Pokój straceń

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-09-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788378396079
Liczba stron: 552
Tytuł oryginału: The Kill Room
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Łukasz Praski

Tom 10 cyklu Lincoln Rhyme

Ocena: 4.43 (7 głosów)

Nowy zaskakujący thriller autora bestsellerów ,,New York Timesa"!

W hotelu na Bahamach ginie Robert Moreno, obywatel USA mieszkający w Ameryce Południowej. Zastrzelony przez snajpera Moreno, był obserwowany przez jedną z rządowych agencji bezpieczeństwa, która otrzymała sygnał o planowanym przez niego zamachu terrorystycznym na siedzibę koncernu naftowego na Florydzie.

Lincoln Rhyme i Amelia Sachs uczestniczą w śledztwie przeciwko służbom, które mogły wykonać egzekucję na rzekomym terroryście. Sachs zbiera informacje o Morenie, odtwarzając przebieg jego pobytu w Nowym Jorku, natomiast Rhyme wyrusza na Bahamy, aby na miejscu odnaleźć dowody fizyczne popełnionego przestępstwa. Tropiąc wytrawnego snajpera, sam naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Rhyme i Sachs przekonują się, że ktoś popełnił błąd, a sprawa może się przedstawiać zupełnie inaczej, niż zakładali. Czy uda im się dotrzeć do prawdy? Czy zdołają odnaleźć winnych, wychodząc cało z opresji?

Deaver znów jest w szczytowej formie, tej powieści nie może przegapić żaden wielbiciel thrillerów.

,,Publishers Weekly"

Jeffery Deaver - z wykształcenia dziennikarz i prawnik, autor bestsellerowych thrillerów. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych i nagradzanych pisarzy amerykańskich. Światową sławę przyniósł mu bestsellerowy ,,Kolekcjoner kości", pierwsza część cyklu z Lincolnem Rhyme i Amelią Sachs. ,,Pokój straceń" to dziesiąty tom tej serii.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Pokój straceń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pokój straceń

Avatar użytkownika - bookowinka
bookowinka
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku,
Mimo że książka jest dość objętościowa, to nie odłożyłam jej na dłużej niż idąc spać, dopóki jej nie przeczytałam. Deaver pisze na tyle zagadkowo i wprowadza czytelnika w błąd, że nie można nie przewrócić kolejnej kartki aby dowiedzieć się co będzie dalej. Kolejna książka tego autora, która mnie nie rozczarowała.
Link do opinii
effert Deaver nie postarał się tym razem, przynajmniej w moim osobistym odczuciu. ,,Pokój straceń" to, krótko mówiąc, plątanina wątków, które są trudne do przebrnięcia. Ilość bohaterów przytłacza, a w połączeniu z bądź co bądź dobrą akcją, nie idzie za tym nadążyć. Wciąż trzeba gonić za wydarzeniami, a utrudnia to dodatkowo każdy bohater, którego trzeba łączyć z daną akcją. Chaos. Totalny chaos. Dobrnęłam do końca, jednak nie czuję się ani trochę z siebie dumna. Jedynie zmęczona lekturą, która okazała się kiepska, choć nic na to nie wskazywało. Jak widać, pozory mogą mylić częściej, niż byśmy chcieli...
Link do opinii
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2017-09-26, Ocena: 4, Przeczytałam, kryminały, 2017,
Avatar użytkownika - PeterGade
PeterGade
Przeczytane:2014-04-07, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - edith
edith
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Inne książki autora
Pożegnanie smutnej gwiazdy
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Pożegnanie smutnej gwiazdy

Nakręcenie filmu dokumentalnego to skomplikowana i poważna sprawa. Ale Rune nie poddaje się tak łatwo. Zwłaszcza gdy fanatycy religijni podkładający bomby...

Konflikt interesów
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Konflikt interesów

Taylor Lockwood pracuje jako aplikantka w jednej z najznakomitszych nowojorskich kancelarii prawniczych na Wall Street. Znany adwokat, Mitchell Reece,...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy