Pojednanie

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2020-08-18
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-283-6423-3
Liczba stron: 424
Tytuł oryginału: Reveal
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Olgierd Maj

Tom 2 cyklu Niegodziwe rozgrywki

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Ryker Lockhart, znany prawnik specjalizujący się w wywlekaniu brudów i wykorzystywaniu najintymniejszych sekretów podczas rozwodów, nigdy nie miał problemu z namówieniem ładnej kobiety na seks bez zobowiązań. Deklaracji i związków na więcej niż kilka nocy unikał z żelazną konsekwencją. Uważał, że mężczyzna nie powinien dopuścić, aby jakakolwiek kobieta nim zawładnęła. Ta misterna wieża poglądów i przekonań runęła, gdy Ryker spotkał piękną, inteligentną i diabelnie pewną siebie Vaughn Sanders. Nie wiedział, kiedy i jak ta niezależna, odważna i tajemnicza dziewczyna sprawiła, że zakochał się bez pamięci.

Jednak nawet inteligentny i przystojny drań zawsze pozostanie sukinsynem. Vaughn wyszłaby lepiej na dochowaniu wierności własnym zasadom i unikaniu paskudnych typów. Uległa jednak fascynacji i namiętności. Zakochała się, choć szanse na happy end tego niezwykłego romansu zawsze były bliskie zeru. Kobieta prędko miała się przekonać, że miłość i odwaga nie zawsze przynoszą upragnione szczęście, a waleczne serce również może zostać boleśnie złamane.

Być może był to nieprzemyślany krok, być może próba zagrania twardziela, a może nieudolna intryga. Ryker kilkoma zdaniami zawiódł zaufanie Vaughn i wystawił ją na wielkie niebezpieczeństwo. Wróg, który przez niego zwrócił uwagę na dziewczynę, był potężny i bezwzględny, a jego władza sięgała daleko. Bardzo szybko sprawy zaczęły zmierzać w złym kierunku, ku nieuniknionej katastrofie. Czy pora się poddać, czy warto jeszcze zawalczyć o miłość? Jak bardzo można narazić bliskie osoby? Gdzie są granice ryzyka?

Nie masz wyboru. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi władza i seks.

Tagi: sekrety deklaracje konsekwencje niebezpieczeństwo intrygi prawnik seks erotyka szantaż adopcja zasady namiętność cierpienie BOL strach

Kup książkę Pojednanie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pojednanie

Avatar użytkownika - writeratpl
writeratpl
Przeczytane:,

Pojednanie jest drugą książką z serii Niegodziwe rozrywki autorstwa K. Bromberg. Bardzo się cieszę, że czytałam obie części z rzędu, bo biorąc pod uwagę zakończenie pierwszej, gdybym musiała czekać na kontynuację, moja cierpliwość byłaby wystawiona na ogromną próbę. Czy drugi tom jest tak samo ciekawy jak pierwszy – Opór? I czy warto sięgnąć po całą serię?

O CZYM JEST POJEDNANIE
W pierwszej części mieliśmy okazję poznać Rykera Lockharta, znanego prawnika specjalizującego się w rozwodach. W szczególności w wywlekaniu na światło dzienne wszystkich brudów i sekretów byłych małżonków. Jego praca wywierała bezpośredni wpływ na jego życie – uważał, że żaden szanujący się mężczyzna nie może pozwolić, by zawładnęła nim kobieta. Jak ognia unikał głębszych deklaracji i związków, zwłaszcza, że nigdy nie miał problemu ze znalezieniem chętnej na jednonocną przygodę. Oczywiście jak to w tego typu historiach bywa, sytuacja wyglądała tak tylko do pewnego momentu…

Rykher poznał Vaughn Sanders, kobietę piękną, inteligentną i wyjątkowo pewną siebie. Taką, która wywróciła jego życie i poglądy do góry nogami. Jak jednak można przekonać się w trakcie lektury, niektóre cechy charakteru ciężko wykorzenić, a zimnym draniem ciężko przestać być z dnia na dzień.
Pierwszy tom zakończył się nagłym zwrotem akcji, więc, jak wspominałam, ciesze się, że mogłam od razu otworzyć na tablecie drugi plik i zabrać się za zgłębianie dalszych losów bohaterów.

Vaughn, bardzo mocno skrzywdzona przez Rykhera musi podjąć poważną decyzję. Czy będzie w stanie go wysłuchać i go zrozumieć? I co ważniejsze, czy będzie umiała mu wybaczyć?
NAUKA WSPÓLNEGO ŻYCIA
U bohaterów w trakcie czytania można zauważyć ogromną przemianę. Oboje uczą się żyć w związku i wypracowują zaufanie do siebie nawzajem. On próbuje być mniej samolubny i szuka sposobów by poświęcić jej więcej uwagi i się przed nią otworzyć, ona zaś próbuje nauczyć się odpuszczać i nie być upartą i nieznośnie samodzielną. Oboje próbują pokonać napotykane problemy i walczyć o powoli rozwijającą się romantyczną relację.

Historia jest ciekawa, mimo że schemat postaci unikających związków, które potem się w sobie zakochują jest dość popularny. Książka bardzo mi się podobała, nie jest płytka i zawiera ważny przekaz. Pokazuje wagę naszych decyzji i wyborów oraz to, że każdy może się zmienić na lepsze na pewnym etapie swojego życia. Uświadamia jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla szczęścia osoby, na której nam zależy i, że czasami warto postawić wszystko na jedną kartę.

W książce tej nie brakuje również gorących scen. Niewinny flirt przechodzący w namiętne słowne potyczki oraz sceny seksu. Mimo że nie jestem fanką typowych erotyków, czytało mi się je całkiem dobrze.
PODSUMOWANIE – OPÓR / POJEDNANIE
Niegodziwe rozrywki to historia nowego związku, wewnętrznej przemiany, która zaskakuje i wzrusza. Momentami jest słodka, a kiedy indziej gorąca i pełna napięcia. Nie zabraknie również odrobiny humoru. Myślę, że może ona przypaść wam do gustu!

Link do opinii
Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2021-06-17, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Kiedy skończyłam czytać poprzedni tom tej dylogii, tj. „Opór”, byłam bardzo ciekawa co autorka przygotuje bohaterom w „Pojednaniu”. Muszę przyznać, że jestem dosyć miło zaskoczona, bo ten tom podobał mi się znacznie bardziej. Jeszcze więcej emocji, które uwielbiam w książkach K. Bromberg, dużo parnej chemii, mnóstwo tajemnic które w końcu zostały wyjaśnione, a do tego szybko rozkręcająca się i pędząca akcja nie pozwoliły mi oderwać się od lektury, dzięki czemu książkę pochłonęłam w kilka godzin. Autorka zasiała we mnie ziarno niepewności, przyznam szczerze, że bywały momenty, w których naprawdę wątpiłam w jakiekolwiek szczęśliwe zakończenie. Bohaterów czeka masa wyzwań i przeszkód do pokonania, a zaskakujących zwrotów akcji nie brakuje, przez co ciężko przewidzieć co znajdziemy na kolejnych stronach. Ale to także gwarantuje brak nudy podczas czytania, i pozwala nam zaangażować się emocjonalnie choć w niewielkim stopniu w życie bohaterów.
„Pojednanie” to książka pełna napięcia, ale także pozwalająca czerpać przyjemność z dobrego romansu. Jestem naprawdę usatysfakcjonowana z lektury, więc jeśli poprzedni tom w jakiś sposób zasiał w was wątpliwości, czy sięgać po kontynuację, to gwarantuję, że warto. Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2020-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Kup książkę Pojednanie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Raced. Ścigany uczuciem
K. Bromberg 0
Okładka ksiązki - Raced. Ścigany uczuciem

Książka, którą trzymasz w dłoni, jest ekscytującym dopełnieniem trylogii Driven pióra K. Bromberg. Trylogii, która nie jest po prostu...

Hard Beat. Taniec nad otchłanią
K. Bromberg 0
Okładka ksiązki - Hard Beat. Taniec nad otchłanią

W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone! Życie korespondenta wojennego Tannera Thomasa zmienia się bezpowrotnie, gdy podczas jednej z reporterskich...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje