Pogięte bajki. Spokój grabarza

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-07-12
Kategoria: Rozrywka, humor
ISBN: 978-83-8147-453-5
Liczba stron: 222

Ocena: 6 (1 głosów)

Bohaterowie twojego dzieciństwa w wersji hard!

Oto dobrze znani bohaterowie bajek w mniej niewinnej, za to o wiele ciekawszej i bardziej złożonej odsłonie. Krecik-piroman, Batman z zaburzeniami erekcji, Masza z zamiłowaniem do polifarmakoterapii czy sfrustrowany, będący na skraju depresji listonosz Pat przestają być uroczymi symbolami naszego dzieciństwa. Znajdziecie tu rubaszny, chwilami czarny humor, dosadne słownictwo i sarkazm w gęsto utkanej fabule opowieści TYLKO dla dorosłych. 

Nie da się ukryć, że autor obdarzony jest niecodziennym poczuciem humoru. Dlatego też niecodzienne są jego nie-bajki, które przeczytacie z zapartym tchem, śmiejąc się do rozpuku. Szalony, pogięty taniec z literacką konwencją, w której Marcin Pełka już po raz drugi okazuje się niedościgniony!

Kiedy poranne słońce wspięło się wyżej, zaczęło porządnie przygrzewać. Obudzona narastającym ciepłem Maja ziewnęła najpierw, a potem przeciągnęła się. Uniosła liść, którym była przykryta, odsłaniając tym samym Gucia. Truteń spał w najlepsze niczego nieświadomy. Maja klepnęła go w wypiętą okolicę żądła. Nie widząc efektów, powtórzyła tę czynność nieco energiczniej. Gucio zamlaskał, coś wymamrotał, snu jednak nie przerwał. Z podrażnionej klapsami okolicy wypuścił za to bąka. Wkurzyło to Maję do takiego stopnia, że sprzedała partnerowi solidnego kopa w słabiznę tuż za żądłem.
– Au! – wrzasnął z bólu momentalnie rozbudzony Gucio. Z przestrachem rozejrzał się szybko dookoła, gotów walczyć lub uciekać, z wyraźnym nastawieniem na tę drugą opcję. Zagrożenia nigdzie jednak nie dostrzegł. W jego pole widzenia wpłynęła za to okrągła buzia Mai z ustami zaciśniętymi ze złości w poziomą, wąską kreskę. – Za co? – zapytał ostrożnie, rozcierając bolące miejsce. 
– Bo mnie ignorujesz! – usłyszał w odpowiedzi.
– Ja? Ignoruję? Kiedy? – Gucio próbował doprecyzować problem i zorientować się w jego skali.
– Zignorowałeś mnie przed chwilą.
– Ale ja przed chwilą przecież spałem!
– Czyli przyznajesz się do winy?
– Do niczego się nie przyznaję, a przynajmniej na razie. – Truteń wolał się zaasekurować. – O co ci w ogóle chodzi?
– Domyśl się! – odparła pszczółka i odwróciła się do niego plecami

Tagi:

Kup książkę Pogięte bajki. Spokój grabarza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Pogięte bajki. Spokój grabarza

Avatar użytkownika - zaczytanaa_m
zaczytanaa_m
Przeczytane:,

Bajki dla dorosłych? Mówię bardzo chętnie! Dwadzieścia jeden krótkich opowiadań z naszymi bohaterami z dziecińswta bez problemu poprawią każdemu humor. Ta niepozorna książka jest zdecydowanie czymś innym niż na codzień czytam i to mi się podoba! Pełna niecodziennego humoru, ironii, czasem cynizmu często też przerysowania sprawi, że będziecie się chichrać pod nosem . 
Bohaterowie tacy jak Pat (w depresji i co smutne biedak w Bajkowie nie może znaleźć alkoholu), Sąsiedzi (alkoholicy - to tak bardzo polskie), Pszczółka Maja( typowa zazdrosna baba) i Bob budowniczy( który użera się z ekoludkami), oni i inni przedstawieni w ekstermalnych sytuacjach trochę zniszczą nam dzieciństwo. W tych krótkich bajeczkach poruszono też problemy dorosłych, problemy dnia codziennego i sytuacje które mogą zmienić nasz pogląd na niewinne dotąd postacie.
Dla mnie wygrywa historia Wilka i Zająca oraz Kopciuszek!
Trzeba przyznać autorowi, że ma fantazję. Pamiętajcie, nie czytajcie tego swoim dzieciom na dobranoc, nie muszą wszystkiego wiedzieć.

Link do opinii
Avatar użytkownika - piotrbuczynski
piotrbuczynski
Przeczytane:2019-08-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

POGIĘTE BAJKI ?MARCIN PEŁKA @wydawnictwo_novaeres ???????????
Z czym wam się kojarzy dzieciństwo? Czy pamiętacie bajki które towarzyszyły wam podczas Waszego dorastania. Wspaniałego i silnego Batmana, wspaniałą i uśmiechniętą Masze, Krecika którego zapewne każdy z nas pamięta. Tak to są nasi bohaterowie z dzieciństwa. Książka „Pogięte bajki” Marcina Pełki przypomną wam naszych wspaniałych bohaterów lecz w innej odsłonie niż tej którą poznaliśmy. Książka składa się z 21 krótkich opowiadań w których główne role grają nasi bohaterowie z dzieciństwa. Powiem wam że zacząłem czytać książkę kiedy miałem bardzo zły dzień. Nie sądziłem że jest ona w stanie tak poprawić mi humor, a nawet rozbawić do łez. Nie jest to przykład książki których czytam na co dzień jednak warto oderwać się od codzienności i nieraz sięgnąć po coś innego. Autor zafundował nam bardzo dużą dawkę pozytywnego humoru, czasami czarnego humoru, dosadne słownictwo, sarkazm, ironię, cynizm oraz bardzo wiele wyolbrzymienia i przerysowania głównych bohaterów. Książka świetnie odzwierciedla niektóre rzeczy z życia codziennego. Porusza tematy dorosłych ludzi za pomocą bohaterów z naszego dzieciństwa. Zazdroszczę autorowi jego fantazji bo aby napisać taką książkę naprawdę trzeba się wysilić. Jest to książka którą można przeczytać w jeden wieczór przy czym zapewniam że świetnie będziecie się przy niej bawić. Dla mnie osobiście najlepszą historią była historia Krecika oraz Wilka i Zająca. Dwie najlepsze bajki mojego dzieciństwa przedstawione całkowicie w innej formie po prostu coś rewelacyjnego. Na koniec chciałbym podkreślić że jest to książka tylko dla dorosłych do której serdecznie was zachęcam. #novaeres #wydawnictwonovaeres #zaczytani

Link do opinii
Inne książki autora
Chodzący we mgle
Marcin Pełka; 0
Okładka ksiązki - Chodzący we mgle

Haasgard to planeta na mało znaczącym dla człowieka końcu Drogi Mlecznej. Panujące na niej warunki trudno nazwać przyjaznymi – albo przez wiele dni...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Nobliści skandaliści
Sławomir Koper
Nobliści skandaliści
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Pokaż wszystkie recenzje