Pojednanie

Tytuł oryginału: Reveal
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Olgierd Maj

Tom 2 cyklu Niegodziwe rozgrywki

Ryker Lockhart, znany prawnik specjalizujący się w wywlekaniu brudów i wykorzystywaniu najintymniejszych sekretów podczas rozwodów, nigdy nie miał problemu z namówieniem ładnej kobiety na seks bez zobowiązań. Deklaracji i związków na więcej niż kilka nocy unikał z żelazną konsekwencją. Uważał, że mężczyzna nie powinien dopuścić, aby jakakolwiek kobieta nim zawładnęła. Ta misterna wieża poglądów i przekonań runęła, gdy Ryker spotkał piękną, inteligentną i diabelnie pewną siebie Vaughn Sanders. Nie wiedział, kiedy i jak ta niezależna, odważna i tajemnicza dziewczyna sprawiła, że zakochał się bez pamięci.

Jednak nawet inteligentny i przystojny drań zawsze pozostanie sukinsynem. Vaughn wyszłaby lepiej na dochowaniu wierności własnym zasadom i unikaniu paskudnych typów. Uległa jednak fascynacji i namiętności. Zakochała się, choć szanse na happy end tego niezwykłego romansu zawsze były bliskie zeru. Kobieta prędko miała się przekonać, że miłość i odwaga nie zawsze przynoszą upragnione szczęście, a waleczne serce również może zostać boleśnie złamane.

Być może był to nieprzemyślany krok, być może próba zagrania twardziela, a może nieudolna intryga. Ryker kilkoma zdaniami zawiódł zaufanie Vaughn i wystawił ją na wielkie niebezpieczeństwo. Wróg, który przez niego zwrócił uwagę na dziewczynę, był potężny i bezwzględny, a jego władza sięgała daleko. Bardzo szybko sprawy zaczęły zmierzać w złym kierunku, ku nieuniknionej katastrofie. Czy pora się poddać, czy warto jeszcze zawalczyć o miłość? Jak bardzo można narazić bliskie osoby? Gdzie są granice ryzyka?

Nie masz wyboru. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi władza i seks.

Tagi: sekrety deklaracje konsekwencje niebezpieczeństwo intrygi prawnik seks erotyka szantaż adopcja zasady namiętność cierpienie BOL strach

Kup książkę Pojednanie

Opinie o książce - Pojednanie

Avatar użytkownika - writeratpl
writeratpl

Pojednanie jest drugą książką z serii Niegodziwe rozrywki autorstwa K. Bromberg. Bardzo się cieszę, że czytałam obie części z rzędu, bo biorąc pod uwagę zakończenie pierwszej, gdybym musiała czekać na kontynuację, moja cierpliwość byłaby wystawiona na ogromną próbę. Czy drugi tom jest tak samo ciekawy jak pierwszy – Opór? I czy warto sięgnąć po całą serię?

O CZYM JEST POJEDNANIE
W pierwszej części mieliśmy okazję poznać Rykera Lockharta, znanego prawnika specjalizującego się w rozwodach. W szczególności w wywlekaniu na światło dzienne wszystkich brudów i sekretów byłych małżonków. Jego praca wywierała bezpośredni wpływ na jego życie – uważał, że żaden szanujący się mężczyzna nie może pozwolić, by zawładnęła nim kobieta. Jak ognia unikał głębszych deklaracji i związków, zwłaszcza, że nigdy nie miał problemu ze znalezieniem chętnej na jednonocną przygodę. Oczywiście jak to w tego typu historiach bywa, sytuacja wyglądała tak tylko do pewnego momentu…

Rykher poznał Vaughn Sanders, kobietę piękną, inteligentną i wyjątkowo pewną siebie. Taką, która wywróciła jego życie i poglądy do góry nogami. Jak jednak można przekonać się w trakcie lektury, niektóre cechy charakteru ciężko wykorzenić, a zimnym draniem ciężko przestać być z dnia na dzień.
Pierwszy tom zakończył się nagłym zwrotem akcji, więc, jak wspominałam, ciesze się, że mogłam od razu otworzyć na tablecie drugi plik i zabrać się za zgłębianie dalszych losów bohaterów.

Vaughn, bardzo mocno skrzywdzona przez Rykhera musi podjąć poważną decyzję. Czy będzie w stanie go wysłuchać i go zrozumieć? I co ważniejsze, czy będzie umiała mu wybaczyć?
NAUKA WSPÓLNEGO ŻYCIA
U bohaterów w trakcie czytania można zauważyć ogromną przemianę. Oboje uczą się żyć w związku i wypracowują zaufanie do siebie nawzajem. On próbuje być mniej samolubny i szuka sposobów by poświęcić jej więcej uwagi i się przed nią otworzyć, ona zaś próbuje nauczyć się odpuszczać i nie być upartą i nieznośnie samodzielną. Oboje próbują pokonać napotykane problemy i walczyć o powoli rozwijającą się romantyczną relację.

Historia jest ciekawa, mimo że schemat postaci unikających związków, które potem się w sobie zakochują jest dość popularny. Książka bardzo mi się podobała, nie jest płytka i zawiera ważny przekaz. Pokazuje wagę naszych decyzji i wyborów oraz to, że każdy może się zmienić na lepsze na pewnym etapie swojego życia. Uświadamia jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla szczęścia osoby, na której nam zależy i, że czasami warto postawić wszystko na jedną kartę.

W książce tej nie brakuje również gorących scen. Niewinny flirt przechodzący w namiętne słowne potyczki oraz sceny seksu. Mimo że nie jestem fanką typowych erotyków, czytało mi się je całkiem dobrze.
PODSUMOWANIE – OPÓR / POJEDNANIE
Niegodziwe rozrywki to historia nowego związku, wewnętrznej przemiany, która zaskakuje i wzrusza. Momentami jest słodka, a kiedy indziej gorąca i pełna napięcia. Nie zabraknie również odrobiny humoru. Myślę, że może ona przypaść wam do gustu!

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2021-06-17, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Kiedy skończyłam czytać poprzedni tom tej dylogii, tj. „Opór”, byłam bardzo ciekawa co autorka przygotuje bohaterom w „Pojednaniu”. Muszę przyznać, że jestem dosyć miło zaskoczona, bo ten tom podobał mi się znacznie bardziej. Jeszcze więcej emocji, które uwielbiam w książkach K. Bromberg, dużo parnej chemii, mnóstwo tajemnic które w końcu zostały wyjaśnione, a do tego szybko rozkręcająca się i pędząca akcja nie pozwoliły mi oderwać się od lektury, dzięki czemu książkę pochłonęłam w kilka godzin. Autorka zasiała we mnie ziarno niepewności, przyznam szczerze, że bywały momenty, w których naprawdę wątpiłam w jakiekolwiek szczęśliwe zakończenie. Bohaterów czeka masa wyzwań i przeszkód do pokonania, a zaskakujących zwrotów akcji nie brakuje, przez co ciężko przewidzieć co znajdziemy na kolejnych stronach. Ale to także gwarantuje brak nudy podczas czytania, i pozwala nam zaangażować się emocjonalnie choć w niewielkim stopniu w życie bohaterów.
„Pojednanie” to książka pełna napięcia, ale także pozwalająca czerpać przyjemność z dobrego romansu. Jestem naprawdę usatysfakcjonowana z lektury, więc jeśli poprzedni tom w jakiś sposób zasiał w was wątpliwości, czy sięgać po kontynuację, to gwarantuję, że warto. Polecam!

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2020-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Kup książkę Pojednanie

Raced. Ścigany uczuciem
K. Bromberg 0
Okładka ksiązki - Raced. Ścigany uczuciem

Książka, którą trzymasz w dłoni, jest ekscytującym dopełnieniem trylogii Driven pióra K. Bromberg. Trylogii, która nie jest po prostu...

Hard Beat. Taniec nad otchłanią
K. Bromberg 0
Okładka ksiązki - Hard Beat. Taniec nad otchłanią

W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone! Życie korespondenta wojennego Tannera Thomasa zmienia się bezpowrotnie, gdy podczas jednej z reporterskich...

Skręcona historia
Jakub Ostromęcki