Pokręcone losy Klary

Piękna, zgrabna, mądra, niezależna. Kobieta mająca same atuty, roztkliwia się nad swoim pokrętnym losem i zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem takim negatywnym nastawieniem sama nie przyciąga do siebie pecha. Jej życie jest zakręcone jak "ruski termos". Pracuje od świtu po zmrok z przerwą na gorącą pizzę. W weekendy ma czas tylko na seks z "narzeczonym" i odsypianie. Któregoś dnia jednak okazuje się, że to nie ta praca, nie ten facet i nie to mieszkanie. *** Kim jestem?Wystarczy kilka słów na literę "k":– kura domowa– klasyczna żona– kultywująca słowiańskie tradycje blondynka– krytycznie nastawiona do świata ekonomistka– kurczę blade, co by tu dodać? Robię domowy jogurt, kocham quady, niańczę dzieci, naprawiam motocykle, robię na drutach i mam pozytywne nastawienie do życia. Kroczę, kreuję się, kminię, klepię literki, kocham, kumam, krzyczę, karmię duszę, klasyfikuję, kindziuka zeżrę, kibić mam, kurę kupię i ugotuję :) Pozdrawiam Was – Autorka *** Trzymacie w ręku książkę, którą ja pokochałam od pierwszych liter. Autorka w genialny sposób konstruuje dialogi, a szalona, główna bohaterka jest tak plastyczna, że od pierwszej strony przekracza górne normy wizualizacji 3D. Cięta, dowcipnie przeprowadzona fabuła i tony humoru w najlepszym gatunku. Dziecko Izy, które właśnie trzymacie w dłoniach jest idealnym, bo trzecim debiutem naszej krakowskiej matki Polki (ma już żwawe, organiczne i ludzkie bliźniaki). Ja się w tej książce zakochałam i już się nie mogę doczekać kolejnej, która wkrótce pojawi się na naszym spragnionym dobrej literatury rynku wydawniczym. I jeśli mogę, tak dyskretnie i na ucho: widzę w autorce mnóstwo cech jednej z bohaterek. Wszystkie są równymi babkami.

Informacje dodatkowe o Pokręcone losy Klary:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2010-12-16
ISBN: 9788362752003

Kup książkę Pokręcone losy Klary

Pokręcone losy Klary - opinie o książce

Przezabawna książka z Klarą jako główną bohaterką. Tą trzydziestoletnią kobietę poznajemy w momencie kiedy wszystko jej się wali na głowę. Mając jednak wokół siebie przyjazne osoby (jedną z nich jest przyjaciółka Zosia) pomału podnosi się jak feniks z popiołów. Może ktoś mógłby stwierdzić, że takiego fartu w życiu codziennym długo trzeba by wyglądać, ale w książce przecież wszystko jest możliwe. Polecam wszystkim na poprawę humoru.
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-12-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Pozytywne, sympatyczne, poprawiające humor czytadełko. A jednak trochę się wynudziłam, bo to jedna z wielu tego typu pozycji, lekko i zabawnie przedstawiających losy kobiet.
Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Bardzo fajna książka. Napisana przyjemnym językiem. "Pokręcone losy Klary" są naprawdę pokręcone. Niestety zbieg okoliczności i wydarzeń wprawiłyby w zakłopotanie nie jednego ale nie Klarę. Ile ta dziewczyna dała rade znieść. Rozstanie z Mirkiem (jej pierwszym narzeczonym--> swoją drogą to idiota, żeby tak kogoś okłamywać). Potem utrata pracy, zmiana miejsca zamieszkania (powrót do starych korzeni), nowy sąsiad, nowa praca, uprzątniecie jej domku po babci (znalezienie obrazów Zdzisława Rzepichy -->sławnego po śmierci, bo za życia nie mógł się wypłacić dziadkom Klary, więc płacił obrazami). Przelotny i szybki romans z Gabrielem przystojnym Włochem, przyjacielem sąsiada. Sprzedaż obrazów, fortuna, rozstania. Spokojny wypad do Capich Rogów (moment relaksacyjny i refleksyjny na przemyślenie bohaterki). Remont domu plus intryga Zośki (by zbliżyć do siebie sąsiadów (Damiana i Klarę)). Zakochanie i znalezienie idealnego mężczyzny. To wszystko znajdziecie w tej książce. Czy jest może jej kontynuacja chciałoby się zapytać :). POLECAM

Bardzo zabawna historia Klary - pokreconej osóbki jej jeszcze bardziej zakreconej przyjaciółki, która ma meżą i dwóch synków. Historia zaczyna sie od momentu, w którym klara spotyka sie z Mirkiem - jednak prawda o nim jest tak zaskakujaca, taka szokujaca, ze od razu zrywa z nim znajomosć i wszelki kontakt (akcja Klary i jej przyjaciółki w wieżowcu, kiedy to ubrane niczym Panie do towarzystwa powaliła mnie na kolana).
W kolejnych etapach jest podróż do Capich Rogów - miejscowosci wypoczynkowej, w ktorej pianie liliputów, geganie gęsi i rykami  osłów o poranku to normaale od nich Klara mało nie osiwiała a dodatkowo towarzystwo z sasiednich domków jest bardzo barwne i ciekawe, nawet jej samochód zostaje zapoznany z grafitti ;)
Klara przeprowadza sie do domu babci, który odziedziczyłą po jej smierci i okazuje się, ze jej sąsiadem jest przystojny Damian, właściciel sieci piekarń i ojciec dorosłych juz blixniaków (Tadka i Tomka). A! w miedzyczasie zjawia się Gabriel - przyjaciel Damiana, zabójczo przystojny Włoch, który okazuje się kłąmcą. Kim jest? Zięciem włoskiego mafiozy :D
Koniec końców jest bardzo romantyczny a cała ksiazka bardzo zabawna.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2020-09-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020, obyczaj, humor,
Avatar użytkownika - Beatricze
Przeczytane:2016-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016,
Szczęście w nieszczęściu
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Szczęście w nieszczęściu

Każdy mężczyzna to wulkan, ale to kobieta decyduje, kiedy wybuchnie. Klara miała wszystko, a przynajmniej tak jej się wydawało – do chwili kiedy...

Z miłością pod wiatr
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Z miłością pod wiatr

Piąty tom serii "Stajnia w Pieńkach".W Nowy Rok pieńkowskie grono przyjaciół z optymizmem snuje plany na nadchodzące miesiące. Miejscowa farmaceutka Olga...