gdy wiedźmin przyjmie zlecenie na Shreka? W jakich okolicznościach Koziołek zasłużył na miano Matołka? Skąd wziął się Janosik i czy Terminator może być wybrakowany? Jeśli chcesz wiedzieć, sięgnij po kolejną część tych zwariowanych opowieści. Pogięte bajki w pełni zasłużyły na swoje miano – autor rozjeżdża walcem kultowe postacie kreskówek z okresu dzieciństwa oraz ikony współczesnej popkultury. Momentami rubasznie i cynicznie, momentami brutalnie, ale od początku do końca śmiesznie, bo nic nie zabija tak skutecznie, jak powaga.

Informacje dodatkowe o Pogięte bajki. Ostatnie zlecenie:

Pogięte bajki. Ostatnie zlecenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-07-24,

Bajki dla dorosłych? Czemu nie! Pełna humoru książka z okładką, która rozśmiesza i poprawia humor. Dalej jest lepiej czy gorzej?

IG: Czytomanka

👉Co się wydarzy, gdy wiedźmin przyjmie zlecenie na Shreka? W jakich okolicznościach Koziołek zasłużył na miano Matołka? Skąd wziął się Janosik i czy Terminator może być wybrakowany? Sam opis jest genialny. Wiedźmin i shrek... Moje dwie ulubione postacie!

👉Całą książkę śmiałam się w głos, a uśmiech mi nie schodził z twarzy. To była pierwsza książka, którą przeczytałam z serii pogięte bajki, ale wiem, że z pewnością sięgnę po poprzednie. Dawno się tak nie śmiałam na książce! Polecam, idealna na poprawę humoru.

Avatar użytkownika - Ksiazkolandia
Ksiazkolandia
Przeczytane:2022-07-08, Ocena: 3, Przeczytałem,

Lubicie oglądać filmy? Ja kiedyś byłam zagorzałą kinomanką, a teraz, gdy jest tak powszechny dostęp do filmów na różnych platformach, paradoksalnie oglądam ich znacznie mniej. Jednak od zawsze miałam swoje ulubione, oglądane po dziesiątki razy. Czasem przeciągała mnie ciekawa fabuła, czasem fajny bohater. Na przestrzeni lat było ich wielu, z różnych rodzajów filmów.
Także każdy z Was ma na pewno swoich ulubieńców. A co gdyby te nasze ulubione postaci nieco odmitologizować? Gdyby sprowadzić ich do naszej teraźniejszości, przydać im nasze cechy i najgorsze wady? W ten sposób właśnie postępuje autor, wplątując znanych nam bohaterów w groteskowe sytuacje, pokazując ich kompleksy i przestawiając od zupełnie nieznanej strony. Znajdziecie tu opowieść o Wigilii urządzanej przez Misia Uszatka, o nierozgarniętym Koziołku Matołku, Shreku mającym czasem dość rodziny i odstresowującym się z Osiołkiem przy czymś mocniejszym. Dowiecie się też czegoś innego o Wiedźminie, Geralcie, Hobbitach i nie mającym czym się pochwalić Terminatorze.
Polecam tym, którzy lubią się pośmiać i nie przeszkadza im to, że już nigdy na swoich ulubionych bohaterów nie będą mogli spojrzeć tak samo. Ta książka to część trzecia, a ja z przyjemnością sięgnę po wcześniejsze.

Przyznajcie się, dla jakich bohaterów Wy chodziliście do kina? Ja miałam bardzo wielu ulubieńców, ale obecnie mój absolutny Top to Maverick i spółka. I chyba się cieszę, że za tego bohatera autor się jeszcze nie zabrał.😂

Marsjańska gorączka
Marcin Pełka0
Okładka ksiązki - Marsjańska gorączka

Billy Anders – wiodący nudne życie urzędnik pracujący w Veramie, stolicy Niepodległego Marsa – zaczyna zauważać niepokojące zmiany w otoczeniu...

Likwidator
Marcin Pełka0
Okładka ksiązki - Likwidator

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak będzie wyglądać nasza cywilizacja za kilkadziesiąt lat? Być może policja będzie patrolowała ulice dronami, miasta...